Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Заміський будинок на кутовій ділянці
15:54
Заміський будинок на кутовій ділянці


Ділянка, виділена під забудову, може виявитися самої різної конфігурації. Найбільш складним для постановки заміського приватного будинку є кутовий ділянку.


Ділянка, виділена під забудову, може виявитися самої різної конфігурації. Найбільш складним для постановки заміського приватного будинку є кутовий ділянку.

Незважаючи на певні планувальні і будівельні труднощі з постановкою будинку кутовий ділянка має значні виграшні сторони:

    * Природне провітрювання;
    * Якісний відведення талих і дощових вод з боку вулиці;
    * Великі можливості варіювання розташування заміського будинку і господарських будівель;
    * Виграш з точки зору видового плану, зовнішнього вигляду заміського приватного будинку.

Архітектурні форми і генеральний план

Кутовий ділянка зазвичай має двосторонній вуличний обгін. Це може бути або основна вулиця з провулків, або пересічні вулиці. Так як пересічні вулиці визначають щодо регулярне планування ділянки, можливості постановки заміського житлового будинку обмежені. Крім того, одним з найбільш істотних факторів, що визначають архітектурно-планувальне рішення, є місцеві природні умови.

Слід до того ж враховувати, що на ділянці може бути розміщений не один будинок, а комплекс житлових і нежитлових будівель, що становлять єдине нерозривне ціле.

Перш за все, архітектурні та планувальні форми повинні відповідати конкретній місцевості, конфігурації ділянки. Зазвичай заміський приватний будинок наближають до переднього краю ділянки, іноді його ставлять дещо в глибині. Перед головним фасадом заміського будинку часто влаштовують палісадник, що примикає до головного фасаду. При цьому по-різному розміщують входи в будинок:

    * Збоку (з заулка або провулка, глухого кута);
    * Виносять на головний фасад, у вигляді заскленої веранди або критого навісом ганку.

Планування будівель

Для кутового садибного будинку, особливо в районах з холодним кліматом, одним із раціональних варіантів є примикає до житлового будинку критий двір, що об'єднує всі надвірні споруди. Двір може бути і відкритим зверху, замкнутим у плані, оточеним житлом і суцільним поруч надвірних будівель. Роблять і незамкнуті двори, по периметру яких розташовані окремо стоять надвірні споруди.
Посадки

У випадку, коли заміський будинок поставлений в глибині ділянки, можна відгородитися від вулиць зеленої посадкою у вигляді уступу:

    * Спочатку - смуга декоративного чагарнику;
    * Потім - 1 ... 2 ряди дерев.

На розі висаджують дерева з пірамідальною кроною або у вигляді чарки. Для живої огорожі можна використовувати глід, жовту акацію, спіреї. Чагарник утворює потужну, густу зарості з сильно розгалуженою кореневою системою.

Підбір порід дерев доцільно проводити у відповідності з силуетом забудови вулиці і зовнішнім виглядом фасаду заміського будинку. На ділянці з незначним ухилом і архітектурною композицією будинку, розвиненою по горизонталі і фасадом невеликої висоти слід висаджувати дерева з високою пірамідальною кроною або у вигляді чарки. Якщо ж архітектурна композиція заміського будинку розвинена по вертикалі і фасад високий, то перевагу слід віддавати деревам з широкою округлою кроною.

На захищеному деревами кутовій ділянці можлива вільна постановка заміського будинку. До того ж від однієї з вулиць можна відгородитися господарськими будівлями. Тоді будинок ставлять на торцевій фасадної сторони з кишенею палісадника. Головний вхід вирішується залежно від місцевих умов і планувальної організації житла. Якщо одна з вулиць має активний рух, головний вхід доцільно влаштовувати з боку іншої вулиці або провулка.
Рельєф

Слід прагнути до того, щоб ділянка зберіг всі особливості свого рельєфу. Значні зміни рельєфу ділянки порушать природність природної основи, ускладнять влаштування водовідвідних дренажних систем. Порушення поверхневої структури рельєфу призведе до того, що природа почне руйнувати поверхню: з'являться деформації, можлива ерозія. Тому завжди необхідно враховувати місцеву природу, її ландшафт і рельєф.

Якщо рельєф ділянки нерівний пересічений, доцільно підкреслити найбільш цікаві перепади поверхні. Можна зробити тераси, підпірні стінки, сходи. Невисокі підпірні стінки служать одночасно і лавками, якщо на них закріпити дошки або укласти камінь-плитняк.

Рівну поверхню ділянки можна дещо урізноманітнити створенням мікрорельєфу, який може виконувати не тільки декоративну функцію. Під штучним пагорбом, наприклад, можна влаштувати льох. Перепади рівня можна також використовувати для пристрою терасного квітника - широких ступенів з розміщеними на них невисокими квітучими рослинами.
Конфігурація плану заміського приватного будинку

При розміщенні будинків квадратної або прямокутної форми на ділянках складної конфігурації виникають помітні труднощі із-за їх непластичний. Зазвичай такі заміські будинки розміщують по осі ділянки або ж декілька зміщують по відношенню до основної осі, що зручно при прямокутному або квадратному в плані дільниці і не зручно при асиметричному.

Таким чином, на складному в плані кутовій ділянці дуже складно поставити заміський приватний будинок, виконаний за типовим проектом. Ідеальним рішенням є індивідуальне проектування заміського будинку під конкретний кутову ділянку.

Теги: ландшафт, озеленення, форма будинку


Категорія: Проектування | Переглядів: 566 | Додав: Serhiy | Теги: форма будинку, озеленення, ландшафт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]