Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Жимолость їстівна
10:11
Жимолость їстівна



В останні роки поряд з традиційними плодовими та ягідними культурами в практику аматорського садівництва увійшли і нові. До числа таких належить і жимолость їстівна. Вона цінується за виняткову здатність. Плоди її дозрівають на тиждень-півтора раніше суниці, що дозволяє поповнити стіл дуже соковитими і ніжними ягодами, багатими йодом

В останні роки поряд з традиційними плодовими та ягідними культурами в практику аматорського садівництва увійшли і нові. До числа таких належить і жимолость їстівна. Вона цінується за виняткову здатність. Плоди її дозрівають на тиждень-півтора раніше суниці, що дозволяє поповнити стіл дуже соковитими і ніжними ягодами, багатими йодом, марганцем, залізом, міддю, вітамінами, пектином, легкозасвоюваними вуглеводами, органічними кислотами. Жимолость має бактерицидні властивості, благотворно впливає на кровоносні судини, нервові тканини.

Жимолость - невисокий прямостоячі кущ заввишки 1,5-2 метри. Вона морозостійка, щодо теневинослива, вологолюбна культура. У практику аматорського садівництва вже ввійшли сорти Рання, Вітамінна, Павловська, Десертна. Перші два сорти - раннього терміну дозрівання, другі - середнього. Рання і Вітамінна дають з куща 800-1200 грамів ягід. Павловська і Десертна врожайніший. З куща можна отримати 1400-2500 грамів ягід відмінних смакових якостей і високої поживної цінності.

Розмножується жимолость насінням, відведеннями і діленням куща. Для садівників-любителів прийнятно і розмноження зеленими живцями. Краще всього в нашій зоні садити жимолость в кінці вересня або початку жовтня.

При посадці коренева система не підрізає, видаляються лише пошкоджені та хворі корінці. Саджанці в ряду потрібно розташовувати на відстані один від одного 1,5 метра в ямки завглибшки 40 сантиметрів і шириною 50 сантиметрів. У кожну з них потрібно внести 1,5 відра перегною або компосту, 80-90 грамів суперфосфату і 40-50 грамів калійної солі. Все це добре перемішати з грунтом і тільки після цього посадити саджанець до рівня кореневої шийки, добре полити. Як показали дослідження НВО «Еліта», догляд за жимолостю полягає у нашій зоні з спушень грунту, знищення бур'янів, поливів і підживлення. Але при цьому потрібно врахувати, що з початком достигання ягід і до їх прибирання просапку припиняють. Для перших двох років життя кущах вистачає внесених при посадці добрив. З третього року життя потрібні підгодівлі.

Восени під перекопування грунту під кожен кущ потрібно внести по 1 відру перегною або компосту, 30-50 грамів суперфосфату і 30-40 грамів калійної солі. Протягом вегетації слід зробити і два підживлення аміачною селітрою з розрахунку 30 грамів під кожен кущ. Першу - в період масового розпускання бруньок, другу - в середині червня.

У перші п'ять років після посадки жимолость їстівна не обрізається, видаляються лише пошкоджені гілки. Надалі обрізка ведеться за типом проріджування, а після п'ятнадцятирічного віку робиться омолодження. При такому догляді жимолость в нашій зоні добре плодоносить. З її ягід можна готувати варення, компоти, соки. Вона смачна у свіжому вигляді, Сушена.

Посадіть у себе жимолость.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 938 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]