Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 7 » З якого матеріалу повинні бути стіни будинку
06:34
З якого матеріалу повинні бути стіни будинку

З якого матеріалу повинні бути стіни будинку
Що потрібно від стіни житлового будинку? Перш за все, вона повинна бути міцною, тобто, що несе. І ще вона повинна бути теплою. У тому сенсі, що тепловтрати через стіну повинні бути мінімальними. Є Будівельні норми і правила (СНиП), які й визначають ці мінімальні тепловтрати, як максимально допустимі. У чому тут сенс? А в тому, що чим менше тепловтрати, тим менше потрібно витрата енергії на підтримання комфортної температури в оселі. Ідеал - це термос. А чим в термосі дихати? А як поміняти повітря в усьому будинку за 1:00, як того вимагає той же СНиП? Ось і потрібен розумний компроміс між конструктивом, теплоізоляцією і вентиляцією.

Цегла глиняний випалювальних.
Гідності.
Стіни з цегли вельми міцні, вогнетривкі, не схильні (на відміну від дерев'яних) дії комах - шкідників і гниттю, а тому довговічні. Вони дозволяють застосовувати залізобетонні плити перекриття. Це необхідно, якщо ви хочете облаштувати житлове приміщення над гаражем або кімнату дуже великого розміру. Малі розміри цегли дозволяють будувати з них стіни складних конфігурацій, викладати декоративні елементи фасаду. Завдяки вогнестійкості цегли, стіни з нього можуть примикати до печей і камінів, усередині цегельних стін можна прокладати димові та вентиляційні канали. Цегляні стіни володіють великою теплоємністю і, отже, тепловою інерцією - влітку за ними прохолодно в будь-яку спеку, взимку - тепло довгий час навіть після відключення опалення.
Недоліки.
Цегляні стіни володіють великою теплоємністю і, отже, тепловою інерцією, а також щодо високою теплопровідністю. Тому якщо взимку будинок не опалювався хоча б протягом двох тижнів, прогрівати його до комфортних умов доведеться декілька діб. Цегла охоче вбирає вологу. Через це при сезонній експлуатації перші тижні в цегельному будинку сиро. Набрали за осінь вологу з атмосфери цегла промерзає взимку, це приводить (при сезонній експлуатації) до швидкого руйнування - через 25 років стіни зажадають серйозного ремонту. Цегляні стіни вельми важкі і не терплять деформацій, тому для них необхідний стрічковий фундамент на повну глибину промерзання. Для забезпечення належної теплоізоляції цегляні стіни повинні бути дуже товсті. У будинку з корисною площею 50 кв. м вони займуть »понад 17 кв. м. - 1/3 площі; для будинку площею 200 кв. м це співвідношення буде 1/6. Після завершення кладки стін до початку їх обробки повинен пройти рік, стіни перед початком обробки повинні «осісти». І якщо тепер будувати цегляний будинок, то відповідно до нового Сніпом товщина стіни з цегли без утеплювача має бути чи не два з половиною метра по умові максимально допустимих тепловтрат. А це означає, що чисто цегляної стіни відтепер бути не може, в її товщі, або зовні повинен бути додатково до цеглини застосований ефективний утеплювач.
Стіна, товщиною в півтора цегли з утеплювачем є "дихаючої" і несучої. Причому паропроникність такої стіни близька до ідеалу. Нагадаємо, що стіни правильного будинку дихають всередину. Тобто свіже зовнішнє повітря повільно проникає всередину приміщення через товщу стіни. А значить, проходить через теплоізоляційний матеріал. Якщо теплоізоляція зроблена з гігієнічного матеріалу, і не "фонить", тобто не виділяє шкідливих речовин, то і повітря в приміщення буде потрапляти не збагачений парами стиролу, формальдегіду або іншої гидотою. Нагадаємо, що стирол виділяє пінопласт (пінополістирол). Також фонить піноізол. Екологічною буде базальтова вата зі сполучною на основі бентонітової глини, а також утеплювач на основі целюлози. Кращий же ізолятор - повітря. Але його треба якимось чином обрамити. Надати форму. Змусити працювати. Для цього використовуються різноманітні матеріали з внутрішніми порожнечами. Арбаліт, наприклад. Всякі піно-газо бетонні блоки. Або ще бетон з наповнювачем з пінополістирольних кульок. Тобто бетон, як бетон, а вже в кульках - порожнечі. Але ціни і екологія ...

Пінополістирол.
В даний час широко поширена технологія зведення стін з незнімною опалубкою з пінополістиролу, що заповнюється бетоном. Простота зведення стін, високі їх теплоізолюючі характеристики заслужено підкуповують забудовників. Однак треба нагадувати їм, що і пінополістирол "дихає", про що тільки іноді згадують розробники подібних технологій. Зсередини приміщення обробляють сухою штукатуркою, а потім - шпалерами, фарбами. А саме такі стіни "дихають", то свіже повітря, проходячи через товщу стіни, насичується мономерами стиролу (стирол подразнює очі, слизові оболонки, викликає головний біль, нудоту, запаморочення ...). Про це треба пам'ятати господарям таких будинків. Зсередини стіни необхідно обробити плівковими покриттями (вінілові шпалери, масляні фарби і т.п.) або ж між стіною і внутрішньою обробкою прокласти поліетиленову плівку і організувати в приміщеннях повноцінну систему припливно-витяжної вентиляції з відкритими кватирками. Отримуємо дорогою і зовсім не екологічний термос з необхідністю потужної вентиляції або постійно відкритими кватирками ..

Дерево (Профільований брус).
Гідності.
Стіни «дихають». У ньому комфортно, легко дихається. Не можна не зрозуміти красу дерев'яного будинку. Дерево - не самий кращий теплоізолятор, хоча і досить хороший. Набагато кращий, ніж цегла. Або бетон. Брусові стіни мають досить низьку теплопровідність. Тому якщо взимку будинок не опалювався, прогрівати його до комфортних умов можна за кілька годин. Дерев'яні стіни створюють здоровий мікроклімат в будинку, вони виводять з приміщення зайву вологість. Брусові стіни відносно легкі і стійкі до деформацій. Їх можна будувати на стовпчастих фундаменті або фундаменті "плаваючі стовпчики". Дерев'яні стіни можуть витримати необмежене число циклів заморожування - розморожування, а тому термін їх служби може перевищувати 100 років.
Недоліки.
Стіни з дерева легко запалюються й піддані дії комах - шкідників і гниттю, а тому вимагають спеціальної обробки і конструктивного захисту від вологи і вогню. Після завершення зборки дерев'яних стін до початку їх обробки повинен пройти рік, стіни перед початком обробки повинні "осісти", причому осаду (до 8%) значно більше, ніж у кам'яних або каркасних стін (3 - 1%). Брус при висиханні деформується. Конопатка брусових стін - складна і дорога процедура.

Дерево (оциліндрований колода).
Будинок з оцилиндрованного бруса - це краса! Перевагою оцилиндрованного колоди є рівна, округла форма, що дозволяє досягти їхнього щільного з'єднання. Діапазон застосовуваних розмірів уже оцілліндрованих колод коливається, залежно від регіону й розмірів будови, у межах 160-260 мм. Профільовані або оциліндрованих колод, завдяки скомпенсованого розташування нижнього жолоба й верхнього паза, що знімають напруги волокон, менше деформуються в процесі природного сушіння деревини. А завдяки однаковому діаметру й високій якості обробки поверхонь оцилиндрованні колоди не вимагають обробки.
Сучасна технологія отримання оциліндрованої профільованого колоди передбачає попередню операцію обдирання колоди. Це дозволяє одержати незначний припуск для наступної оциллиндровки, випрямлення осі обробки в непрямолінійних стовбурів, чиста поверхня, що збільшує довговічність фінішних фрез і високу чистоту поверхні. Далі заготівля проходить через оцілліндровочний верстат з одночасним фрезеруванням жолоба й розвантажувального паза. Останні операції: торцювання колоди по довжині і фрезерування замків (венцових чашок, навіть для неперпендикулярних стін, наприклад, для еркерів). На нашому заводі використовується обладнання та технології МАГР.

Каркасні стіни.
Недорогі, надзвичайно теплі і швидкобудуюємі. Поставивши каркас на 1-2 поверхи (вирішивши питання з конструктивом будинку) і накривши його дахом, забудовник сам для себе визначає утеплювач для стін. Тут багато варіантів. Затягнувши стіни паро-гідроізоляцією і уклавши всередину будь-який (в т.ч. токсичний) утеплювач, можна отримати термос. Можна після зовнішньої обробки («дищащей»), укласти мінвату, а всередині покрити стіни гіпсокартоном. Отримайте систему хорошою «витісняючої» вентиляції, але будете дихати вільними радикалами феноформальдегідной смоли - клею для мінвати. А от якщо межстоечное простір дерев'яного каркаса щільно заповніть сухими блоками пресованої соломи - отримаєте біогенний природний утеплювач 0,5 м. товщиною, в якому буде ідеально працювати найкращий теплоізолятор - здоровий і екологічно чисте повітря. А закрити солому з двох сторін (зовнішньої і внутрішньої) необхідно глиною, а потім «дихаючої» цементно-вапняної штукатуркою. Кращого співвідношення якості теплоізоляції - екологічності - вартості будівництва - витрат на опалення - довговічності на сьогоднішній день просто немає.


Категорія: Будівельні матеріали | Переглядів: 402 | Додав: FreeDOM | Теги: З якого матеріалу повинні бути стін | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]