Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Суниця круглий рік
11:55
Суниця круглий рік



За даними Академії медичних наук, людина протягом року повинна вживати не менше 4 кілограмів суниці і краще всього в невеликих дозах. Однак період плодоношення більшості сортів триває всього близько трьох тижнів. Тому з кожним роком зростає популярність ремонтантної суниці, яка плодоносить безперервно з першої половини червня до осінніх заморозків.


За даними Академії медичних наук, людина протягом року повинна вживати не менше 4 кілограмів суниці і краще всього в невеликих дозах. Однак період плодоношення більшості сортів триває всього близько трьох тижнів. Тому з кожним роком зростає популярність ремонтантної суниці, яка плодоносить безперервно з першої половини червня до осінніх заморозків.

Це зимостійкий французький сорт Рейн де Вале Руж - займає особливе становище, так як сезонний врожай його не поступається врожаям великоплідних сортів, а ягоди за смаковими і лікувальними властивостями перевищують їх за всіма параметрами. До того ж ягоди зберігають смак лісової суниці, від якої ремонтантна суниця і відбувається, містять багато сухої речовини, очищують організм від шкідливих і навіть радіоактивних речовин, підвищують опір організму до хвороб. Всі частини рослини можна використовувати в лікувальних цілях проти недокрів'я, серцевих недуг, хвороб нирок. Добре допомагає суниця хворим на подагру і діабетом. Чай з листя заспокоює, які страждають безсонням. У Болгарії відвар з кореневищ і листя суниці застосовують при кам'яно-ниркових захворюваннях, а також як пом'якшувальний засіб при бронхітах. Для цього листки та стебла сушать у тіні. Одну чайну ложку висушеної зеленої маси заливають склянкою окропу, а чайну ложку кореневищ - літром окропу. Витримують 16-30 хвилин і використовують в той же день. Косметологи рекомендують застосовувати свіжі ягоди у вигляді маски для догляду за шкірою обличчя. І для цієї мети маленька ремонтна суниця більш придатна, ніж її великоплідна сестра, оскільки містить більше активних речовин. Незамінна ремонтна суниця в родині, де є діти, адже 3-4 місяці на рік вони можуть «пастися» на грядці, а на зиму можна заготовити для них сушену або морожену суницю.

Розмножують її насінням і робити це можна в будь-який час. Найбільш доцільним виявився посів у ящики в березні. Насіння для такої мети краще брати з перших великих ягід. Їх злегка вдавлюють у вологу, легку, поживний грунт, ящик підживлюють водою знизу, закривають склом або плівкою, ставлять у тепле місце. Насіння сходять нерівномірно. Перші паростки з'являються через тижнів два. Тоді ящик переставляють на підвіконня. Коли погода дозволяє, його виносять на повітря. На постійне місце розсаду висаджують зазвичай у травні, на відстані один від одного 30x30 сантиметрів. Приблизно через сто днів після посіву дозрівають перші ягоди.

Ця суниця вусів не утворює і всю свою силу використовує для утворення ягід. Після двох років кущі необхідно ділити й розсаджувати, так як вони сильно загущають. Найбільш відповідний час для такої пересадки - рання весна. Проте найкраща розсада виходить з насіння.

Пізно восени частину кущиків можна висадити у горщики і перенести в квартиру або теплицю, де суниця продовжує плодоносити аж до нового року. У цей період їй потрібне хороше освітлення лампами денного світла. Потім рослини вимагають зимового відпочинку в прохолодному місці, близько до нульової температури. У квітні горщики можна знову занести в кімнату. Зацвітає суниця скоро, і перші ягоди утворюються на! ній навесні. Акуратні, яскраво-зелені кущики з білими квіточками і яскравими ягодами виглядають дуже декоративно, їх можна садити уздовж доріжок, на клумбах, в розарії.

Ремонтантні суницю успішно можна вирощувати і на балконі. Щоб урожай був рясним, ягоди великі, соковиті, солодкі, необхідні такі умови: сонячне місце в саду, а приміщення штучно освітлене, грунт родючий і постійно волога.

Суниці практично не пошкоджують ні шкідники, ні хвороби. При збиранні ягоди легко відриваються від чашолистків, не псуються так швидко, як у великоплідної суниці, їх можна збирати тільки раз на тиждень, що особливо важливо для садівників, які своєю ділянкою користуються лише у вихідні дні.
   
Можу вислати (в міру можливості) насіння цієї суниці. Прошу обов'язково надіслати конверт з адресою і кульочок для насіння. З 1 січня в Латвії підвищено тариф на поштові відправлення, тому до конверта вкладіть марки на 50 копійок. Моя адреса: 229021. Латвія, Ризький район, Саласпіле. п / я 146. Я. Ф. Васарзтіс.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 475 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]