Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Теплоізоляція зовнішніх стін підвалів
12:42
Теплоізоляція зовнішніх стін підвалів


У вітчизняній літературі мало висвітлено питання проектування огороджувальних конструкцій підвальних і цокольних поверхів. Причина полягає в тому, що у більшості цивільних


У вітчизняній літературі мало висвітлено питання проектування огороджувальних конструкцій підвальних і цокольних поверхів. Причина полягає в тому, що у більшості цивільних будівель підвали розглядалися як простір для прокладання комунікацій, а в індивідуальному будівництві - в якості опалювальних коморах.

В даний час виникає проблема максимальної ефективності використання ділянки, що відводиться під будівництво (особливо в межах міста). В даний час майже 100% житлових індивідуальних будинків мають експлуатовані підвали з приміщеннями різного призначення.

Застосування традиційних рішень, що орієнтується на неопалювані підвали, призводить до порушення експлуатаційних режимів цих приміщень. У підвалах відбуваються надмірні тепловтрати, стіни їх промерзають, на внутрішній поверхні стін випадає конденсат.

Проектний досвід показує, що експлуатовані заглиблені поверхи доцільно включати в функціональну схему будівлі. Визначальними чинниками є:

    * Містобудівна ситуація;
    * Складний рельєф місцевості;
    * Енергозберігаючі заходи.

При цьому в заглиблених рівнях можуть розташовуватися приміщення з різними параметрами температурно-вологісного режиму, починаючи від приміщень із сухими (гаражі, комори) і нормальними (спортзали, майстерні, лабораторії, магазини, бари) умовами експлуатації до приміщень з вологим і навіть мокрим режимами ( постірочниє, лазні, пральні), відносна вологість повітря в яких може досягати 75% при досить високій температурі.

Подібні жорсткі умови експлуатації обумовлюють цілий ряд вимог до заглибленим огороджувальних конструкцій, які в цьому випадку повинні володіти необхідним термічним опором, що не допускає надлишкові тепловтрати, і сприймати цілий ряд несприятливих впливів:

    * Статичне і динамічне тиск грунту;
    * Вплив рідкої і пароподібної вологи;
    * Корозійний вплив грунтових вод за рахунок наявності в грунті лугів і кислот;
    * Вплив мікроорганізмів: грибків, бактерій, плісняви;
    * Механічний вплив коренів рослинності.

Існуючі конструктивні рішення стін опалювальних підвалів досить різноманітні.

Практично всі будівлі довоєнного періоду мали експлуатовані підвали. Підземна частина підвальних стін виконувалася з бутового каменю з внутрішньої цегельним облицюванням або з бетону. Товщина стіни приймалася рівною 0,9 ... 1,0 м. Бетонні стіни зовні утеплялися на глибину 0,8 ... 1,0 м стінкою в півцеглини або шлакової обсипанням.
Вітчизняні конструктивні рішення стін підвалів
Рис. 1. Вітчизняні конструктивні рішення стін підвалів:
а, б - стіни підвалів будинків довоєнного періоду;
в - сучасне типове рішення;
1 - облицювання; 2 - утеплення 1 / 2 цегли, 3 - бітум, 4 - бетон 0,9 ... 1,0 м; 5 - гідроізоляція; 6 - бетон 0,3 ... 0,6 м.

Сучасне рішення підвальної стіни будівлі зі стінами з малорозмірних елементів є стандартним практично для всіх індивідуальних будинків. Стіни виконуються з монолітного або збірного важкого бетону, їх товщина коливається в залежності від навантаження від 0,3 до 0,6 м. При цьому не передбачається жодної теплоізоляції.

У великопанельних і каркасних будівлях використовуються різні види цокольних панелей: залізобетонні, легкобетонні, тришарові. При цьому єдиного критерію, що визначає використання тих чи інших панелей з точки зору температурно-вологісного режиму, не існує

Дещо по-іншому до проектування огороджувальних конструкцій заглиблених приміщень відносяться за кордоном. У США, Канаді, Швеції, Німеччини в підвальних поверхах нерідко розташовуються не тільки підсобні, а й житлові приміщення.
Зарубіжні конструктивні рішення стін підвалів
Рис. 2. Існуючі конструкції рішень стін підвалів (зарубіжний досвід):
а - обвалована стіна;
б - стіна, частково ізольована зовні у верхній частині з влаштуванням додаткової горизонтальної ізоляції;
в - стіна з повною зовнішньої дренуючої ізоляцією;
1 - земляна берма; 2 - злив; 3 - твердий пінополістирол; 4 - кріпильні елементи; 5 - дренирующая плита зі скловолокна; 6 - бетон; 7 - дренажна труба.

У США та Скандинавських країнах застосовується економічне і ефективне рішення з пристроєм горизонтальної теплоізоляції. Крім того, в США широке поширення отримали обваловані стіни з різними конфігураціями берми і теплоізоляції.

Теги: підвал, теплоізоляція


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 456 | Додав: Serhiy | Теги: теплоізоляція, підвал | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]