Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Захистіть малину від молі
11:20
Захистіть малину від молі



Чи доводилося вам спостерігати таку картину на своєму малиннику: пагони в зиму йдуть високими і товстими, добре перезимовують, рано навесні майже живі, а з настанням теплої погоди засихають, бічні пагони не розвиваються, якщо і є 1-2 гілочки, то в самій нижній частини стебла?


Чи доводилося вам спостерігати таку картину на своєму малиннику: пагони в зиму йдуть високими і товстими, добре перезимовують, рано навесні майже живі, а з настанням теплої погоди засихають, бічні пагони не розвиваються, якщо і є 1-2 гілочки, то в самій нижній частини стебла?
Напевно, це трапляється, якщо не на вашій ділянці, то у сусідів. І, природно, виникає питання, чому і чому таке трапляється?

Причини загибелі нирок можуть бути різні, але в даному випадку - це поразка почковий міллю. У цьому можна переконатися наступним чином. Навесні, як тільки з нирок з'явиться зелений конус або почне розгортатися перший листочок, треба ретельно оглянути всі бруньки, стебла. Якщо нирка пошкоджена міллю, то у верхній частині її можна помітити бурі крупинки і пробочку з них. Відірвіть нирки від стебла і розламати її уздовж. Побачите личинку - червону гусеницю з чорною голівкою. Якщо її немає, а в нирці явні сліди пошкодження, зверніть увагу на те місце стебла, де була нирка - гусениця могла вже перебратися туди. При відсутності боротьби з шкідниками практично всі бруньки можуть опинитися з квартирантки і загинути. У такому стані обприскування пестицидами не допоможуть ні погубити шкідника, ні виселити його. Треба якомога швидше, не чекаючи вильоту дорослих метеликів, які відкладуть яйця в квітки малини і продовжать свій рід, зрізати уражені стебла трохи нижче поверхні грунту і спалити. Новий кущ сформувати з молодих пагонів.

Навесні потрібно ретельно прибрати рослинне сміття біля основи кущів, тому що під ним могли зимувати лялечки, і обприскати рослини і особливо нижню частину стебел 1,5-2-процентним розчином нітрофен. Після збору врожаю, в кінці серпня, вирізають все отплодонбсівшіе пагони біля самої основи, не залишаючи пеньків, і спалюють їх, видаляють також всі слабкі і пошкоджені добігаючи, що застереже малину від почковий молі.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 377 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]