Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Внутрішнє облицювання каркасних стін
12:02
Внутрішнє облицювання каркасних стін


Облицювання листовими матеріалами


Облицювання листовими матеріалами

Для обробки листових матеріалів, застосовуваних для внутрішнього облицювання, використовують циркулярну пилку, ножівку, а при роботі з плитами з сухої штукатурки також килимовий ніж. Для розпилювання аркушів вручну служить пила з дрібними зубами. Отвори проробляють дрилем або ножем. Довжина кріпильних шурупів повинна бути більше товщини аркуша приблизно в 2 ... 2,5 рази, цвяхів - у 3 ... 4 рази. Облицювальні листи кріплять зазвичай в один ряд уздовж кожного краю. Наприклад, при товщині стійок каркаса 44 мм кріплення виконують на відстані від краю аркуша, що дорівнює 10 ... 15 мм. При цьому товщина цвяхів і шурупів повинна бути невеликою.
Оброблення стружкової плити
Рис. 1. Спосіб обробки стружкової плити за допомогою ручної циркулярної пилки:
1 - задня сторона плити; 2 - напрямна; 3 - затискач (струбцина).
Розміри цвяхів і шурупів
Рис. 2. Розміри цвяхів і шурупів при кріпленні плит облицювання:

1 - шуруп на стелі 30 ... 35 мм; 2 - цвях для стіни 90х1, 6 мм.
Кріплення облицювання
Рис. 3. Кріплення цвяхами і шурупами облицювання на стелі і стінах:
1 - стеля, 2 - стіна.

При облицюванні стін з відкритими швами краю аркушів облицювання повинні бути більш тонкими, що й передбачає застосування циркулярної пили, з допомогою якої листи попередньо обробляють із зворотного боку.

Гіпсоволокнисті листи також ріжуть циркулярною пилкою з пиловідводним вентилятором для видалення пилу. Ручний циркулярною пилкою можна пиляти кілька аркушів за один прохід, тобто виробляти розпилювання пакетом. Менше пилу утворюється, якщо при розпилюванні використовують ножівку.

Для установки електричних розеток, вимикачів і труб розмічають центри отворів. Якщо немає дрилі, розмітку роблять або за допомогою самої розетки, використовуючи її як шаблон, або за допомогою пробки. Отвори для розеток або проходу труб пропилюють ручною ножівкою або електроножівка.

На стінах з стружкових плит застосовують зазвичай відкритий шов шириною 5 ... 6 мм або V-подібний шов. Шпалери слід наклеювати прямо поверх швів і прорізати тільки після висихання клею. Гіпсокартонні листи необхідно встановлювати з буферним швом шириною 3 ... 4 мм, який потім заповнити гіпсової масою. Між підлогою і облицюванням стін знизу необхідно залишити зазор 10 ... 15 мм, щоб волога, яка потрапляє на підлогу, не вбиралася в стіни.
Кріплення гіпсових аркушів
Рис. 4. Кріплення гіпсових аркушів внутрішнього облицювання стін цвяхами і шурупами:
а - до дерев'яного брусу;
б - до сталевих елементів;
в - лист до листа.
Дощата облицювання панелей стін

Дошка для облицювання панелі в момент кріплення повинна мати вологість 11 ... 13%. Чим ширше дошка, тим важливіше проблема збереження вологісного рівноваги деревини. Восени відносна вологість атмосфери висока і велика вологість у тимчасово опалювальних приміщеннях. Дошка шириною 145 ... 147 мм при висиханні всієї будови зменшується у ширині до 108 ... 140 мм і тоді у швах можуть з'являтися наскрізні щілини.
Помилка при облицюванні
Рис. 5. При висиханні рейок обшивки панелі у швах між ними видно поверхню несучої конструкції:
1 - необроблена поверхня; 2 - зсув кромки листа з-за зміни вологості.

Для кріплення облицювальних рейок використовують цвяхи без капелюшків, з відпиляні або мідними капелюшками. Приховане кріплення можна застосовувати при ширині дошки менше 120 мм. При цьому дошки повинні бути добре просушені; до кріплення їх покривають один раз лаком під остаточну обробку. Заготівлю і розпилювання дощок для виготовлення панелей роблять дрібнозубою пилкою. Всі дошки одного розміру відрізають по можливості за один раз, уклавши їх в один пакет.
Розпилювальний ящик
Рис. 6. Розпилювальний ящик для поперечного розпилювання дощок. Кінець дошки відрізають під прямим кутом осторонь А:
1 - розмір дошки; 2 - торець дошки.

На дерев'яному каркасі облицьовується панелі ряди цвяхів розмічають крейдяним шнуром і укладають облицювальні рейки до стіни виступаючим шпунтом догори. Шпунти затягують клинами, випиляними з дощок. При застосуванні схованого кріплення цвяхами прибивають нижній край шпунта. Кути можна виконати, використовуючи листи-покривала. Щоб облицювання панелі щільно прилягала до стелі, на останній верхній рейці обшивки відрізають задню частину нижнього шпунта. Тоді рейка без праці встановлюється під стелею.
Установка облицювальної рейки
Рис. 7. Установка облицювальної рейки:
1 - відрізати.

При облицюванні рейкою стельових панелей з першої рейки спилюють шпунт, щоб край був з відкритим швом. Перед початком кріплення панелей стелі треба перевірити кути і розподілити розміри по бокових стін таким чином, щоб можлива невелика клиноподібності не впадала в очі. Видиму клиноподібності можна виправити також при облицюванні, розподіляючи різницю в розмірах за рахунок швів між рейками.
Облицювання стелі рейками
Рис. 8. Облицювання стелі дерев'яними рейками.
Розкладка облицювальних рейок
Рис. 9. Спосіб розкладки облицювальних рейок на стелі приміщення з непрямими кутами.

Нижню частину шпунта останньої рейки стелі також зрізають або відпилюють, як і у верхній частині стіни.

Теги: каркасні стіни, облицювання стін


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 364 | Додав: Serhiy | Теги: облицювання стін, каркасні стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]