Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Теплоізольований землебітного будинок (Earthbag Home)
12:24
Теплоізольований землебітного будинок (Earthbag Home)


Рівень складності: помірно складний


Рівень складності: помірно складний
Будівництво землебітного стіни за технологією earthbags

У даній статті наведені основні відомості про зведення теплоізольованих стін за технологією earthbags.

Більшість землебітного будинків будуються в сухому гарячому кліматі і не потребують теплоізоляції. Представлені тут методи дозволяють побудувати будинок за технологією earthbags в холодному кліматі. Заповнюючи при будівництві мішки теплоізоляційним матеріалом можна легко і швидко зводити стіни з дуже високим термічним опором.

Необхідні інструменти та матеріали: лопати, відра, садовий шланг (або вода), тачка, трамбування, слайдер, гравій (на нижні ряди), грунт, пропіленові мішки, колючий дріт, кусачки, будівельний рівень.
Крок 1

Очистіть і виконайте планування будівельного майданчика. Знятий родючий шар використовуйте в саду. Виконайте розмітку. Закладіть інженерні комунікації. Розташуйте запас грунту, гравію та теплоізоляції навколо об'єкта таким чином, щоб звести трудовитрати до мінімуму.
Крок 2

Викопайте траншею шириною трохи більше товщини стіни і близько 0,45-0,60 м у глибину. При використанні варіанту B (див. крок 8) зробіть траншею на 0,25 м ширше. Заповнюйте Траш гравієм, камінням і шматками бетону. Рівень підстави повинен бути нижче рівня землі на 1-2 ряди мішків.
Крок 3

Додайте кілька рядів мішків, заповнених шлаком або пемзою. Вони захистять фундамент від промерзання. Трамбують кожен ряд з перевіркою будівельним рівнем.
Крок 4

Прокладайте між рядами мішків колючий дріт. Для вертикальних ділянок стін невеликого будинку досить прокладки колючого дроту в один ряд. Для купола необхідно прокладати колючий дріт у два ряди.
Крок 5

Використовуйте металевий слайдер для укладання мішка поверх колючого дроту, що дозволить легко укласти мішок на місце. Після вирівнювання мішка слід утримуючи його на місці швидким рухом висмикнути слайдер.
Крок 6

Встановіть форму для дверного отвору. Вона зазвичай встановлюється на 15 см вище рівня землі. Вирівняйте форму по схилу.
Крок 7

Завершуйте останні ряди по варіанту A або B як описано в наступному кроці. Використовуйте для заповнення мішків воронку з пластикового відра з вирізаним дном. Після трамбування кожного ряду до повного ущільнення переконайтеся, що стіни прямовисні, прямі, а кожен ряд горизонтален. (При будівництві куполу переконайтеся, що кожен ряд представляє собою коло).
Крок 8

Пропонуються 2 варіанти теплоізоляції будинку при будівництві за технологією earthbags:

Варіант A: Найпростіший спосіб заповнення мішків теплоізоляційним матеріалом. Використовуються шлак, пемза, перліт, вермикуліт, рисова лушпиння.
Варіант B: Використовуються мішки з перегородкою. При цьому методі зовнішній канал ємності заповнюється теплоізоляційним матеріалом, а внутрішній - грунтом, що дозволяє створити теплоізольованою подвійну стіну з внутрішньої термічної масою.
Крок 9

Встановіть форму для віконного отвору на необхідному рівні. Ви можете виготовити форму з деревини або використовувати бочки, шини тощо
Крок 10

Додавайте залишилися ряди, контролюючи кожен з них схилом і будівельним рівнем. В ідеалі верхня частина вікна чи двері повинні збігатися з верхи утрамбованого ряди мішків. У цьому випадку не знадобиться пристрій перемичок.
Крок 11

Укладіть балки перекриття (будівля з вертикальними стінами), які можуть бути залізобетонними або дерев'яними. Вони зв'яжуть верхні ділянки стін. Куполи не вимагають укладання балок і при зведенні купольного будинку можна продовжувати укладання мішків ряд за рядом до повного завершення будівництва.
Крок 12

Зведіть дах і встановіть двері та вікна. Широкі звиси даху (близько 1 м) захистять стіни від атмосферних опадів.
Крок 13

Штукатурьте стіни, використовуючи глиняний або гіпсову штукатурку в залежності від кліматичних умов і ситуації. Глиняна штукатурка (зовні і всередині) рекомендується для стін, захищених широкими свесамі даху. Куполи вимагають кращого захисту: вапняної штукатурки або зеленої покрівлі (living roof).
Поради та попередження

    * Купуйте мішки, що були у вживанні, але знаходяться у хорошому стані, щоб заощадити гроші. Звичайний розмір порожнього мішка 45x75 см
    * Заповнюйте мішки на стіні для зниження трудовитрат
    * Цебра обсягом 9 л ідеальні для заповнення мішків
    * Для оволодіння технікою почніть з будівництва маленького простої будови
    * Арочні дверні та віконні прорізи не тільки привабливішою, але і міцніше прямокутних
    * Грунт для зведення стін за технологією earthbags повинна містити близько 25% глини і 75% піску. Не переживайте, якщо грунт у районі будівництва інша, для отримання оптимального співвідношення можна завжди додати необхідну кількість піску чи глини
    * Не додавайте багато води, грунт повинен мати природну вологість, волога не повинна виступати з мішка при трамбуванні
    * У районах, схильних до стихійних лих необхідно додаткове укріплення стін, що може зажадати використання штукатурної сітки і додавання в грунт до 10% цементу або вапна
    * Будівництво склепінь представляє значну складність, намагайтеся не використовувати їх
    * Захищайте стіни з мішків із землею від сонячних променів в період будівництва
    * Зводите круглі куполи, еліптичні куполи не стабільні


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 400 | Додав: Serhiy | Теги: землебітного стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]