Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Вентиляція міжповерхових перекриттів
13:43
Вентиляція міжповерхових перекриттів


Найбільш ефективною вважається вентиляція міжповерхових перекриттів через щілинні плінтуси, що забезпечують майже в 15 разів більший повітрообмін, ніж грати, мають меншу площу отворів.


Найбільш ефективною вважається вентиляція міжповерхових перекриттів через щілинні плінтуси, що забезпечують майже в 15 разів більший повітрообмін, ніж грати, мають меншу площу отворів.

Питанню циркуляції повітря в междуєтажном перекритті слід приділяти особливу увагу. Справа в тому, що існує багато шляхів проникнення вологи в перекриття: при митті підлог, разом з недостатньо добре просушеним утеплювачем або дерев'яними балками і дошками. При відсутності повітрообміну в товщі конструкції утворюються застійні зони з сирим повітрям, в яких гриби і цвіль будуть швидко розмножуватися і руйнувати дерев'яні елементи. Запобігти цьому процесу можна створенням умов для циркуляції повітря усередині перекриття.
Пристрої для провітрювання підпілля
Рис. 1. Пристрої для провітрювання підпілля:
а - статеві решітки;
б - плінтуса різних форм;
в - плінтус з отвором для провітрювання підпілля;
г - щілинний плінтус;
д - установка грат на плінтусі;
е - провітрювання підпілля через зазор в плінтусі;
ж - вентиляція через отвори в плінтусі, перекриття гратами.

У верхній частині балок або лаг, на які настеляються статеві дошки, слід виконати кілька неглибоких вирізів (до 20 мм). Ці вирізи будуть забезпечувати циркуляцію повітря.

Завдяки отворам і щілинах повітря в товщі перекриття не зможе застоюватися і при постійному повітрообміні пронікщшая в товщу утеплювача волога буде випаровуватися, не даючи відволожуватися утеплювача. Крім того, при сухому вентильованому перекритті не буде умов для розвитку мікроорганізмів і загнивання деревини. Все це дозволить забезпечити гарну теплоізоляцію і довговічність перекриття.

Пристрій лаг по балках дозволяє створити під підлогами всіх приміщень повітряний прошарок. Незважаючи на те, що лаги збільшують товщину перекриття і зменшують висоту поверху, вони часто влаштовуються в перекриттях, тому що дозволяють підвищити теплозахисні і звукоізоляційні якості цих конструкцій.

Одним з конструктивних рішень, що забезпечують хороший повітрообмін в перекритті, є створенням у ньому вентильованих порожнин шляхом автономного кріплення стелі і підлоги за суміжно розташованим балках. Балки перекриття розташовують парами, стеля нижнього поверху кріплять до однієї з парних балок, а підлогу верхнього поверху до іншої. У результаті підлогу і стелю мають кожен по своїй системі несучих балок, що не залежать один від одного. Між ними утворюється порожнина з зазором 30 ... 50 мм. При ходінні по підлозі його поверхня прогинається, а потім вирівнюється, в результаті, у результаті чого повітря з міжповерхового простору через вентиляційні отвори і щілини в плінтусах буде вичавлювати і засмоктуватися. Таким чином відбувається вентиляція, і конструкція буде як би «дихати», а замкнутий простір під підлогою буде періодично вентилюватися. Це створить сприятливі умови для збереження деревини і довговічності конструкції, не буде різких перепадів температури, вологості і затхлого запаху в приміщенні.

Теги: вентиляція, вологість, перекриття, екологія


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 482 | Додав: Serhiy | Теги: екологія, вентиляція, перекриття, вологість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]