Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 15 » Від печерних стін до офісних перегородок
13:43
Від печерних стін до офісних перегородок



Людина - істота соціальна, суспільна. Даний факт визнаний вченими давно. Однак парадокс людської натури полягає в тому, що, гостро потребуючи товаристві інших людей, ми не менш гостро потребуємо у власному просторі, відгородженому від усіх.

Людина - істота соціальна, суспільна. Даний факт визнаний вченими давно. Однак парадокс людської натури полягає в тому, що, гостро потребуючи товаристві інших людей, ми не менш гостро потребуємо у власному просторі, відгородженому від усіх.

Це прагнення було притаманне людині ще на самих ранніх ступенях розвитку цивілізації, про що говорять знахідки археологів. Наприклад, наші предки синантропи, чиї останки були знайдені при розкопках в Китаї, споруджували на своїх стійбищах легкі перегородки з гілок, зміцнюючи їх камінням. Тобто, намагалися якимось чином розділити навіть тимчасове житло на відособлені зони. Кроманьйонці - перші Homo Sapiens - пішли далі, зводячи в своїх печерах вже справжні стіни з глини, каміння та гілок. Люди кам'яного століття стали споруджувати стіни вже з кам'яних блоків, витесані спеціально для цієї мети. При цьому, всередині ці споруди також ділилися на окремі зони за допомогою циновок або завіс зі шкір.

Особливим мистецтвом розподілу житла на індивідуальні комірки завжди відрізнялися кочові народи. Адже їхні будинки були мобільними, збиралися з каркасів і килимів (або шкір). Підвішуючи ті ж килими або шкури зсередини, можна було створювати зони будь-якого розміру та конфігурації. Це дозволяло не тільки зробити житло затишним, але і зберегти усередині тепло або врятуватися від спеки.

Слов'янські народи здавна будували свої будинки з дерева, тому внутрішні перегородки в них також були дерев'яними. Проте основним елементом будинку, делівшім його на відособлені частини, завжди була піч. З одного її боку облагороджувався кухня, з іншого - світлиця, а верх самої печі служив спальної зоною, яка обов'язково була відгороджена фіранками.

Як бачите, розподілом житлових приміщень на функціональні частини займалися всі народи. Проте жителі Далекого Сходу - японці, корейці, китайці - перетворили це заняття в справжнє мистецтво. І в наш час традиційний японський будинок поділяється на зони за допомогою легких ширм. З тих пір, як європейці познайомилися з японською культурою, ширми стали входити в моду і в європейських країнах. Вони виконувалися з різних матеріалів і в різних стилях, для їх виготовлення використовувалися папір, шовк, дерево, бамбук. Пізніше, з винаходом стилю «модерн», складні перегородки стали робити з металу і скла. Такі ширми були дуже популярні у світських будинках і салонах. Проте після Першої Світової війни мода на них пройшла, і ширми стали ознакою виключно громадських місць: банків, лікарень і т.д.

На початку 50-х років про ширмах знову згадали. І поштовх до цього знову дали японці. Справа в тому, що західні підприємці тоді все більше почали брати на озброєння японський стиль управління підприємствами. Цей стиль припускає дуже тісна командна взаємодія. На відміну від своїх європейських колег, що працювали в невеликих кабінетах, японці воліли величезні загальні кімнати. І це приносило свої плоди, роблячи виробництво ефективніше. Проте на Заході метод став давати збої. Європейці відчували себе незатишно у великих приміщеннях, хоча колективна робота в будь-якому випадку приносила свої плоди. Проблема була вирішена легко і витончено - за допомогою легких офісних перегородок. Вони дозволяли кожному працівнику відчувати себе частиною колективу, але при цьому мати свій особистий простір.

Сьогодні офісні перегородки продовжують тріумфальний хід по світу. Філософія і умови сучасного бізнесу такі, що основою вдалого офісного інтер'єру стали його відкритість і мобільність. Офісні перегородки дозволяють створити неповторний і зручний для роботи інтер'єр практично в будь-яких умовах. Фірма росте і доводиться часто переїжджати в більш просторе приміщення? Ви орендуєте приміщення, і тому не можете собі дозволити капітально його перебудовувати? Ви не любите одноманітності і прагнете завжди бути на піку прогресу? Офісні перегородки вирішують всі проблеми.

Сучасні офісні перегородки виготовляються з самих різних матеріалів: дерева, пластику, скла, металу, деревозаменітелей, гіпсокартону. Різноманітність їх конструкцій і можливостей вражає уяву. Сьогодні дизайнер може дати волю своїй фантазії при проектуванні офісу, так як здійснити будь-які, самі сміливі проекти стало набагато простіше. Не забувайте і про модні екологічних тенденціях - особливим попитом користуються перегородки з натуральних матеріалів - дерев'яні або шпоновані.

Перегородки, спочатку використовувалися в ділових і виробничих приміщеннях, поступово перекочовують і в будинку. Адже житлове приміщення також потребує постійного зміну та покращення. Історія ніколи не зупиняє свій хід, і досвід, накопичений людством у справі облаштування житла з допомогою перегородок, втілюється в нові винаходи, матеріалах і технологіях.


Категорія: Облаштування | Переглядів: 376 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]