Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Утилізація тепла витяжного повітря
13:02
Утилізація тепла витяжного повітря


Одним з джерел вторинних енергоресурсів у будинку є теплова енергія повітря, що видаляється в атмосферу. Витрата теплової енергії на підігрів повітря, що поступає становить 40


Одним з джерел вторинних енергоресурсів у будинку є теплова енергія повітря, що видаляється в атмосферу. Витрата теплової енергії на підігрів повітря, що поступає становить 40 ... 80% теплоспоживання, більша її частина може бути зекономлена у разі застосування так званих теплообмінників-утилізаторів.

Існують різні типи теплообмінників-утилізаторів.

Рекуперативні пластинчасті теплообмінники виконуються у вигляді пакету пластин, встановлених таким чином, що вони утворюють два суміжних канали, по одному з яких рухається видаляється, а по іншому - припливний зовнішнє повітря. При виготовленні пластинчастих теплообмінників такої конструкції з великою продуктивністю по повітрю виникають значні технологічні труднощі, тому розроблені конструкції кожухотрубних теплообмінників-утилізаторів ТКТ, що представляють собою пучок труб, розташованих у шаховому порядку і взятих в кожух. Видалене повітря рухається в міжтрубному просторі, зовнішній - всередині трубок. Рух потоків перехресне.
Теплообмінники
Рис. Теплообмінники:
а - пластинчастий утилізатор;
б - утилізатор ТКТ;
в - обертається;
г - рекуперативних;
1 - корпус; 2 - припливне повітря, 3 - ротор; 4 - сектор продувний; 5 - витяжної повітря; 6 - привід.

З метою запобігання від обмерзання теплообмінники забезпечені додатковим лінією по ходу зовнішнього повітря, через яку при температурі стінок трубного пучка нижче критичної (-20 ° С) перепускается частина холодного зовнішнього повітря.

Установки утилізації тепла витяжного повітря з проміжним теплоносієм можуть застосовуватися системах механічної припливно-витяжної вентиляції, а також в системах кондиціонування повітря. Установка складається з розташованого в припливно і витяжній каналах воздухонагревателя, з'єднаного замкнутим циркуляційним контуром, заповненим проміжним носієм. Циркуляція теплоносія здійснюється за допомогою насосів. Видалене повітря, охолоджуючись в повітронагрівачі витяжного каналу, передає тепло проміжного теплоносія, що нагріває припливне повітря. При охолодженні витяжного повітря нижче температури точки роси на частини теплообмінної поверхні повітронагрівачів витяжного каналу відбувається конденсація водяної пари, що приводить до можливості утворення криги при негативних початкових температурах припливного повітря.

Установки утилізації тепла з проміжним теплоносієм можуть працювати або в режимі, допускає утворення криги на теплообмінної поверхні витяжного воздухонагревателя протягом доби при подальшому відключенні і відтаванні, або, якщо відключення установки неприпустимо, при застосуванні одного з таких заходів щодо захисту воздухонагревателя витяжного каналу від утворення полою :

    * Попереднього нагріву припливного повітря до позитивної температури;
    * Створення байпаса по теплоносію або приточування;
    * Збільшення витрати теплоносія в циркуляційному контурі;
    * Підігріву проміжного теплоносія.

Вибір типу регенеративного теплообмінника виконують залежно від розрахункових параметрів видаляється і припливного повітря та вологовиділення всередині приміщення. Регенеративні теплообмінники можуть встановлюватися в будинках різного призначення в системах механічної припливно-витяжної вентиляції, повітряного опалювання і кондиціонування повітря. Установка регенеративного теплообмінника повинна забезпечувати противоточной рух повітряних потоків.

Систему вентиляції та кондиціонування повітря з регенеративним теплообмінником необхідно оснастити засобами контролю та автоматичного регулювання, які повинні забезпечувати режими роботи з періодичним відтаванням інею або запобіганням інееобразованія, а також підтримувати потрібні параметри припливного повітря. Для попередження інееобразованія по повітрю приточування:

    * Влаштовують обвідний канал;
    * Попередньо підігрівають припливне повітря;
    * Змінюють частоту обертання насадки регенератора.

У системах з позитивними початковими температурами припливного повітря при утилізації тепла немає небезпеки замерзання конденсату на поверхні теплообмінника у витяжному каналі. У системах з негативними початковими температурами припливного повітря необхідно застосовувати схеми утилізації, що забезпечують захист від обмерзання поверхні повітронагрівачів у витяжному каналі.

Теги: вентиляція, теплообмінник


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 1815 | Додав: Serhiy | Теги: вентиляція, теплообмінник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]