Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Вода: благо чи зло
10:01
Вода: благо чи зло



Кожній людині, що пов'язали своє життя із землею, відомо, що хороший врожай плодових культур у степовій зоні України можна виростити тільки при поливному садівництві. Однак це не означає, що воду під дерева можна лити без врахування їх потреби у волозі, бо надлишок її з блага може перетворитися на зло, у зв'язку з чим дуже важливо підтримувати

Кожній людині, що пов'язали своє життя із землею, відомо, що хороший врожай плодових культур у степовій зоні України можна виростити тільки при поливному садівництві. Однак це не означає, що воду під дерева можна лити без врахування їх потреби у волозі, бо надлишок її з блага може перетворитися на зло, у зв'язку з чим дуже важливо підтримувати оптимальний режим вологості грунту в саду. А це означає, що для нормального росту і плодоношення дерев вона повинна становити 65-70 відсотків від граничної польової вологоємності.

В умовах присадибної та аматорського садівництва її можна визначити так. У міжрядь саду потрібно викопати ямку глибиною 30-40 і шириною 20 сантиметрів. Вийняти землю, добре перемішати, взяти в жменю і щільно стиснути, якщо після разжатия руки на долоні залишається нерассипавшійся ком, добре зберігає свою форму, це означає, що вологість грунту вище 60 відсотків граничної польової вологоємкості і поливати сад ще рано, бо надлишок вологи навесні затримує ріст коренів, а восени знижує зимостійкість деревини. Тим не менш ще недосвідчені садівники-любителі намагаються поливати плодово-ягідні насадження як можна частіше, мало не щодня, якщо є вода і час. А між тим потрібно керуватися правилом: краще рідше, але рясніше, ніж занадто часто і потроху. Вилити жарким літом відро води під плодоносну дерево - приблизно одне і те ж, що дати змученого спрагою людині ковток води. Користі менше, ніж шкоди, так як на грунті утворюється кірка, руйнується структура агрегатів, а до коріння вода все одно не надходить. Щоб уникнути цього, потрібно дотримуватися норм і правил зрошення саду.

Науково-дослідними інститутами плодівництва визначено, що на півдні України молоді сади треба поливати 1-2 рази за сезон, плодоносні - 2-3 рази, але повною нормою. Відразу ж після посадки молоді деревця поливають 2-3 відрами води в лунку, а в наступні роки дози збільшують до 5-8 відер. Для поливу 7-10-річного дерева потрібно 12-15 відер води. При цьому слід врахувати, що перший раз сад поливають навесні до розпускання бруньок за умови малосніжною, сухий зими, коли в грунті волога не накопичилася. Другий полив доцільна зробити після цвітіння. У разі посушливого літа проводячи третій полив, його роблять за 10-15 днів до зняття врожаю. Після опадання листя виробляють влагозарядку грунту. Цей агрозахід зазвичай роблять в кінці жовтня - початку листопада.

Потрібно врахувати і такі правила поливу: його краще робити у вечірні години, водою, підігрітою на сонці, щоб її температура була не нижча за температуру грунту. При зрошенні не можна воду лити в одне місце, щоб не оголити корені. Потрібно зволожувати рівномірно всю пристволову частина кола, стежити за тим, щоб волога просочувалася на глибину залягання основної маси коренів. Багаторічний досвід показав, що в насадженнях на карликових та слаборослих підщепах необхідно промочування грунту до одного метра, а в садах на сильнорослих підщепах - на 1,5 метра.



Категорія: Ландшафт | Переглядів: 434 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]