Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Улюблениця всіх віків
22:47
Улюблениця всіх віків



Для компоту використовують сорти вишні, що мають великі плоди з дрібною, легко відділяється кісточкою і темнофарбовані соком. Відсортовані плоди вишні миють і щільно укладають в банки, злегка струшуючи їх. Для заливки готують 60-відсотковий сироп, але концентрацію його можна і зменшити.


Для компоту використовують сорти вишні, що мають великі плоди з дрібною, легко відділяється кісточкою і темнофарбовані соком. Відсортовані плоди вишні миють і щільно укладають в банки, злегка струшуючи їх. Для заливки готують 60-відсотковий сироп, але концентрацію його можна і зменшити. Плоди заливають підігрітим до 50-60 ° С сиропом і стерилізують компот в киплячій воді протягом 10-15 хвилин в пів-літрових банках, 20 - у літрових і 30-35 хвилин - в трилітрових. Стерилізацію можна замінити пастеризацією при температурі 85-90 ° С. При цьому ягоди менше розтріскуються, і м'якоть їх краще зберігає пружність. Тривалість теплової обробки в цьому випадку збільшується на 5-10 хвилин.

Вишня для вареників. Плоди миють, видаляють кісточки і щільно укладають в банки, пересипаючи цукром (1-2 столові ложки на пів-літрову банку). Наповнені майже до країв банки накривають кришками і ставлять у холодну воду. Поступово нагрівають, воду доводять до слабкого кипіння. З цього моменту стерилізують пів-літрові банки 10, літрові - 15-20 хвилин. Після закінчення стерилізації банки укупоривают, перевертають догори дном, накривають рушником і залишають до охолодження.

Для варення зазвичай використовують ті ж гатунку, що й для компоту. Витрата цукру 1 кг на 1 кг плодів з кісточками і 1,2 кг на 1 кг плодів без кісточок. З плодів з кісточками варення виходить більш ароматне, зі специфічним мускатним присмаком. Але цукор з сиропу важко проникає через шкіру, і плоди можуть бути зморщеними. Для кращого прожитку сиропом плоди вишні наколюють або бланшують у воді при 90 ° С протягом 1 -1,5 хвилин. Потім плоди заливають гарячим 50-відсотковим сиропом, витрачаючи 2 / 3 цукру, витримують 3-4 год і двічі проварюють, наполягаючи варення між варіння протягом 8 ч. Залишки цукру додають в кінці першої варіння. При варінні варення без кісточок замість сиропу використовують цукор-пісок. З плодів виймають кісточки спеціальним пристосуванням або шпилькою з нержавіючого металу. Плоди без кісточок пересипають цукром, використовуючи 2 / 3 норми, дають постояти 3-4 ч. і варять в один або два прийоми, додавши при цьому решту цукру. Вишневе варення при тривалій варінні або на сильному вогні швидко буріє. Тому краще його трохи недоваріть, в гарячому вигляді розлити в банки і відразу ж закупорена.

Сік. Плоди миють і подрібнюють в емальованому посуді дерев'яним товкачем. Щоб скоротити втрати вітамінів, мезгу відразу ж пресують і консервують. Треба пам'ятати, що в кісточках вишні міститься отруйний глікозид амігдалин, тому сік віджимають, не роздавлюючи кісточки. Отриманий таким чином сік зазвичай має невеликий осад. Щоб освітлити сік, його після віджимання поміщають на 2-3 год в холодильник, потім знімають з осаду (обережно зливають) і консервують окремо і в зимовий час використовують для киселів. Для отримання більш екстрактивні соку плоди після дроблення можна підігріти до 60 ° С і потім пресувати. До залишилася мезге додають трохи води (1 стакан на 1 кг мезги), наполягають 1,5-2 год і знову пресують. Обидві фракції соку змішують і консервують при 85 ° С в літрових банках протягом 20 хвилин. Натуральний вишневий сік зазвичай дуже кислий, тому перед вживанням нього додають цукровий сироп (на 1 л води 150-200 г цукру). Для сиропу краще відбирати темно-забарвлені плоди. Їх миють, подрібнюють в емальованому посуді, пресують. До свіжовіджатим соку додають гарячий 85-відсотковий цукровий сироп у співвідношенні 1:2 і ставлять у холодильник на 6-8 ч. Потім з сиропу знімають піну, розливають в пляшки, закупорюють, зберігають у прохолодному приміщенні.

Вишневий сироп, приготований з соку вишні сорту Володимирська, містить близько 300 мг на 100 г катехінів і майже 120 мг антоціанів. Досить однієї столової ложки такого сиропу, щоб задовольнити добову потребу у вітаміні Р.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 445 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]