Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Стовпчастий фундамент
09:09
Стовпчастий фундамент


Стовпчасті фундаменти найбільш дешеві і поширені. По витраті матеріалів і витратам праці вони в 1,5 ... 2 рази, а при глибокому закладенні в 3 ... 5 разів економічніше стрічкових. Особливо ефективні вони в рухливих грунтах при їх глибокому промерзанні. Фундаменти стовпчасті влаштовують в основному


Стовпчасті фундаменти найбільш дешеві і поширені. По витраті матеріалів і витратам праці вони в 1,5 ... 2 рази, а при глибокому закладенні в 3 ... 5 разів економічніше стрічкових. Особливо ефективні вони в рухливих грунтах при їх глибокому промерзанні. Фундаменти стовпчасті влаштовують в основному під будівлі з легкими стінами, коли потрібно глибоке закладення і стрічковий фундамент не економічний.

Стовпи фундаментів можуть бути дерев'яними, кам'яними, цегельними, бетонними, бутобетонний і залізобетонними. Їх ставлять на відстані 1,5 ... 2, 5 м один від одного. Стовпи обов'язково ставлять під кути будинку, у місцях перетину стін, під стійками каркаса, важкими або несучими простінками, прогонами, балками та іншими місцями зосередженого навантаження.
Стовпчасті фундаменти для глибоко промерзають грунтів
Рис. 1. Стовпчасті фундаменти, що влаштовуються в глибоко промерзають рухливих грунтах:

а - збірно-монолітні при розташуванні грунтових вод в момент виконання робіт нижче підошви фундаментів;
б - збірні при будь-якому розташуванні грунтових вод;
1 - збірний залізобетонний опорний стовп із стрижневим арматурним каркасом; 2 - те ж, із сердечником зі сталевої труби; 3 - те ж, з стрижневим арматурним каркасом і оболонкою з азбестоцементної труби; 4 - те саме, із сердечником зі сталевої труби і оболонкою з азбестоцементної труби; 5 - збірний опорний стовп із сталевої труби; 6 - засипка вийнятим грунтом; 7 - опорна плита з монолітного залізобетону; 8 - опорна плита збірного залізобетонного фундаменту; 9 - піщана подушка.

Стовпчастий фундамент з кам'яних і цегельних стовпів влаштовують з бутового каменю, каменю-плитняку, червоної цегли (краще залізняку). Мінімальні розміри стовпів з бутового каменю 60х60 см, з цегли - 51х51 см. Стовпи фундаменту можна армувати по висоті через кожні 25 ... 30 см арматурної сіткою з 6-міліметрового дроту.

Під одноповерхові легкі каркасні будівлі допускається ставити кутові фундаментні стовпи із цегли розміром 38х38 см, а проміжні - 38х25 см.

Стовпчасті фундаменти із залізобетонних стовпів можуть бути монолітними і збірними. Ширина подушки - за розрахунком. Товщина стовпів - 25х25 см, з вертикальною арматурою діаметром 10 мм і горизонтальній - хомутів діаметром 6 мм, що розташовують через 25 см. При збірних стовпах подушку і стовпи виготовляють окремо і монтують під час установки.

Фундаменти стовпчасті з рандбалками мають свої особливості. Стіни кам'яних, шлакоблочних, бетонних і землебітного будівель, що спираються на стовпові фундаменти в прольотах між стовпами, підтримуються плитами або балками із залізобетону або сталі.

Стіни, що викладаються із цегли, в прольотах між стовпами фундаменту підтримуються рандбалками або фундаментними балками, часто званими пересічними перемичками, які виконують зі звичайної рядовий цегляної кладки (краще армованої). Такі перемички можливі тоді, коли відстань (проліт) між стовпами не перевищує 2 ... 2,5 м. Висота рандбалки повинна бути не менше 1 / 4 її прольоту і, у всякому разі, не менше 4 рядів кладки.

Кладку перемички ведуть з добірного цілої цегли. Під нижній ряд кладки щоб уникнути випадання цегли і для сприйняття розтягуючих зусиль укладають арматуру з круглої сталі діаметром не менше 5 мм, в кількості не менше одного стрижня на кожні 13 см ширини рандбалки. Арматуру укладають в шарі цементного розчину товщиною 2 ... 3 см, який накладають на опалубку. Низ рандбалки розташовують на 40 ... 50 см нижче поверхні землі. При засипці грунтом під рандбалками залишають зазор величиною 5 ... 7 см, тобто не підсипали під неї землі.

Закінчують стовпчастий фундамент або нижче рівня землі на 10 см, або виводять вище на 15 ... 20 см, на ньому зводять більш тонку частину, звану цоколем. Основним недоліком стовпчастих фундаментів є складність і трудомісткість виконання забирки (заповнення простору між стовпами, стіною і землею).

Теги: стовпчастий фундамент



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 801 | Додав: Serhiy | Теги: Кладку перемички, стовпчастий фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]