Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 10 » Заготовте сухофрукти
22:49
Заготовте сухофрукти



Як зберегти фрукти, щоб не втратили вони своєї цінності для людини? У недалекому минулому це питання нікого не мучив, бо і селянин, і городянин, що мав присадибна ділянка, добре знав: найкращий метод берегти вітаміни - сушіння, і тільки з появою кришок ми захопилися консервацією настільки, що забули цей стародавній спосіб заготівлі плодів про запас.


Як зберегти фрукти, щоб не втратили вони своєї цінності для людини? У недалекому минулому це питання нікого не мучив, бо і селянин, і городянин, що мав присадибна ділянка, добре знав: найкращий метод берегти вітаміни - сушіння, і тільки з появою кришок ми захопилися консервацією настільки, що забули цей стародавній спосіб заготівлі плодів про запас. Наситившись вдосталь компотами, варенням і маринадами, люди знову почали віддавати належне сухофруктам, останнім часом все частіше і частіше чуються прохання: розкажіть, як правильно сушити яблука і груші, вишні й абрикоси, готувати чорнослив, родзинки, курагу.

Існують два способи сушіння: природна і штучна. Перший спосіб вимагає багато часу, гарною сонячною, ясної погоди, хоча і простий. Другий зручний і надійний, тому що довести фрукти до потрібної кондиції можна, незалежно від примх погоди, - у духових шафах, печах, спеціальних сушарках. Сушити треба зрілі плоди - але ще міцні. Щоб уникнути їх потемніння, попередньо нарізані плоди треба білити, тобто, занурити на кілька хвилин у киплячу воду.

Щоб фрукти не втратили якості, їх не потрібно надмірно висушувати, тому що це погіршує смак готового продукту. А для цього для кожного виду плодів необхідна своя певна температура. Спочатку сушіння в печі або духовці починають з помірної температури, а коли фрукти подвялятся, знижують її. Первинна температура для сушіння в духовці для яблук повинна складати 80-85 градусів, заключна - 60-45, для груш 85-90 і 60. Сливи і вишні, навпаки, сушать спочатку при більш низькій температурі, а на заключному етапі її підвищують. і становить вона 55-60 градусів і 75-80. Щоб уникнути запарювання фруктів, дверцята в духовці не слід закривати.

Висушені фрукти при зберіганні часто пліснявіють, псуються. Щоб цього не сталося, перш ніж закрити тару, в якій вони будуть зберігатися всю довгу зиму, покладіть в неї пакетик нещільної папери, заповнений негашеним вапном. Вона буде вбирати в себе вологу, і плоди довше збережуться, не втратять ні зовнішнього вигляду, ні якості.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 597 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]