Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Термотерапія для суниці
12:01
Термотерапія для суниці



Хорошого врожаю неможливо домогтися, якщо суниця заражена шкідниками та хворобами. Найбільш небезпечні для них поширюються з розсадою. Щоб мати здорові насадження, потрібно купувати посадковий матеріал зі спеціалізованих розплідників. Якщо ж використовується розсада


Хорошого врожаю неможливо домогтися, якщо суниця заражена шкідниками та хворобами. Найбільш небезпечні для них поширюються з розсадою. Щоб мати здорові насадження, потрібно купувати посадковий матеріал зі спеціалізованих розплідників. Якщо ж використовується розсада, взята з товарних насаджень у садівників-аматорів, то необхідно провести знезараження. Радикальний спосіб - термотерапія. Ванну водного підігріву неважко виготовити самому, використовуючи два баки, встановлених один в іншій з дерев'яною прокладкою між ними. У внутрішній бак і в проміжки між ними заливають воду, потім підігрівають на електричній або газовій плиті до необхідної температури. Баки накривають кришкою.

Режим обробки рослин в гарячій воді: проти суничного кліща - температура 45-46 градусів, термін обробки -13-15 хвилин, проти суничної нематоди - 46-47 градусів, 13-15 хвилин, проти стеблової нематоди - 47-48 градусів, 15 хвилин . Така обробка забезпечує високу ефективність знезараження, гине 95-98 відсотків шкідників.

Для термотерапії відбирають зовні здорові рослини. Перед прогріванням розсаду промивають і занурюють у ванну з гарячою водою з розрахунку на 1 літр води не більше 2 рослин. Після прогріву розсаду виймають і охолоджують у воді при температурі 10-15 градусів протягом 15-20 хвилин. Після термообробки рослини висаджують.

Якість посадки впливає на приживлюваність і подальший ріст рослин. При посадці в лунку коріння розсади опускають, розправляють, щоб вони не збивались в грудку і не загиналися кінцями вгору. Потім рівномірно розподіляють коріння і засипають лунку, ущільнюючи грунтом в два-три прийоми. При використанні слабкою розсади можлива посадка в одне гніздо 2-3 рослин.

Мульчування грунту збільшує врожайність на 30-35 відсотків, прискорює дозрівання ягід на 3-5 днів, зменшує ураження їх сірою гниллю, зберігає грунтову вологу. Мульчувати грунт можна різними світлонепроникними матеріалами: темною поліетиленовою плівкою, руберойдом. Їх розстеляють на ретельно підготовлену, вирівняну грунт. Потім у мульчі роблять отвори діаметром 5-7 сантиметрів відповідно до прийнятої схеми розміщення рослин. У ці отвори і висаджують розсаду.

Зважаючи на свою скороплідності суниця вимоглива до поливу. При догляді за посадками суниці слід забезпечити рівномірне і стійке зрошення. Температура води повинна бути не нижче 15 градусів. Кращий спосіб поливу по борознах або напуском. У дуже спекотні періоди можна використовувати дощування. Частоту поливів визначають ступенем вологості грунту на глибині 20-30 сантиметрів. Якщо грунт в руках розсипається - значить вона суха і полив необхідний. Якщо вона злегка волога, то води в нормі. Основні поливи необхідно поєднувати з фазами розвитку рослин.

Якщо з осені не проводився вологозарядковий полив, то рано навесні необхідно суницю напоїти вологою. Наступний полив доцільно зробити на початку цвітіння. Потім у період росту,, але з розрахунком, щоб закінчити зрошення до збирання врожаю. У період збирання ягід зрошення краще не робити, щоб не викликати їх гниття. Черговий полив слід провести після закінчення збирання. У цей час суниця закладає квіткові бруньки на наступний сезон. Повторити полив потрібно на початку вересня. На цей період припадає диференціація квітконосів. І останнє зрошення необхідно зробити на початку листопада. Воно зіграє роль вологозарядковий.

У чому ж полягає догляд за суничником? Протягом всього літа потрібно видаляти з'являються вуса і розетки. Якщо їх залишати, врожайність різко падає. У лавах суниці не повинно бути бур'янів. Видаляти їх краще після дощу або поливу. Відразу ж після збирання врожаю на ділянках другого-третього років плодоношення можна скосити листя. Обов'язкова умова нормального відростання нових листя після такої операції - полив плантації і підгодівля мінеральними добривами, обприскування проти кліща.

Щоб мати свіжі ягоди все літо й осінь безперебійно, використовують ряд прийомів і способів. Прискорити початок вегетації можна, укривши частина рослин світлопроникні плівкою, що створює підвищену температуру, раніше поновлюється вегетація. З метою затримати розвиток частина рослин вкривають тирсою, соломою, папером. Завдяки цьому прийому дозрівання ягід наступає пізніше, сезон використання їх продовжується - на 10 днів.

Період збору ягід можна розтягнути на 30-40 днів підбором сортів з різними термінами дозрівання: ранні, середні, пізні. Вирощування ремонтантних сортів дозволяє отримувати ягоди і в осінній період. До ремонтантні сорти відноситься Гора Еверест, Женева, Ада, Дружба. Ранні сорти з звичайним типом плодоношення: Львівська рання, Десна, Зоря, Красуня Загір'я, Кардинал, Сорти середнього терміну дозрівання: Фестивальна, Ясна, Московська ювілейна, середньо-пізнього строку дозрівання: Джерело, Зенга-Зенга, Талісман, Ельвіра, Гігантела, Максі . Поряд зі старими, традиційними сортами в даний час виділяються: фестивальна ромашка, Дарунок вчителя, Трубадур, Фрейзер.

Тут необхідно зазначити, що районовані сорти, визнані найбільш придатними для вирощування в конкретних умовах, мають надійну гарну врожайність і високі якості ягід. Наприклад, в Миколаївській області районовані сорти Зенга-Зенга, Джерело дають на хорошому агрофоні, при традиційній агротехніці високі врожаї. Ягоди першого збору цих сортів важать 25-35 грамів. Займаючись вирощуванням суниці, садівник-аматор повинен завжди пам'ятати, що сорт не замінить агротехніки.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 494 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]