Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Вибір ділянки
16:18
Вибір ділянки


Хоча енергозберігаючий заміський будинок може бути побудований в будь-якому стилі, на будь-якій ділянці і за будь-якої орієнтації, але грамотне рішення нижчезазначених питань здатна істотно заощадити споживання енергії і підвищити комфортність проживання.


Хоча енергозберігаючий заміський будинок може бути побудований в будь-якому стилі, на будь-якій ділянці і за будь-якої орієнтації, але грамотне рішення нижчезазначених питань здатна істотно заощадити споживання енергії і підвищити комфортність проживання.
Введення

Отримавши після розбивки на місцевості індивідуальний садибний ділянку, необхідно:

    * Ретельно заміряти його габарити і конфігурацію, відзначити орієнтацію по сторонах світла, вивчити його рельєф, грунти, гідрогеологію та інші дані, що стосуються правил та порядку його забудови та освоєння;
    * Продумати і вирішити (може бути, за допомогою робочої групи районного архітектора) планування і забудову індивідуального садибного ділянки;
    * Скласти план забудови і благоустрою та, обговоривши його з родиною, приступити до освоєння за наміченим планом;
    * Побудувати і повністю освоїти територію ділянки.

На стадії проектування енергозберігаючого заміського будинку або при реконструкції будинку з метою зниження його енергоспоживання необхідно вирішити наступні питання:

    * Розташування ділянки і переважні вітри, наявність природного захисту (рельєф місцевості, дерева, будівлі);
    * Сонячний доступ, укупі з формою будинку й розміщенням його на будівельній ділянці;
    * Внутрішнє планування будинку.

Початкові етапи проектування
Планування ділянки

Ідеальний ділянку для проектування і будівництва енергозберігаючого будинку повинен мати повний сонячний доступ і захист від негативного впливу зовнішнього середовища. Подібні будівельні ділянки в більшості випадків повинні мати значну площу, щоб уникнути затінення будинку сусідніми будинками і деревами і їх, як правило, вдається знайти тільки в сільській місцевості.

Незважаючи на те, що більшість міських будівельних ділянок та індивідуальних житлових будинків для зручності підведення інженерних комунікацій і доріг розміщені надто щільно, будівництво енергозберігаючого будинку можливо у будь-якому стилі, на будь-якій ділянці і за будь-якої орієнтації. Хоча ваша ділянка не буде мати повний сонячний доступ, ви, тим не менш, зможете побудувати енергозберігаючий будинок.

При плануванні вашого будівельного ділянки ви повинні знати вітри, що переважають у вашій області, щоб скористатися перевагою їх. Захист від зимових вітрів і перехресна вентиляція при літніх вітрах повинні бути включені в стадію проектування.
Вітер і ділянка

Якщо територія ділянки навколо будинку добре захищена, то сам будинок буде більш комфортний, а двір може використовуватися для ігор у сонячні зимові дні і для відпочинку і розваг з весни і до пізньої осені. Рельєф і рослинність повинні використовуватися для контролю вітрів навколо ділянки.
Вибір типу енергозберігаючого будинку

Вибір типу житлового енергозберігаючого будинку в значній мірі визначається розміром, конфігурацією і характером земельної ділянки, тому починати проектування будинку можна тільки після вступу у володіння ділянкою.
Варіант планування енергозберігаючого будинку
Рис. 1. Варіант рішення планування енергозберігаючого заміського будинку площею 68,5 м2:
1 - кімнати, 2 - кухня, 3 - передпокій, 4 - комора, 5 - гараж, 6 - мережі; 7 - ганок, 8 - ванна-пральня і сауна.

У процесі проектування виходять, насамперед, з розміру сім'ї, способу її життя і характеру захоплень кожного її члена. Дуже важливо також при складанні проекту будинку враховувати можливі перспективи розвитку сім'ї протягом тривалого часу. Цілком недостатньо, наприклад, заглянути тільки на 3 ... 5 років вперед. Такий короткочасний прогноз може призвести до того, що через 10 років у будинку виявляться зайві невживані приміщення або, навпаки, - їх буде не вистачати. Тому при виборі типу будинку повинні прийматися до уваги наступні фактори:

    * Розмір сім'ї і ймовірність її зміни з роками;
    * Можливості використання всіх приміщень за основним призначенням залежно від мінливих обставин;
    * Можливості реконструкції будинку;
    * Загальний термін експлуатації житла.

Вибираючи тип енергозберігаючого будинку, потрібно не забувати, що житло повинне бути придатним не тільки для сну, приготування або прийняття їжі, миття, але і для відпочинку і спілкування членів сім'ї.
Форма енергозберігаючого будинку і розміщення його на ділянці
Проект детального плану
Рис. 2. Проект детального плану. Місце забудови позначено пунктиром:
1 - частина ділянки в природному стані, 2 - 5 кімнат + кухня - 111 м2, 3 - путівець.
Вимоги планування для забудови: коньковая дах 1:3; фасад - червона цегла, дерев'яні частини білі, покрівля - коричнева черепиця.

Будинок найкраще розміщувати в тій частині ділянки, яка розташована ближче до дороги. При невеликих будинках під стоянку для автомобіля повинен бути відведено ділянку розміром не менше 2,5 х5 м. Якщо передбачається тверде покриття, мінімальні розміри площі повинні бути 2,7 х5, 5 м. З урахуванням цих умов складається попередня схема розташування споруд.
Попередня схема
Рис. 3. Попередня схема розміщення споруд:
1 - житловий будинок; 2 - хозблок з гаражем, 3 - сад.

Енергозберігаючий будинок - не обов'язково сонячний будинок, але сонячна енергія може, і часто використовується для зниження енергоспоживання. Це можливо тільки в тому випадку, якщо розташування ділянки дозволяє мати гарний сонячний доступ. У холодному кліматі, сонце здатне забезпечити потреби енергозберігаючого будинку в енергії на 20 ... 60% (а часом і більше).

Щоб максимізувати сонячний потенціал, енергозберігаючий будинок повинен мати належну форму і вільний сонячний доступ. Сферична форма найбільш ефективна, але - не дуже практична. Квадратний у плані будинок має недостатню площу поверхні південного фасаду. Будинок прямокутний у плані є прийнятним компромісом. Будинок, що має видовжену прямокутну форму по осі захід-схід, отримує максимальний приплив сонячного тепла взимку. Дослідження показали, що ставлення сторін 1,5:1 є оптимальним у холодному кліматі. Низьке зимове сонце сяє майже безпосередньо на вертикальній південній стіні. Вікна в цьому випадку отримають максимальну кількість сонячної радіації, доступною протягом зимових місяців.

При проектуванні енергозберігаючого будинку житлові кімнати орієнтують на південь, щоб найкращим чином використовувати теплову енергію сонця. Це дозволяє скоротити витрати на опалення в процесі експлуатації. Допоміжні та побутові приміщення, включаючи сауну, ванну та інші, розташовують зазвичай на більш холодній північній стороні. При влаштуванні вікон з потрійним заскленням слід також враховувати, що вікна з південної сторони пропускають всередину більше тепла.

Продумане розташування будинку і правильний вибір висоти його фундаменту з урахуванням рельєфу ділянки істотно зменшують обсяг земляних робіт, в тому числі пов'язаних з риття котловану під будівлю і зворотним засипанням.

Висота фундаменту по відношенню до поверхні землі повинна бути такою, щоб поверхневі стоки води відводилися від будівлі в грунт і можна було б уникнути виконання зайвих робіт по засипці.

Дерева, що знаходяться на ділянці, бажано по можливості зберегти. Будинок розташовують так, щоб не торкнутися що ростуть на ділянці дерева. Найкраще сусідство з будівництвом переносять листяні дерева. Хвойні дерева бажано розміщувати з північного боку: там вони і взимку захистять будинок від вітру.

Дворові споруди слід розміщувати так, щоб за рахунок відповідного взаєморозташування будівель і посадок дерев захистити дім від холодного вітру і видимості з боку сусідів.

Теги: вітрозахист, ландшафт, форма будинку


Категорія: Ремонт будинку | Переглядів: 527 | Додав: Serhiy | Теги: вітрозахист, форма будинку, ландшафт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]