Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Захист фасадів від руйнування
16:11
Захист фасадів від руйнування


Сучасні захисні (ізолюючі і просочувальні) матеріали здатні ефективно захистити будівельні конструкції від руйнування, що відбувається під дією вологи.


Сучасні захисні (ізолюючі і просочувальні) матеріали здатні ефективно захистити будівельні конструкції від руйнування, що відбувається під дією вологи.
Причини руйнування будівель

Дощ і стікає по стінах вода забирають з поверхні фасаду будівлі частинки цегли, каменю, будівельного розчину і бетону. Якщо при цьому в дощовій воді розчинені хімічні речовини, які утворюються в промзонах і у вихлопних газах автомобілів - оксиди сірки та азоту, фосфору і навіть звичайна вуглекислота (кислотні дощі), то збиток, що наноситься поверхні матеріалу зростає багаторазово. Однак вода здатна руйнувати камінь ще одним способом. Як і інші матеріали, камінь здатний вбирати воду, що супроводжується його набуханням. Всі камені, звичайно, набухають по-різному: наприклад, пористий будівельний розчин і цегла вбирають багато води і сильно набухають, а граніт, практично не вбирає воду. У результаті на кордоні між двома різними будівельними матеріалами, а іноді і між зернами одного і того ж будівельного матеріалу виникають величезні напруги, що призводить до утворення тріщин.

При цьому, звичайно, свою роль відіграють і перепади температур, при яких всі матеріали розширюються і стискуються по-різному. У сонячну погоду, наприклад, температура темної гранітної поверхні легко досягає 70 ° С, а температура розчину, яким гранітна плита приклеєна до стіни, становить близько 30 ° С. Різна температурне розширення створює напругу в камені, а в присутності вологи, що знаходиться у швах, цей ефект істотно посилюється. Все це призводить до відколювання облицювань.
Розморожування

Розморожування будівельного каменю може відбуватися навіть у суху морозну погоду. Сам по собі сухий камінь практично нечутливий до морозу. Однак уявіть собі наступне: температура в квартирі +20 ° С, відносна вологість 50% (комфортна), що відповідає вмісту вологи в повітрі 8,65 г/м3. На вулиці в цей час: температура -10 ° С, відносна вологість 80%, тобто вологи в повітрі близько 1 г/м3. Природно, що вода буде прагнути зсередини будинку назовні. Але вона не досягне поверхні, тому що сконденсується і замерзне в 2 .. 3 см від неї. Кристали льоду розірвуть камінь і виникнуть тріщини, паралельні поверхні облицювання.

Приклад: добре знайомі багатьом обколоти облицювальні пустотілі цегли. Це явище посилюється, якщо будинок облицьований непаропроникних матеріалом, ускладнює випаровування вологи з поверхні, наприклад, глазурованою плиткою або гранітом, або забарвлене пленкообразующей фарбою.

Підсумок: тверді покриття відриваються, плівкові покриття тріскаються і злущуються.

Принципово важлива не тільки вологоємність матеріалу, але і здатність збирати і віддавати (випаровувати) вологу. Наприклад, всередині необробленого бетону незалежно від температури конденсація води з повітря починається вже при 75% відносної вологості. Випаровування ж її утруднено і при морозі всередині утворюються кристали льоду, що розривають камінь. За теплої погоди конденсація вологи, крім того, створює середовище для розмноження мікроорганізмів.
Шкода солі

Мінеральні солі можуть проникати вглиб матеріалу або з піднімається по капілярах вологою з грунту, або разом з вбирає з поверхні водою. У розвинених країнах вони утворюються також при чищенні поверхні будинків та санірування. Кристали солі руйнують структуру навколишнього матеріалу, що призводить до лущення і відшарування фарби і штукатурки і ерозії каменю. Крім того, піднімаючись по порах фундаменту разом з грунтовою вологою, вони виступають на поверхні у вигляді кірки, під якою також йдуть руйнівні процеси.
Цвілі, лишайники, мікроводорості

Вони небезпечні в першу чергу кислотними виділеннями продуктів своєї життєдіяльності.

Біологічне руйнування - головний механізм старіння деревини.
Помилки при ремонті:

    * Якщо не вся зона вивітрювання оброблена спеціальними закріплювача каменю, то може бути спровокована посилена ерозія необроблених, а потім і оброблених ділянок;
    * Не можна комбінувати нові лужні (цементні, вапняні) будівельні матеріали для ремонту старих, нейтралізувати кислоту повітря, будівельних деталей, що зазнають впливу вологості;
    * Не можна вбудовувати сталеві деталі у фасади без додаткової антикорозійного захисту, тому що утворюється іржа, займаючи значно більший обсяг, розколе навколишній матеріал. Сталь застосовна тільки в сильно лужному середовищі (бетон, свіжий вапняний розчин).

Помилки при будівництві:

    * Укладання шаруватого природного каменю шарами паралельно поверхні фасаду - гарантія розтріскування фасаду;
    * Неякісна гідроізоляція фундаменту (звичайне явище) призводить до капілярного підйому вологи на значну висоту;
    * Застосування несумісних матеріалів, що може викликати не тільки псування забарвлення, але і розтріскування маси матеріалу.

Захисні матеріали

Для захисту будівельних матеріалів від вогкості застосовуються два принципово різних типи матеріалів:

    * Ізолюючі матеріали;
    * Просочувальні матеріали.

Ізолюючі матеріали

Ізолюючі матеріали утворюють водонепроникну плівку або шар на поверхні стіни. Приклад: бітумна гідроізоляція фундаменту. У сучасному будівництві як гідроізоляції часто застосовується товста поліетиленова плівка.

Недоліки:

    * Порушення цілісності шару різко знижує ефективність гідроізоляції, аж до її повної втрати;
    * Незастосовність в надземній частині будівлі. тому що ці «недишащіе» матеріали підсилюють розморожування фасадів, перешкоджаючи видаленню вологи з будівлі.

Просочувальні матеріали

Вони являють собою кремнійорганічні сполуки: сіліконати, силани, силоксан, силіконові смоли. Це речовини, що з'єднують властивості неорганічних молекул, родинних кварцу, з властивостями органічних молекул, подібних парафіну.

Відмінна риса цих захисних матеріалів полягає в тому, що вони не утворюють поверхневих плівок. Після обробки мінеральних будівельних матеріалів силіконами вони повністю або майже повністю втрачають здатність до водопоглинання. При цьому пори в них не закупорюються і вони майже не змінюють свого паропропусканія. Більш того, їх водовідштовхувальні властивості перешкоджають утворенню рідкої води у дрібних порах, так що навіть при високій вологості та низьких температурах вода залишається газоподібної. Швидкість висихання таких каменів зростає багаторазово. Солі втрачають рухливість, практично зникає набухання.

Найпростіші способи нанесення силіконових просочень - пензлем або Набризкування з розпилювача. Тим не менш, незважаючи на хорошу глибину проникнення у товщу пористих матеріалів (за вапняку, бетону, піщанику становить до 4 ... 6 см), зовнішні просочення не захищають фундаменти від капілярного підняття вологи.

Для зниження влагопоглощенія фундаментів застосовують 2 методики:

    * Запровадження силіконових об'ємних гідрофобізаторів на стадії виготовлення будматеріалу;
    * Заводська просочення виготовлених виробів (ніздрюватого або газобетону, вапняку, пісковика, цегли) шляхом занурення в гідрофобізуючі розчин.

При ремонтних роботах доводиться вдаватися до просочення фундаментів методом ін'єкції в шпури: у стінах свердляться (майже наскрізь) злегка похилі шпури, в які заливається Гідрофобізуюча просочення. Утворився водовідштовхувальний шар охороняє весь фундамент від підйому вологи.

Вимоги до ефекту від просочень:

    * Зниження водопоглинання не менше ніж на 70%;
    * Зниження паропропусканія не більше ніж на 5%.

Термін дії силіконових засобів захисту становить кілька десятків років. Вони не змінюють глянцю, надають водовідштовхувальні властивості і стійкі до ультрафіолетового випромінювання. Існуючі засоби для обробки каменю надають йому не тільки водовідштовхувальні, але і маслоотталківающіе властивості, що різко знижує забруднення поверхні і дозволяє боротися з графіті.

Особливе місце серед силіконових засобів захисту будівель займають фарби і штукатурки на основі силіконових смол, які володіють прекрасними водо-і грязеотталкивающимі властивостями, паропропусканіем і незвичайною довговічністю.

Щодо недавня розробка - силіконові просочення для дерева, які дозволяють консервувати його на десятки років не змінюючи зовні.

Слід попередити, що в роботі з силіконовими просоченнями багато тонкощів і порушення технології можуть призвести до негативних результатів.

Теги: вологість, гідроізоляція, стіни


Категорія: Ремонт будинку | Переглядів: 790 | Додав: Serhiy | Теги: гідроізоляція, стіни, вологість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]