Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Виготовлення крокв
12:56
Виготовлення крокв


Деревину для крокв беруть тільки 1 сорту, з найменшою кількістю сучків. Товщина колоди, бруска, товстої дошки, пластини, використовуваних на крокви, залежить від довжини кроквяної ноги, відстані між кроквами, маси покрівлі,


Деревину для крокв беруть тільки 1 сорту, з найменшою кількістю сучків. Товщина колоди, бруска, товстої дошки, пластини, використовуваних на крокви, залежить від довжини кроквяної ноги, відстані між кроквами, маси покрівлі, вітрових навантажень і т.п. При підборі крокв під найбільш важкі покрівлі (черепичні, глиносолом'яним, глінокамишовие, дернові) можна використовувати дані таблиці 1.

Деревину для крокв беруть тільки 1 сорту, з найменшою кількістю сучків. Товщина колоди, бруска, товстої дошки, пластини, використовуваних на крокви, залежить від довжини кроквяної ноги, відстані між кроквами, маси покрівлі, вітрових навантажень і т.п. При підборі крокв під найбільш важкі покрівлі (черепичні, глиносолом'яним, глінокамишовие, дернові) можна використовувати дані таблиці 1.

Коли доводиться використовувати матеріал менше допустимої товщини, то під кроквяні ноги ставлять підкоси з колод товщиною 13 ... 15 см. Для рівномірної передачі навантаження від крокв на зовнішні стіни будівлі для мауерлата відбирають колоди завтовшки не менше 18 см.

У кожного скосу даху повинні бути однакові кроквяні ноги з отесанной верхньою стороною і встановлені строго на одній горизонталі. Цього можна домогтися, використовуючи спеціальний шаблон. Роблять це так. Беруть шалівку, рівну по довжині затягуванню, і до її середини строго перпендикулярно прибивають другу шалівку. За ухилу даху відміряють на ній вершину ковзана й прибивають дві кроквяні ноги з тесу. На нижньому кінці шаблону й на затягуванні відзначають місця потрібних врубок, розкреслюють їх.

Затягування і крокви роблять на рівному майданчику. Колоди (бруски) для кроквяних ніг повинні бути трохи довшими шаблону на випадок, якщо з'єднання виявиться невдалим.

Перш за все роблять врубку на нижніх кінцях крокв, з'єднують їх із затягуванням або мауерлатів; потім врубують верхню частину. відрізаючи надлишки деревини, позначають і розбирають.
Сполучення частин кроквяних ніг
Рис. 1. Сполучення окремих частин кроквяних ніг:
а - план;
б - сполучення кроквяних ніг;
в - варіант сполучення сковороднем;
1 - нарожнікі.

Встановлюють готові кроквяні ферми так. При наявності затягувань їх піднімають на зруб, розставляють по місцях і врубують в колоди. Потім на затягуваннях роблять настил з дощок, піднімають на нього крокви, встановлюють їх на місце і тимчасово закріплюють за колоди зрубу.

Якщо крокви своїми нижніми кінцями кріплять до мауерлата, то поступають таким чином. На стельових балках влаштовують тимчасовий настил з дощок, витісують цілі колоди або окремі шматки для мауерлатів. Краще стесати верхню і нижню площині; нижньою площиною (кантом) мауерлат лягає стійко на стіну, а на верхній роблять врубки для з'єднання із кроквяними ногами.

Зробивши врубки на нижніх кінцях кроквяних ніг і на мауерлата, кроквяні ноги піднімають, з'єднують їх верхні кінці і закріплюють. Таким чином встановлюють спочатку 2 крайні ферми, потім по їх коника натягують шнур або прибивають дошку й установлюють проміжні ферми, ретельно вирівнюючи їх.

У чотирьохскатним даху досить складною справою є пристрій накосних ферми, необхідної для утворення вальмового ската. До кроквяних ніг у цьому випадку доводиться кріпити «нарожнікі» - недовгі полуногі.

Теги: крокви


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 713 | Додав: Serhiy | Теги: крокви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]