Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Стрижень проблеми - стрижневий корінь
12:57
Стрижень проблеми - стрижневий корінь



Багато садівники висівають насіння в домашніх умовах на вікні. Як вважають фахівці, це можна робити, але потрібно строго стежити за тим, щоб не пересох верхній шар грунту і не спізнитися потім з пересадкою сіянців у відкритий грунт. Проте краще все ж висівати насіння на нешироких грядках, поверхня яких височіє над рівнем землі на 15-20 сантиметрів


Багато садівники висівають насіння в домашніх умовах на вікні. Як вважають фахівці, це можна робити, але потрібно строго стежити за тим, щоб не пересох верхній шар грунту і не спізнитися потім з пересадкою сіянців у відкритий грунт. Проте краще все ж висівати насіння на нешироких грядках, поверхня яких височіє над рівнем землі на 15-20 сантиметрів, що покращує грунтовий дренаж, сприяє кращим сходам, їх сприятливою аерації, полегшує догляд. Для захисту від кротів мишей та інших шкідників по периметру грядки потрібно вкопати на доріжках загороджувальні щити з шиферу або жерсті на глибину 30 сантиметрів, а грядку захистити опалубкою з дощок.

Висівати насіння в грунт можна і навесні, і восени. Для осінньої сівби Щойно зібране насіння зберігають вологими в холодильнику і висівають у раніше підготовлені борозенки на глибину 2-3 сантиметри перед самими морозами або по морозу. Таке насіння в природних умовах проходять стратифікацію. Навесні ж висівають вже наклюнувшіеся насіння, що пройшло стратифікацію в штучних умовах. До періоду сівби грунт повинен добре прогрітися. Глибина борозенок повинна складати при весняній сівбі 4-5 сантиметрів. Дно їх необхідно ущільнити дощечкою. Грунт повинен бути досить вологим, але надлишок води шкідливий для проростання, так як занадто швидко набрякле насіння можуть деформуватися, розірвати насіннєву оболонку і втратити схожість. Застійна вода перегороджує шлях кисню і паростки можуть задихнутися. Глибина загортання насіння залежить від породи: для яблуні, груші, обліпихи, шипшини вона становить 2-3 сантиметри на важких грунтах і 4-5 - на легенях; для вишні, сливи, калини - відповідно 4-5 сантиметрів. Насіння злегка притискають дощечкою, а потім присипають сумішшю грубозернистого піску і торфу в пропорції 1:1 шаром 15 сантиметрів. Якщо насіння тугорослої, їх краще висіяти разом з маяковими культурами, в ролі яких добре зарекомендували себе овес, ячмінь. Вони сходять значно раніше деревних культур, що позначає рядки і дає можливість спушити грунт, виполоти бур'яни в міжряддях. Коли з'являються сходи плодових культур, маяки прибирають. Висівають маякові рослини з розрахунку 2-3 штуки на погонний метр. Швидкість появи сходів залежить від температури повітря, але зазвичай стратифіковані насіння дає паростки через 2-3 тижні.

Обов'язковою насінин при догляді за пітомнічком є проріджування сходів. Робити його потрібно двічі: перший раз при появі перших 2 справжніх листочків, при цьому залишають сходи на відстані один від одного 2-3 сантиметри; вдруге проріджують сіянці через 3-4 тижні після першого дотримуючись відстань між ними 5-6 сантиметрів. При утворенні 4-5 листочків у сіянців, призначених для пересадки, підрізають кореневу систему з тим, щоб утворилася добре розгалужена мережа мочкових коренів. Роблять це дугою з дроту, проводячи нею під грунтом на глибині 8-10 сантиметрів.

Проте вчені вважають, що утвердилась в практиці технологія не зовсім виправдана: природа нічого не робить даремно. Вона нагороджує дерево, в першу, чергу, сильним стрижневим коренем, що надає йому особливу міць. Такий корінь постачає рослину водою і поживними речовинами з нижніх горизонтів. Його анатомічна будова сильно відрізняється від анатомії бічних коренів, тому в аматорському садівництві, де є можливість витратити для вирощування саджанця більше сил і часу, потрібно більше уваги приділити розвитку стрижневого кореня.

Щоб отримати стійке до несприятливих умов погоди високопродуктивне рослина з потужним стрижневим коренем, необхідно на постійному, заздалегідь обраному, удобреному місці виростити з насіння сіянець-підщепа. Можна посіяти 3-4 насіння, але з появою першої пари справжніх листків, залишити один паросток з найбільш життєздатними ознаками. За ним треба доглядати: поливати, підгодовувати, оберігати від бур'янів і шкідників так, щоб він добре ріс і розвивався. Через 2-3 роки на цьому індивідуально виросло сіянці потрібно прищепити сподобався сорт. Як показують дослідження, такі дерева довговічніше, плодовитее, бо їх не травмують, вони переносять менше стресів ніж ті, яким доводиться пережити тяготи зберігання в прікопке, транспортування, пересадку. Як би дбайливо люди не ставилися до викопаним в розплідниках саджанцям, все одно для дерев такі переїзди безслідно не проходять, вони накладають свій негативний відбиток на життя зеленого істоти.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 659 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]