Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Закладення кінців дерев'яної балки перекриття
13:42
Закладення кінців дерев'яної балки перекриття


Кінці балок у стіни закладають в такій послідовності. Кінці балок міжповерхових і горищних перекриттів дерев'яних будівель врубують сковороднем у верхні вінці на всю товщину стіни. У кам'яних будинках


Кінці балок у стіни закладають в такій послідовності. Кінці балок міжповерхових і горищних перекриттів дерев'яних будівель врубують сковороднем у верхні вінці на всю товщину стіни. У кам'яних будинках балки кладуть на стіни або заводять у спеціально залишені в них гнізда. У землебітного стінах балки кладуть на обв'язку.

У міжповерхових перекриттях існують зони, де створюються умови для утворення конденсату. Зазвичай це місця примикання перекриттів до зовнішніх стін, де можливе промерзання і продування конструкцій. Для запобігання цих явищ стики перекриттів із зовнішніми стінами повинні бути виконані з урахуванням достатньої теплозахисту і повітронепроникності.
Дифузія водяної пари в дерев'яній балці
Рис. 1. Дифузія водяної пари в дерев'яній балці перекриття.

При закріпленні дерев'яної балки на кам'яну стіну необхідно захистити порожнину стику від проникнення в нього вологого повітря з приміщень. Необхідність ця викликана тим, що при проникненні теплого повітря, що міститься в ньому водяна пара при зіткненні з холодними кам'яними стінами в стику буде конденсуватися і зволожувати кінець балки, забитий в гнізді стіни. Тому що спираються на стіну кінці балок слід антисептировать, їх поверхню обклеїти 2-ма шарами руберойду.

Торці балок обклеювати не можна.
Обпирання дерев'яних балок на кам'яні стіни
Рис. 2. Обпирання дерев'яних балок на кам'яні стіни:
а - однієї балки;
б - двох балок;
1 - закладення розчином; 2 - два шари руберойду, 3 - анкер; 4 - антисептована частина балки; 5 - цвях; 6 - сталева накладка 50x6 мм; 7 - два шари руберойду.

Балки спирають на стіну на глибину 12 ... 15 см. Однак гнізда роблять глибиною 18 см. Завдяки зазору в 3 см дерев'яна балка не стикається з кладкою, а водяні пари через її не обклеєний торець, виходять назовні через кладку.

Розмір гнізд слід виконувати на 2 ... 3 см більше перетину балки .. Після установки балки їх закладають розчином, оберігаючи тим самим стик від проникнення в нього внутрішнього повітря і відсирівання.

Для забезпечення жорсткості балки через одну зміцнюють. Для цього в кладці встановлюється сталевий анкер. Його кінець повинен не доходити до зовнішньої поверхні стіни на 12 см (щоб уникнути утворення містків холоду), інший кінець повинен виступати всередину приміщення на 20 см. Анкер кріплять до дерев'яної балці за допомогою сталевої накладки перетином 50x6 мм і цвяхів Ø5 ... 6 мм.

Іноді виконують відкриту закладення кінців балки перекриття, однак це можливо лише у приміщеннях нормальної вологості (не більше 60%) при гарній вентиляції перекриття (при щілинних плінтусах) і достатньої теплоізоляційної здатності задньої стінки гнізда. При цегляній стіні товщина стінки гнізда повинна бути не менше 46 см. При меншій товщині необхідно виконувати утеплювати гніздо, забезпечуючи при цьому в середній смузі Росії опір теплопередачі 0,57 м2 ° C / Вт.
Відкрита закладення кінців балки в стіну
Рис. 3. Відкрита закладення кінців балки в стіну товщиною 0,51-м;
1 - балка; 2 - утеплювач, 3 - дерев'яна дошка; 4 - дерев'яний короб, 5 - прокладка з руберойду в 1 ... 2 шари.

При товщині стіни в 2 цегли (0,51 м) вузол спирання дерев'яної балки на стіну вирішують наступним способом. У стіні роблять гніздо глибиною 25 см (1 цегла). У вертикальної стінки гнізда влаштовують шар теплоізоляційного матеріалу - антисептированного або мінерального повсті. На нижню поверхню гнізда укладають 2 шари руберойду, а потім у гніздо встановлюють дерев'яний короб з антисептированной деревини, притиснувши їм мінеральний повсть. Балку перекриття спирають на нижню поверхню короба на глибину 15 см таким чином, щоб між його поверхнями і балкою утворилася повітряна прошарок. Одним з варіантів цього вузла є установка дерев'яного короби, що має 3 вертикальних боку і 1 горизонтальну верхню поверхню, але без нижньої горизонтальної. У цьому випадку антисептированной кінець балки буде спиратися в гнізді на 2 ... 3 шари руберойду. З боків, зверху і з торця балки будуть знаходитися дерев'яні дошки.
Закладення кінців балки в стіну
Рис. 4. Закладення кінців балки в стіну товщиною 0,64 м і більше:
1 - балка; 2 - стать; 3 - лага, 4 - обгорнутий 2-ма шарами руберойду кінець балки; 5 - дошка товщиною 25 мм; 6 - руберойд; 7 - утеплювач (будівельна повсть в 1 шар); 8 - руберойд в 1 ... 2 шари.

При товщині стін в 2 ½ цегли і більше балку спирають в гніздо глибиною 25 см. У нижній частині його покривають бітумом, за яким кладуть 2 шари руберойду, верхні і бічні поверхні також покривають руберойдом. Потім біля задньої поверхні гнізда влаштовують теплоізоляційний шар з мінеральної повсті, який притискають до стінки дерев'яною дошкою товщиною 25 мм. Балку перекриття укладають в гнізді так, щоб між нею й стінками залишалася повітряна прошарок товщиною близько 4 см.

Теги: вологість, повітропроникність, конденсат, перекриття, теплоізоляція


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 661 | Додав: Serhiy | Теги: теплоізоляція, повітропроникність, конденсат, перекриття, вологість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]