Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Захист фундаменту від промерзання
09:31
Захист фундаменту від промерзання


При влаштуванні фундаментів будинків слід передбачати заходи щодо захисту підстав фундаментів від промерзання. На глибину промерзання впливають клімат (температура, висота сніжного покриву), вид грунту та внутрішня температура будинку.


При влаштуванні фундаментів будинків слід передбачати заходи щодо захисту підстав фундаментів від промерзання. На глибину промерзання впливають клімат (температура, висота сніжного покриву), вид грунту та внутрішня температура будинку.

Непромерзаючому видами підстав є скеля, крупний пісок, гравій. Ясно, що на промерзають грунтах фундаменти слід закладати нижче за глибину промерзання грунту.
Деформація фундаментів
Рис. 1. Деформація фундаментів:

а - величина просідання;
б - величина обдимання;
в - величина бічного зсуву;
У.П.Г. - Рівень промерзання грунту; 1 - осідання фундаменту (А> Б), 2 - випинання фундаменту під час закладання його підошви вище У.П.Г. (А <Б + В1), 3 - відрив і випинання верхньої частини фундаменту під час закладання нижче У.П.Г. (А <В1), 4 - бічний зсув фундаменту; А - навантаження на фундамент; Б - опір грунту; В - вертикальні сили морозного пученія грунту; В1 - дотичні сили морозного пученія грунту; Г - сили бокового тиску.

Помилкою багатьох індивідуальних забудовників є упевненість, що чим глибше закладений фундамент, тим краще, і що таке рішення вже саме по собі забезпечує його надійну роботу і стійкість. Дійсно, при розташуванні підошви фундаменту нижче рівня промерзання грунту вертикальні сили морозного пученія перестають діяти на неї знизу, проте дотичні сили морозного пученія, що діють на бічні поверхні, можуть і в цьому випадку витягнути фундамент разом із промерзлим грунтом або відірвати його верхню частину від нижньої. Такі випадки найбільш вірогідні при пристрої фундаментів з каменя, цеглини або дрібних блоків, особливо під легкими будівлями і спорудами.

Щоб не допустити деформації фундаментів на рухливих грунтах, необхідно не тільки розташувати їх підошву нижче за рівень промерзання грунтів і тим самим позбутися від безпосереднього тиску мерзлого грунту знизу, але треба також нейтралізувати дотичні сили морозного пученія, що діють на бічні поверхні фундаменту. Для цієї мети усередині фундаменту на всю його висоту закладають арматурний каркас, жорстко зв'язує верхню і нижню частини фундаменту, а підставу роблять розширеним, у вигляді опорного майданчика-анкера, яка не дозволяє витягнути фундамент із землі при морозному обдиманні грунту.

Таке конструктивне рішення гарантує стабільну роботу фундаментів при будь-яких вертикальних деформаціях грунту, проте, практично воно можливе лише при використанні залізобетону. Якщо фундаменти зводять з каменя, цеглини або дрібних блоків без внутрішнього вертикального армування, необхідно їх стіни робити похилими (що звужуються догори). Такий спосіб пристрою фундаментних стін і стовпів при ретельному вирівнюванні їх поверхонь значно послаблює бічне вертикальне вплив здимаються на фундамент.

Додатковими заходами, що зменшують вплив сил морозного пученія, можуть бути:

    
* Покриття бічних поверхонь фундаменту ковзаючим шаром (відпрацьоване машинне масло, поліетиленова плівка);
    
* Утеплення поверхневого шару грунту навколо фундаментів (шлак, керамзит, пінопласт), при якому зменшується місцева глибина промерзання грунту. Останню міру можна застосувати і для раніше побудованих мелкозаглубленних фундаментів, що потребують захисту від морозного здимання.

У районах з високим розташуванням грунтових вод на фундаменти малоповерхових будівель впливають сили морозного здимання. У важких рухливих грунтах (водонасичені глини, суглинки, супіски, дрібні і пилуваті піски) ці сили досягають 100 ... 150 кПа (10 ... 15 тс/м2) і, діючи на фундамент від низу до верху, часто перевершують навантаження вищерозташованих конструкцій. При цьому сезонні вертикальні переміщення поверхневого шару грунту при його промерзанні на 1 ... 1,5 м складають 10 ... 15 см. Перекошені ганку, тераси, веранди, а іноді і стіни будинків - у переважній більшості випадків результат дії саме сил морозного здимання грунтів.

Теги: глибина промерзання, деформація фундаменту, теплоізоляція



Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 425 | Додав: Serhiy | Теги: Глибина промерзання, деформація фундаменту, теплоізоляція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]