Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Типи дахів
12:30
Типи дахів


У залежності від ухилу скатів даху бувають скатні (більше 10%) і плоскі (до 2,5%).


У залежності від ухилу скатів даху бувають скатні (більше 10%) і плоскі (до 2,5%).

В індивідуальному житловому будівництві, як правило, використовуються скатні і пологоскатние даху. У плоских дахах можливе утворення застою води на покрівлі і, як наслідок, поява в цих місцях протечек. Перевагою плоских дахів є можливість використання їх для різних цілей.

За конструктивним рішенням даху можуть бути:

    * Горищними (окремими);
    * Безгорищним (суміщеними).

Горищні дахи бувають:

    * Утепленими;
    * Холодними.

У безгорищних (суміщених) дахах несучі елементи служать перекриттям верхнього поверху будівлі. Бесчердачниє дахи бувають:

    * Вентильованими;
    * Частково вентильованими;
    * Невентильовані.

За умовами експлуатації даху бувають:

    * Експлуатованими;
    * Експлуатованим.

Тип даху визначається в основному її геометричною формою та матеріалом покрівлі.

За формою даху бувають:

    * Односхилі;
    * Двосхилі;
    * Мансардні;
    * Вальмовиє;
    * Шатрові;
    * Багатощипцеві.

Види дахів
Рис. 1. Основні види дахів.

Односхилий дах (рис. 1, а) своєю площиною (скатом) спирається на несучі стіни, що мають різну висоту. Односхилий дах, як і плоску, в житлових будинках застосовують не часто. Її конструктивна простота найчастіше використовується в будівлях вимагають надійності і економічності. Цей дах найбільше підходить для будівництва господарських споруд.

Двосхилий дах (рис. 1, б) складається з двох площин-скатів, що спираються на несучі стіни однакової висоти. Простір між скатами, що має трикутну форму, називається щипцями або фронтонами. Двосхилий дах є найбільш поширеною формою даху в малоповерхових будинках. Вона має досить виразний зовнішній вигляд, проста у виготовленні і надійна в експлуатації. Конструкція двосхилого даху дозволяє використовувати будь-які покрівельні матеріали, застосовувані в будівництві.

Різновидом двосхилого даху є ламана (мансардна) дах (рис. 1, в), яку досить часто влаштовують при використанні горищного простору під мансардні житлові приміщення. Форма цієї даху в порівнянні зі звичайною двосхилим дозволяє збільшити використовувані площа і об'єм горищного простору. Разом з тим ламаний профіль даху складніше у виготовленні, декілька архаїчний за формою і утворює, як правило, непрохідне горище над мансардними приміщеннями. Виходячи з естетичних міркувань мансарду, звичайно ж, доцільніше вбудовувати в двосхилий дах.

Дах, утворена двома трапецевидні скатами і двома торцевими трикутними називається вальмового чотирьохскатним (рис. 1, д). Бувають і двосхилі вальмовиє (Полувальмовие) даху, коли фронтони зрізані (рис. 1, е). Вальмовий дах вважається традиційною для південний районів. У зв'язку з відсутністю фронтонів вона економічніше двосхилим по витраті стінових матеріалів. Разом з тим, маючи похилі ребра на кордоні скатів і вальм, такий дах вимагає установки складних крокв і додаткових робіт по підгонці покрівельних матеріалів.

При квадратному плані будинку вальмовая дах стає шатрової (рис. 1, г) з однотипним конструктивним рішенням всіх чотирьох трикутних скатів, що сходяться в одній верхній точці. Такий дах з монтажу несучих конструкцій більш технологічна, ніж вальмовая, хоча за складністю покрівельних робіт не поступається їй.

Пристрій на даху зенітних ліхтарів (рис. 2, з) дозволяє організувати ефективне освітлення і вентиляцію приміщень при збільшенні загальної ширини будівлі. Верхнє світло досить широко використовував ще Френк Ллойд Райт.

Склепінчаста дах (рис. 1, і) в поперечному перерізі може бути окреслена дугою кола або іншої геометричної кривої.

Складчаста дах (рис. 2, к) утворюється від з'єднання окремих різні за змістом елементів - складок.

Куполообразная дах (рис. 2, л) за обрисами являє собою половину кулі із суцільним обпиранням на циліндричну стіну.

Багатощипцовий дах (рис. 1, н) утворюється від з'єднання скатів площин. Її влаштовують на будинках зі складним планом, при покритті прибудов, бічному освітленні мансард, освіті фронтонів над входами і т.п. При влаштуванні таких дахів неминучі ендови (разжелобки), значно ускладнюють конструкцію даху і потребують ретельного виконання покрівельних робіт.

Хрестовий звід представляє собою чотири зімкнутих арочних зводу (рис. 1, м).

Сферична оболонка (рис. 1, о) за обрисами представляє собою звід, що спирається в декількох точках на основу. Простір між опорами зазвичай використовують для влаштування світлопрозорих ліхтарів.

Плоский дах (рис. 2, п) спирається на несучі стіни, що мають однакову висоту.

Дах з косих поверхонь (рис. 1, ж) складається з кількох пологих площин, що спираються на несучі стіни, що стоять на різних рівнях.

Шпілеобразний дах (рис. 1, р) складається з кількох крутих трикутників-скатів, що з'єднуються у вершині.

В даний час в індивідуальному будівництві застосовують дахи всіх перерахованих вище типів.

Перетину скатів даху утворюють двогранні кути. Якщо вони звернені донизу, з називають «разжелобамі», або «яндилам», якщо догори, то «ребрами». Верхнє ребро, розташоване горизонтально, називають «коником», а нижню частину схилу - «свесом».

Величина ухилу ската і довговічність даху залежать від матеріалу покрівлі, а також від кліматичних умов

При виборі форми даху слід враховувати не тільки її експлуатаційні, але й декоративно-художні якості. Дах в малоповерховому будинку складає значну частину його обсягу й істотно впливає на загальне архітектурне рішення.

Велике значення при пристрої даху має правильний вибір покрівельного матеріалу. Від нього в значній мірі залежать надійність і довговічність даху, а також її зовнішній вигляд.

Теги: дахи


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 1283 | Додав: Serhiy | Теги: дахи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]