Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Вентиляція і ландшафт
12:48
Вентиляція і ландшафт


Висота ділянки, її ширина, щільність забудови та інші параметри впливають на характер руху повітря в приміщенні. Дослідження, проведені в Техаському центрі


Висота ділянки, її ширина, щільність забудови та інші параметри впливають на характер руху повітря в приміщенні. Дослідження, проведені в Техаському центрі інженерних досліджень Робертом Ф. Уайтом, показали, що крони листяних дерев практично блокують повітряні потоки, а швидкість вітру під кронами трохи більше, ніж на відкритому просторі. Встановлено, що рослинність викликає зміна напряму повітряних потоків в будівлі. Чагарники, наприклад, послаблюють низхідні потоки і сприяють утворенню вихорів.

Істотний вплив на природну вентиляцію в будинку надають розташування, відстані, розміри та обриси сусідніх споруд. Всі елементи планування територій, що впливають на процес природної вентиляції, можна узагальнити наступним чином:

    * Напрямок і ефективна ширина головних і бічних вулиць з урахуванням вітрових умов;
    * Відстань між будинками;
    * Загальна висота будівель;
    * Наявність високих будівель серед більш низьких.

Потоки повітря, зустрічаючи на своєму шляху будівлі, обазуют за ними вихори, швидкість яких залежить від габаритів будівлі. Вентиляція будинку, що знаходиться в зоні вихору, визначається швидкістю цього вихору, яка зазвичай досить мала. Рух повітря вздовж вулиці теж є дуже важливим фактором.

Якщо побудником тяги служить різниця температур поверхонь будівель, треба звертати увагу на ступінь освітленості будинків (тобто важливо забезпечити необхідну різницю температур для виникнення повітряних потоків). Навколишні будинки можуть затінювати ці поверхні при недостатньо ретельному виконанні проекту.

Слід уважно вивчити вітрові умови місцевості, що може бути зроблено або на моделі, або шляхом аналізу даних. Потім необхідно зробити аналіз впливу нової споруди на існуючі вітрові умови. Новий будинок слід споруджувати з урахуванням всіх елементів середовища, як природного, так і штучною.

Висновки:

    * Вентиляція в будівлі безпосередньо впливає на людський організм, формуючи температурні умови і відводячи надлишкове тепло;
    * Вентиляція виконує три основні функції:
          o підтримує оптимальні параметри повітря - вентиляція здоров'я;
          o покращує умови теплового комфорту, сприяючи відведення надлишкового тепла від організму - вентиляція теплового комфорту;
          o охолоджує поверхні огороджувальних конструкцій - вентиляція охолодження конструкцій.

Теги: вентиляція, ландшафт


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 429 | Додав: Serhiy | Теги: вентиляція, ландшафт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]