Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Теплозахисні штори і екрани
12:27
Теплозахисні штори і екрани


Досить простий спосіб зниження тепловтрат через вікна - пристрій з зовнішньої сторони вікна екрану, виконаного з теплоізоляційних пластин.


Зовнішній екран

Досить простий спосіб зниження тепловтрат через вікна - пристрій з зовнішньої сторони вікна екрану, виконаного з теплоізоляційних пластин. Опущений на ніч екран або закриваються віконниці дозволять зменшити потік тепла, випромінюваний склінням назовні, і створити додатковий повітряний прошарок, що є доброю теплоізоляцією.
Вікна зі згортають екранами
Рис. 1. Вікна зі згортають екранами:
а - вертикальний розріз;
б - горизонтальний розріз;
в - аксонометрія;
г - закриваються віконниці;
д - опускаються жалюзі;
е - засуваються віконниці.
Внутрішній екран

Одним з варіантів підвищення теплозахисту вікон є установка штор або жалюзі з боку приміщення. Їх пристрій дозволяє знизити тепловтрати в приміщенні в результаті зменшення потоку променистого тепла. При цьому не слід закривати шторами поверхню опалювального приладу, що знаходиться під вікном.
Установка штор і жалюзі з боку приміщення
Рис. 2. Установка штор (а, б) і жалюзі (в) з боку приміщення.

Якщо теплозахисна штора, жалюзі або екран виконані з непрозорого матеріалу, то їх опускають на вікно, коли починає сутеніти. У цьому випадку теплозахист вікон підвищиться на певний період часу - на ніч, коли температура зовнішнього повітря знижується і використовується штучне освітлення.
Вплив зашторювання та екранування вікон на тепловтрати
Рис. 3. Вплив зашторювання та екранування вікон на тепловтрати,%:
а - вікно без фіранок;
б - вікно з довгими завісками, які закривають опалювальний прилад;
в - вікно з короткими фіранками, не закривають опалювальний прилад;
г - вікно з екраном з зовнішнього боку скління;
д - вікно з короткими фіранками і зовнішнім екраном.
Таблиця 1. Ефективність використання теплозахисних екранів різних типів
Конструкція Загальний опір теплопередачі, м2 * ° / Вт
Одинарне скло 0,17
Подвійне скло 0,38
Потрійне скло 0,62
Подвійне скло + штора 0,46
Подвійне скло + 2 штори 0,55
Подвійне скло + штора, покрита алюмінієвим лаком 0,53
Подвійне скло + дерев'яні ставні 0,52
Потрійне скло + штора 0,7
Потрійне скло + 2 штори 0,73
Потрійне скло + штора, покрита алюмінієвим лаком 0,88
Потрійне скло + дерев'яні ставні 0,76
Потрійне скло + віконниці, покриття алюмінієвим лаком 0,83
Екран у просторі між листами скла

Підвищити теплозахист вікон можна розміщенням різних екранів у просторі між листами скла. Цей метод заснований на тому, що при установці екрану зменшується різниця температур між прилеглими поверхнями і знижується інтенсивність руху молекул повітря і, отже, конвективного теплообміну. Крім цього в деяких випадках при створенні вузьких повітряних прошарків швидкість висхідних повітряних потоків гальмується спадними, що зменшує теплопередачу конвекцією. Встановлений у міжскляному просторі екран також знижує променисту складову теплового потоку.

Зашторюванням светопроемов пристроями, розміщеними між склінням, дозволяє не тільки скоротити тепловтрати через скління в холодну пору року, але і в деякій мірі відрегулювати освітленість.

Набули поширення штори-жалюзі, екран яких представляє собою систему пластин, з'єднаних гнучкими зв'язками. Пластини можуть повертатися навколо власної осі, змінюючи кількість сонячної радіації, що надходить через світлові прорізи, і покращувати показники природного освітлення завдяки використанню світла, відбитого пластинами. Нанесення на пластини селективних покриттів дозволяє створювати прості і високоефективні повітряні сонячні колектори.
Міжскляному штора-жалюзі
Рис. 4. Міжскляному штора-жалюзі:
1 - алюмінієва пластина; 2 - гнучка зв'язок; 3 - короб, 4 - шнур.

Випускаються промисловістю штори-жалюзі також можуть бути використані для стандартних вікон зі спареними і розділеними палітурками.

Можливе розміщення в просторі між листами скла згортання штори, яка має еластичний екран з металізованої плівки, намотується на барабан. На кінці барабана розміщується котушка з шнуром, кінець якого випускають через отвори в палітурці всередину приміщення.
Згортають штора
Рис. 5. Згортають штора:
1 - екран; 2 - барабан; 3 - шнур.

Представляє інтерес і розташована в просторі між листами скла комбінована штора, що складається з 2-х з'єднаним між собою полотен. Кожне з полотен прикріплено до котушок, одна з яких знаходиться у верхній, а інша в нижній частині светопроемов. Одне з полотен виконують з прозорої тканини або металізованої плівки, інше з світлонепроникного матеріалу. Прозоре полотно встановлюють у вікні у денний час, а темне - у вечірній або нічний. Крім зменшення тепловтрат через вікно в холодну пору року комбінована штора може використовуватися і в літній час в якості сонцезахисного пристрою (при установці полотна з металізованої плівки).
Штора з комбінованим екраном
Рис. 6. Штора з комбінованим екраном:
1 - верхній барабан; 2 - полотно з напівпрозорої тканини або металізованої плівки, 3 - нижній барабан, 4 - непрозоре темне полотно, 5 - шнур.

Значно знизити втрати тепла через вікна можна за допомогою розташованої між стеклами об'ємної штори з екраном з складчастих металізованих полотен. Полотна екрану виконують з металізованої плівки, а внутрішнє полотно може бути виготовлене з прозорої плівки. Екран об'ємної штори піднімають за допомогою шнура, приєднаного рейкою до нижньої кромці екрану, і збирають в пакет у верхній частині вікна.
Штора з об'ємним екраном
Рис. 7. Штора з об'ємним екраном:
1 - екран з складчастих полотен; 2 - планка, 3 - шнур.

Аналіз теплозахисних характеристик конструкцій екранів показав, що найбільш ефективна об'ємна штора дозволяє знизити тепловтрати на 38%. Встановлені в просторі між листами скла штори-жалюзі дозволяють підвищити теплозахисні здібності вікон на 17 ... 19%, а згортають прозорі штори з поліетиленової плівки або тканини в середньому на 28%.

Теги: жалюзі, вікна, теплозахист, тепловтрати, штори


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 1315 | Додав: Serhiy | Теги: теплозахист, вікна, жалюзі, штори, тепловтрати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]