Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Слива на півдні Україні
11:40
Слива на півдні Україні



Грунтово-кліматичні умови південних степів сприятливі для вирощування високоякісних сортів сливи, особливо на зрошуваних землях. Однак питома вага насаджень її в аматорських садах низький. І одна з головних причин - відсутність гарного набору районованих сортів. Багато хто з них малопридатні для інтенсивного садівництва.


Грунтово-кліматичні умови південних степів сприятливі для вирощування високоякісних сортів сливи, особливо на зрошуваних землях. Однак питома вага насаджень її в аматорських садах низький. І одна з головних причин - відсутність гарного набору районованих сортів. Багато хто з них малопридатні для інтенсивного садівництва. Так, сорт Ренклод Альтана при вирощуванні на сіянцях аличі утворює дуже сильнорослі дерева, до того ж вони повільно нарощують урожайність, максимального рівня досягають лише на 10-15-й рік життя. Дерева поширеного сорту Угорка італійська теж надмірно сильнорослі, в пору плодоношення вступають лише на 6-7-й рік. У сорту Ганна Шпет в суворі зими дерева підмерзають. Плоди сортів Угорка ажанская і Угорка звичайна хоча високоякісне, але дрібні. Сильноросле - недолік і нещодавно районованих сортів Цвітіння і Ренклод Карбишева. Тому вчені Українського науково-дослідного інституту зрошуваного садівництва, який знаходиться в Мелітополі, провели дослідження, випробувавши 60 сортів, у результаті яких відібрали більш продуктивні сорти, придатні для інтенсивного, а значить і аматорського садівництва. Серед головних параметрів для відбору були: ширина крони, що обумовлює схему розміщення дерев у саду, врожайність, товарні якості, транспортабельність, термін дозрівання.

Найменші розміри крони відзначені у сортів Молдавська синя, Велетенська, Рання синя, Веріті, Валор, Ренклод ранній, їх можна вирощувати в більш щільних посадках, ніж сильнорослі, з широкою кроною - Волошка, Угорка італійська, Фантазія, Ренклод Карбишева.

Високої скоростиглістю відрізняються сорти Ренклод Карбишева, Золота крапля Кое, Угорка Вангенгейм, Угорка ВИРа, Единбурзька, Велика синя, Веріті, Волошка, які у віці 5-6 років дали врожай 20-41 кг з дерева. На 2-3 роки пізніше вступили в плодоношення сорти Лінкольн, Угорка велика фіолетова, Сплендор, Ніагара, Артон, Російська неаполітанка. Урожайність їх була значно нижче скороплодности.

За найбільшою питомою продуктивності виділено сорти Стенлей, Велика синя, Угорка Вангенгейм, Велетенська, Молдавська синя, Рання синя. Цей показник у них в 2,2-3 рази вище, ніж у районованих. Нині більшість цих сортів дає високий і стабільний врожай У групі сортів раннього терміну найбільш урожайним виявилися Ренклод Карбишева, Ренклод ранній, Красуня Шеннесберга, Пам'ять Вавилова, Рання синя, Угорка донецька рання, що перевищили районований сорт (Ренклод Альтана) в 1,5-2, 4 рази. У групі сортів пізнього терміну дозрівання більш врожайними були Велика синя, Угорка Венгенгейма, Угорка, ВИРа, Волошка, Велетенська, Стенлей, Каліфорнійська, які по врожайності перевершили контроль - в 1,5-2,2 рази.

Товарні якості: фарбування, маса, смак і транспортабельність плодів - важливі ознаки, що визначають ефективність обробітку сорту. У групі сортів раннього терміну дозрівання великі плоди хорошого смаку дали Ренклод Карбишева, Ренклод ранній. Заслуговує найширшого розповсюдження сорт Угорка донецька рання, у якого плоди відмінного смаку, в зрілому вигляді міцно тримаються на дереві протягом 2-3 тижнів, не втрачаючи смакових якостей.

У групі сортів пізнього терміну дозрівання крупноплідність виділилися Волошка, Велика синя, Веріті, Пам'ять Вавилова, Визион, Велетенська, Золота крапля Кое, Яєчна жовта, Стенлей. Особливо гарні плоди сортів Велетенська, Велика синя, Стенлей, а з світлофарбованим сортів - Золота крапля Кое і Пам'ять Вавілова.

Строки збирання плодів районованих сортів сливи обмежені зазвичай 25-30 днями (середина серпня - перша декада вересня). Значно збільшити ці терміни можна завдяки вирощуванню як, більш ранніх, так і більш пізніх сортів. Результати багаторічних спостережень мелітопольців дозволяють рекомендувати сорти сливи раннього терміну дозрівання - Рання Лакстона, Ренклод ранній, Рання синя, Ренклод Карбишева; середнього терміну дозрівання - Единбурзька, Угорка донецька рання, Угорка ВИРа; пізнього строку - Веріті, Волошка, Велетенська, Стенлей, Чорнослив самаркандський , Вереснева, Велика синя. Широкий набір сортів у насадженнях дозволить продовжити термін збирання до двох місяців, забезпечити рівномірне надходження плодів сливи в свіжому вигляді та на переробку.

В інтенсивних садах доцільно вирощувати, сорти з невеликим розміром дерева - Валор, Велетенська, Молдавська синя, Яєчна жовта, Рання синя, Веріті, Рання Лакстона.

У 1991 році Держкомісія з сортовипробування районований ряд сортів сливи для обробітку в садах країни.

Слива Аве - має дерево середнє, швидкоросла, з пірамідальною кроною середньої густоти. Плоди округлі, з втиснула вершиною, що виділяється черевним швом, лілово-червоні. М'якоть світло-жовта, середньої соковитості. Сік безбарвний, смак кисло-солодкий. Дегустаційна оцінка 4,1 бала. Кісточка добре відокремлюється від м'якоті. Плоди в основному десертного призначення, але придатні і для приготування компоту.) Транспортабельність їх хороша, сорт відносно стійкий до клястероспоріоз, високоврожайний.

Угорка Альбаха - зарубіжний сорт раннього строку дозрівання. Районований у Кримській області.

Дерево середньоросле, з узкопірамідальной кроною. У плодоношення вступає на 5-й рік, швидко нарощує врожай. Плоди одномірні, темно-фіолетові, з сильним восковим нальотом, великі, універсального призначення, придатні для приготування компоту, джему, сухофруктів. Дегустаційна оцінка свіжих плодів 4,5 бала, джему - 4,5, сушіння - 4,0 бала. Транспортабельність плодів хороша. Сорт стійкий до посухи.

Фантазія - середнього терміну, дозрівання. Дерево середньоросле. Крона широкоокругло, піднесена, густа. Тривалість періоду від кінця цвітіння до початку дозрівання плодів 100-105 днів.

Плоди великі, округлокаплевідние. Плодоніжка коротка, легко відділяється від гілки, прикріплення до кісточці нетривке, відрив сухою. Забарвлення плоду синьо-фіолетова, з безліччю сірих, добре помітних підшкірних точок. М'якуш жовтувато-зелена, соковита, щільна, солодка, з приємною кислотою, сік кремовий. Плоди дозрівають 12-15 серпня і використовуються на десерт і переробку.

Плодоносить на шпорца і змішаних пагонах. Сорт посухостійкий і зимостійкий, самобесплодний. Кращі сорто-запилювачі: Единбурзька, Мелітопольська рясна, Кірк. Врожайність висока.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 745 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]