Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Стовп огородження
13:10
Стовп огородження


Стовпи огорожі - головний несучий елемент огорожі, виготовлення та встановлення їх вимагають особливої ретельності.


Стовпи огорожі - головний несучий елемент огорожі, виготовлення та встановлення їх вимагають особливої ретельності.

При дерев'яному виконанні основу стовпа (та частина, яка стикається з землею) необхідно обробляти випаленням, обмазувати гарячим бітумом або обгортати декількома шарами поліетиленової плівки.

При виготовленні стовпів з металевих або азбестоцементних труб необхідно застосовувати заходи, що виключають потрапляння всередину труби води, замерзання якої при низьких температурах може призвести до руйнування (зрізання) стовпів.

Внутрішню порожнину труб заливають цементним розчином з наповнювачем (будівельні відходи) або закривають верхні торці кришками, використовуючи для цього консервні банки.
Стовпи огорожі ділянки
Рис. 1. Стовпи для огорож:
а - дерев'яний:
1 - паз для кріплення лати; 2 - гідроізоляція;
б - азбестоцементний:
1 - кронштейн; 2 - скоби, 3 - штир;
в - металевий:
1 - кришка, 2 - скоба кріплення лати; 3 - бетонна стяжка, 4 - бут, 5 - штир; 6 - кріплення зліг за допомогою хомутів (вид зверху);
г - залізобетонний:
1 - опалубка (форма); 2 - арматура; 3 - скоби, 4 - бетон, 5 - листове залізо.

Лати до круглих стовпів кріплять металевими кронштейнами, скобами або хомутами. Скоби роблять з арматурного заліза діаметром 10 ... 12 мм і таких розмірів, щоб слеги входили до них з зазором 2 ... 3 мм. Закріплюють скоби на стовпах гайками або зварюванням.

Хомути виготовляють зі смугової сталі товщиною 2 ... 3 мм і стягують їх болтами, закріплюючи лати. У азбестоцементних стовпах (трубах) діаметром 100 ... 150 мм їх кріплять кронштейнами, виготовленими з листової сталі товщиною 5 ... 6 мм. Для цього в стовпах висвердлюють (вирізають) наскрізні щілини, вставляють у них виготовлені кронштейни і заливають внутрішню порожнину бетоном або розчином з наповнювачем.

Господарським способом можна виготовити і бетонні стовпи. Найбільш економічна форма таких стовпів - трикутна. Опалубку роблять з дощок, бажано відразу на кілька стовпів, враховуючи тривалий термін витримки бетону до тужавіння. Готову опалубку обшивають всередині листовим залізом. Каркас в'яжуть з арматурного дроту діаметром 6 ... 8 мм і закладають в опалубку, заливаючи бетоном.

Розмітку при установці стовпів (з відстанню між ними 2 ... 3 м) проводять за допомогою шнура і схилу.

Стовпи заглиблюють в грунт на 0,6 ... 0,8 м з обов'язковим бутіровкой цеглою або щебенем. Верхню частину буту біля основи бажано закріпити розчинної або бетонною стяжкою.

Ями для стовпів невеликого діаметра висвердлюють у грунті буром, для чого можна використовувати рибальський бур.

Фасадну сторону огорожі нерідко виконують із стовпами і цоколем з цегли; фундаменти під них роблять з бутового каменю з обов'язковою розчинної або бетонною стяжкою. Стовпи кладуть у півтора цегли з виступаючими на 6 см цоколем внизу і вгорі карнизом, який штукатурять цементним розчином з наповнювачем, укладаючи його у вигляді чотирьохскатним даху. Для більшого терміну служби її, як тільки висохне, фарбують водостійкою емалевою фарбою.
Пристрій цегельного стовпа
Рис. 2. Пристрій цегельного стовпа:
1 - арматура (труба), 2 - бут, 3 - гідроізоляція; 4 - бетонна стяжка, 5 - кладка в півтора цегли; 6 - чотирьохскатний дах.

Цегляні стовпи, призначені для навішування воріт і хвіртки, необхідно підсилити за допомогою арматури, що закладається в середину колодязя кладки із заливкою рідким цементним розчином з наповнювачем. Для кріплення зліг у кладці залишають пазухи (гнізда) або вставляють металеві кронштейни, використовуючи для цього сталеві куточки перетином 50х50 мм.
Цокольний паркан з металевими стійками
3. Цокольний паркан з металевими стійками:
а - паркан зі стійками;
1 - стійка; 2 - підкіс; 3 - бутобетон; 4 - облицювальна плита, 5 - облицювання природним каменем;
б - стійка з підкосом для огорожі з металевої сітки;
1 - цоколь.

Нерідко огорожі влаштовують тільки з одного цоколя з із закріпленими в ньому металевими стійками і підкосами. Основу цоколя становить бетон, покладений в опалубку. Іноді бетонний цоколь облицьовують природним каменем, гранітним щебенем або великою галькою на розчині.

Теги: огородження ділянки


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 535 | Додав: Serhiy | Теги: огородження ділянки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]