Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Суниця на зиму
22:39
Суниця на зиму



Ягоди суниці відрізняються високими якостями. Але в свіжому вигляді суниця може бути використана нетривалий час, тому з неї готують різні продукти, в яких при дотриманні певних правил технології зберігаються корисні властивості ягід.


Ягоди суниці відрізняються високими якостями. Але в свіжому вигляді суниця може бути використана нетривалий час, тому з неї готують різні продукти, в яких при дотриманні певних правил технології зберігаються корисні властивості ягід.

Сік. Для приготування соку краще використовувати інтенсивно забарвлені зрілі ягоди останніх зборів. Їх миють у емальованому посуді у великій кількості води, потім додатково обполіскують, дають стекти воді і подрібнюють дерев'яним товкачем. Чашолистки видаляти не треба. З отриманої маси віджимають сік через 2-3 шари марлі, підігрівають до 80 ° С, розливають в прогріті скляні банки або пляшки, ставлять у підігріту до 50-60 ° С воду, доводять температуру води до 85 ° С і витримують півлітрову посуд протягом 15-20 хвилин, літрову - 20-25. Спосіб гарячого розливу застосовувати небажано, тому що при цьому втрачається аромат соку. Банки при пастеризації повинні бути закриті вийнятими з киплячої води металевими лакованими кришками, пляшки - поліетиленовими або корковими пробками. Можна отримати сік, пересипаючи свіжі вимиті ягоди цукром у співвідношенні 1:1. Через 1-2 дні сік, що утворився зливають і пастеризують, як зазначено вище. З ягід віджимають сік і консервують його окремо. До залишилася мезге додають воду, масу кип'ятять, проціджують. Відвар використовують при приготуванні сиропів для компотів, варення.

Компот. Ягоди для компотів повинні бути зрілими, але не перезрілим. Збирати їх краще в невеликі кошики або іншу тару місткістю не більше 2 кг, щоб не пом'ялися. Компот буде мати привабливий вигляд, якщо використовувати ягоди з темно-забарвленою м'якоттю.

Ягоди сортують, миють, укладають в банки, наповнюючи їх доверху, і заливають цукровим сиропом. Для приготування його до 1 л води додають 1,8-2,3 кг цукру, сироп кип'ятять 2-3 хвилини і проціджують. Наповнені ягодами і сиропом банки прикривають кришками і ставлять у каструлю з водою, нагрітою до 50 ° С. Нагрівання продовжують і стерилізують пів-літрові банки - 25, літрові - 30 хвилин. Початком стерилізації вважають підйом температури води до -85 ° С. Після стерилізації банки відразу ж закочують.

Ягоди у власному соку. Вимиті й очищені ягоди поміщають в емальований таз і пересипають цукром з розрахунку 300-300 г на 1 кг ягід. Зручно це зробити ввечері і залишити до ранку, щоб ягоди дали сік. Вранці тазик ставлять на вогонь, нагрівають майже до кипіння (по не кип'ятять), знімають з вогню, витримують декілька годин, знову нагрівають до кипіння і швидко розкладають у чисті прогріті банки доверху, укупоривают (закочують) прокип'яченими металевими кришками. Для додаткової стерилізації кришок закупорені банки перевертають догори дном, вкривають серветкою або рушником і залишають до охолодження. Приготовлена таким способом суниця добре зберігає смак і аромат свіжих ягід.

Варення. Ягоди для варення краще використовувати 3-го і наступних зборів, їх сортують і миють, потім пошарово пересипають цукром з розрахунку 1 кг на 1 кг ягід. Через 12 год тазик з ягодами ставлять на невеликий вогонь, доводять суміш до кипіння і варять 10-15 хвилин, знімають з вогню, залишають на 5-6 год для кращої дифузії цукру в ягоди. Після цього варення варять до готовності, додавши під час варіння цукор (0,5 кг на 1 кг узятих для варення ягід). Відразу ж після закінчення варіння знімають піну. Розфасовують варення після охолодження в чисті сухі банки, закупорюють їх і ставлять на зберігання в прохолодне темне місце.

Джем - продукт, в якому ягоди можуть бути розвареними, а сироп має железообразную консистенцію. Для джему можна використовувати ягоди різної величини, а також кілька перезрілі або мають механічні ушкодження. Не годяться ягоди загнили, запліснявілі. Цукру для джему потрібно менше, ніж для варення: зазвичай на 1 кг ягід беруть 1 кг цукру. Ягоди миють, видаляють чашолистки, поміщають у тазик і проварюють з невеликою кількістю води (1/2-1/3 склянки на 1 кг ягід) до їх розварювання. Для кращого желирования замість води можна додати сік червоного або білої смородини, а для пізніх сортів суниці - яблучний сік. Після тою як ягоди злегка розваряться, засипають цукор і варять джем до готовності (при охолодженні він повинен добре желіровать). Розфасовують джем в гарячому вигляді, а укупоривают банки після охолодження.

Фіг. Ягоди миють, видаляють чашолистки, обполіскують, дають стекти воді. Підготовлені ягоди поміщають у тазик, пересипають цукром з розрахунку 800 г на 1 кг ягід. Після того як ягоди дадуть сік, суміш варять спочатку на середньому, а потім на слабкому вогні, стежачи за тим, щоб вона не підгоріла. Масу постійно помішують, поки вона не буде відставати від дна, після чого її викладають на змочений водою плоске блюдо або тарілку шаром близько 1 см і просушують на повітрі. Сушити можна і в духовці з відчиненими дверцятами при температурі не більше 60 ° С (краще 50-55 °), але для такої обробки масу краще ви класти на папір, просочену вершковим маслом, яку розміщують на деко. Після підсушування продукт розрізають на шматочки (можна фігурні), пересипають цукровим піском, укладають у скляні банки і закривають їх поліетиленовими або металевими кришками, пергаментом, целофаном. Зберігають фіги в сухому прохолодному приміщенні.

Холодний джем - продукт, отриманий шляхом змішування подрібнених ягід суниці з подвійною кількістю цукру. Ягоди для сирого джему беруть тільки здорові, що визріли, бажано великі. Їх ретельно миють, подрібнюють в емальованому посуді дерев'яним товкачем. Можна протерти ягоди крізь сито з нержавіючої сталі або капрону, пропустити через м'ясорубку з неокісляющуюся металу. Подрібнені ягоди змішують з цукром, поступово підсипаючи його і перемішуючи всю масу до повного розчинення цукру. Якщо він не розчиниться і осяде на дно, концентрація цукру у верхній частині буде менше і продукт може заграти.

Готовий джем розфасовують у ретельно вимиті, ошпарені або прокип'ячені скляні банки і закупорюють прокип'яченими сухими кришками або щільно закривають пергаментним папером. Зберігати його треба в прохолодному приміщенні, але не на морозі. При приготуванні холодного джему треба дуже ретельно мити і прошпарівать або кип'ятити посуд і кришки.

Сироп. Ягоди відбирають цілком дозрілі і здорові. Спочатку готують натуральний сік і цукровий сироп (до 1 кг цукру додають 250 мл води, суміш нагрівають і кип'ятять до тих пір, поки на стінках каструлі не почне кристалізуватися цукор). Готовий сироп швидко проціджують через марлю, складену в 3-4 шари, і в гарячому вигляді змішують з суничним соком (на 1 частину соку 2 частини сиропу). Ретельно розмішати сироп, його остужівают і ставлять на кілька годин в холодильник. З остиглого сиропу знімають піну і розливають його в пляшки, прожарені в духовці, заповнюючи їх майже до пробки. Зверху бажано додати кілька крапель спирту або горілки. Пробки обертають пергаментним папером, теж змоченою спиртом або горілкою (для додаткової дезінфекції). Зверху пробки заливають сургучем чи парафіном. Зберігають сироп у прохолодному місці.

Суниця заморожена. Такий спосіб консервування-один з найбільш перспективних. У заморожених ягодах добре зберігаються вітаміни та інші біологічні речовини. За смаком і ароматом вони після відтавання майже не відрізняються від свіжих. Ягоди для заморожування краще відбирати добре пофарбовані, дозрілі, здорові. Їх потрібно обережно вимити, дати добре стекти воді і бажано обсушити на гігроскопічної папері. Заморожувати ягоди можна як з чашолистками, так і без них, розклавши в 1-2 шари на плоскі тарілки або деко. Заморожені ягоди зсипають у поліетиленові пакети, в яких їх можна зберігати в морозильних камерах протягом усієї зими. Якщо потрібно розморозити холодильник (морозильник), пакети з ягодами складають у відро, каструлю, які вкривають ватним ковдрою або іншими теплоізолюючими матеріалами, щоб продукт не відтанув. Очищення холодильника проводять як можна швидше, після чого заморожені ягоди знову вкладають в морозильну камеру.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 1741 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]