Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 27 » Вентиляція і розташування вікон
12:47
Вентиляція і розташування вікон


Для вентиляції приміщень розташування вхідних вікон по вертикалі і вибір їх типу має набагато більше значення, ніж відповідні характеристики вихідних вікон.


Для вентиляції приміщень розташування вхідних вікон по вертикалі і вибір їх типу має набагато більше значення, ніж відповідні характеристики вихідних вікон. Вертикальне розташування вхідних вікон надає невеличке вплив на характер повітряних потоків, проте воно може сприяти формуванню швидкісних характеристик і напряму повітряних потоків.

Якщо вхідне вікно знаходиться нижче середньої висоти розташування підвіконь, то швидкість повітряного потоку буде значно менше. У цьому випадку можливе зниження швидкості повітряного потоку на 25% у порівнянні зі швидкістю основного повітряного потоку при наскрізної вентиляції. Коли повітряний потік зустрічає перешкоду у вигляді вертикальної стіни, то формується потік, паралельний їй. Якщо в стіні зроблений отвір, то кількість повітря, що проходить через нього, залежить від тиску всередині приміщення, сили повітряного потоку і типу віконного отвору. У результаті впливу сили повітряного потоку процес вентиляції на рівні другого і третього поверхів буде іншим, ніж на рівні першого поверху. Якщо приміщення має вікна, забезпечені регульованими віконними палітурками, то стає можливим регулювання кількості та напрямки надходить повітря.

Силу повітряного потоку необхідно враховувати при проектуванні навісів чи балконів для приміщень, які потребують природної вентиляції.

Балкони і затінюючі елементи над вхідними вікнами істотно впливають на процес природної вентиляції. Суцільні затінюючі елементи (навіть невеликі) зазвичай змінюють напрямок висхідних потоків, даючи їм можливість потрапити в приміщення. При наявності в затінюють елементах щілин достатніх розмірів, низхідні потоки можуть впливати на напрям повітряних потоків.

Вхідні вікна різних типів формують у приміщенні різні повітряні потоки з різними швидкісними характеристиками. Встановлено, наприклад, що вузькі вікна забезпечують більш рівномірний розподіл повітря в приміщенні, чим вікна інших типів. Однак очевидно, що і вузькі вікна вимагають такого ж ретельного проектування, як і всі інші.

Ефективність вікон різних типів вивчалася ще в 1951 р. Холлеманом. Вивчалися вікна з двома фрамугами в трьох ситуаціях:

    * Відкрита одна фрамуга;
    * Обидві фрамуги відкриті повністю;
    * Обидві фрамуги відкриті мінімально.

Досліди показали, що вікна цього типу краще всього розташовувати на тому рівні, на якому бажано забезпечити необхідний мікроклімат.

Для вікон з вертикальними стулками ефект виявився таким же і вимоги до їх розміщення аналогічними. Через вікна з вертикальними стулками повітря може надходити в приміщення з правого або лівого боку, але регулювати надходження повітря по вертикалі неможливо. При аналізі роботи вертикальних підйомних вікон з'ясувалося, що регулювати надходження повітря по горизонталі можливо, якщо вони повністю відкриті, але вже трохи прикриті вікна надавали повітряному потоку висхідний напрямок.

Вікна жалюзійного типу характеризувалися ламінарним потоком повітря, що проходить через щілини. Відхилення потоку повітря вгору або вниз від горизонтального напрямку становив не більше 20 °.

Вікна в двома фрамугами, що відкриваються паралельно, і вікна, що повертаються навколо горизонтальної осі, формують горизонтальні потоки повітря, коли повністю відкриті, і відхиляють ці потоки вгору, коли їх небагато прикривають. Цокольні вікна формують тільки висхідні потоки.

Був зроблений висновок, що всі вікна такого типу, крім жалюзійних, повинні розміщатися нижче рівня, на якому необхідно створення комфортних умов. Стало очевидно, що лише деякі з існуючих типів будівель забезпечують умови для природної вентиляції, тому виявилася необхідність у створенні вікон нових типів.

Висновки:

    * Вікна повинні мати рухомі стулки, щоб можна було формувати низхідні потоки повітря;
    * Необхідно ретельно продумувати рішення затінюють пристроїв, щоб забезпечити доступ низхідних потоків повітря в приміщення;
    * Вихідні вікна слід влаштовувати не нижче середнього рівня підвіконь.

Теги: вентиляція, вікна


Категорія: Енергозбереження | Переглядів: 420 | Додав: Serhiy | Теги: вентиляція, вікна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]