Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Вишня під ... власним листом
22:46
Вишня під ... власним листом



Чи володіє вишневий лист антисептичними властивостями? Навряд чи хтось особливо замислюється над цим питанням у наш час. Попередники ж наші знали точно: вишневий лист - відмінний консервант, здатний на тривалий час уберегти плоди і ягоди від псування.


Чи володіє вишневий лист антисептичними властивостями? Навряд чи хтось особливо замислюється над цим питанням у наш час. Попередники ж наші знали точно: вишневий лист - відмінний консервант, здатний на тривалий час уберегти плоди і ягоди від псування. Саме це властивість вишневого листа вони й використовували для тривалого зберігання вишні. Ягоди збирали в суху погоду, після дванадцяти годин, залишаючи коротку ніжку. Відрізали їх ножицями, не зривали з гілки, як нині. Найчастіше знімали їх з дерева не голими руками, а одягали на них м'які матерчаті рукавички.

Прибрану таким способом ягоду тут же обережно укладали в невеликі скляні баночки, перекладаючи кожен ряд товстим шаром чисто вимитих, просушених листя, ставили посуд на лід. Малолітражний посуд застосовувалася тільки в тому випадку, якщо вишні призначалися для власного столу. Для продажу фрукти фасували в невеликі барила, точно так само пересипали ягоди вишневим аркушем і щільно закривали кришкою. Барильця закопували в лід, де вони зберігалися аж до пізньої осені наступного року, не втрачаючи товарності.

Для компотів вишню заготовляли іншим манером. Міцні, зрілі ягоди прямо з гілки засипали в сухі пляшки, закривали їх пробкою і ставили у натоплену піч, де вони залишалися до тих пір, поки вона не охолоне. Виймали з такої парної, смолили або заливали сургучем, закопували в пісок. З таких вишень виходить відмінний компот, можна приготувати і кисіль, вареники. Нині рідко у кого в селі є піч, але спосіб придатний і зараз. Пляшки можна простерилізувати в каструлі на водяній бані, витримавши в киплячій воді близько години. При цьому варто врахувати, що доливати воду або сироп у пляшки не потрібно, вишня повинна законсервуватися у власному соку.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 394 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]