Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 18 » Життя на схилі: будуємо будинок
19:16
Життя на схилі: будуємо будинок



Прийнято вважати, що будинок зводити простіше на рівнині. А ділянка на схилі пагорба багато забудовників сприймають як покарання. Багато хто, але не всі.

Прийнято вважати, що будинок зводити простіше на рівнині. А ділянка на схилі пагорба багато забудовників сприймають як покарання. Багато хто, але не всі.

Ніхто не сперечається з тим, що складний рельєф ділянки може істотно ускладнити як проведення будівельних робіт, так і подальшу експлуатацію котеджу. Разом з тим власникам горбистих ділянок рано посипати голову попелом, адже у «неправильних» рельєфів при бажанні можна знайти масу достоїнств. Найбільш очевидний плюс - можливість «пограти» з перепадом висот, забезпечивши значне скорочення витрат у порівнянні з будівництвом на звичайному ділянці. Приміром, багато службові приміщення, як правило, заганяємо в підвал, можуть бути влаштовані під першим поверхом без проведення великого обсягу земляних робіт.

Дивимося на ухил

У залежності від характеру рельєфу розрізняють ділянки з ухилом до 15 градусів і більше. Невеликий ухил не надає значного впливу на планування котеджу. У цьому випадку особливості рельєфу враховуються в основному при плануванні ділянки. Такий ухил дає можливість розмістити допоміжні будівлі нижче житлового будинку на різних відмітках, причому без затінення і закриття огляду місцевості. При цьому можна також легко організувати окремі входи на різні рівні житлового будинку, ізолюючи кімнати для сну від зони денного перебування, а житлові приміщення від службових.

При ухилі більше 15 градусів потрібно обмежити вибір проектами, призначеними для ділянок на схилі. У них можна знайти чимало рацпропозицій. Так, у цокольному поверсі будинку на схилі нерідко пропонують розмістити гараж, підвал і літню кухню. Але якщо ідея з підвалом і гаражем здається вельми розумною, далеко не відразу зрозуміло, навіщо під будинком робити літню кухню. Архітектори вважають, що таке розміщення кухні дозволяє уникнути влітку перегріву житлових приміщень і забезпечує природне освітлення кухні-їдальні та огляд місцевості, включаючи ділянку перед будинком.

Оптимально в більшості випадків облаштування окремих входів в кухню і підвал зі сторони будинку, протилежної основного входу. Незалежно від крутизни схилу будинок варто ставити на найбільш підвищеній частині ділянки, для забезпечення природного відводу води. Якщо сусідні ділянки розташовані вище, необхідно організувати відвід води з них по каналах, а краще по трубах.

Вибираємо курс

Завдяки ділянці на схилі ви можете уникнути закачування стічних вод вгору по горбу в спеціальну септичну систему або очисне полі. Можна направити стічні води вниз по схилу від будинку в сад, город, лісова ділянка або ставок. Все це передбачає розміщення будинку не на самій нижній точці ваших володінь.

Якщо ділянка знаходиться на схилі, переконайтеся, що холодне повітря може безперешкодно рухатися вниз по схилу. У ясні ночі, під відкритим небом, повітря охолоджується і стає щільнішим, рухаючись вниз по схилу подібно тягучої рідини. Там, де є підйом землі, ряд дерев або навіть будинок, прохолодне повітря починає рухатися повільніше, створюючи "морозні кишені" набагато більш холодного повітря, температура якого може бути на 9 градусів нижче, ніж температура навколишнього середовища. Низини долин зазвичай найхолодніші місця. Це ті місця, які замерзають першими - не дуже хороше місце розташування для ваших помідорів або затишного будинку.

Від того, куди звернений ділянка, розташована на схилі, сильно залежить температура землі. Схили, звернені на південь, з поверхнею майже перпендикулярній променям сонця, отримують більше тепла. У прохолодних климатах це може вилитися у значні заощадження енергії і зробити простір навколо будинку більш придатним для експлуатації. У прохолодному кліматі південно-східні і східні схили зазвичай отримують достатню кількість сонячного тепла, а в теплих зонах в денний час вони охолоджуються набагато раніше. Уникайте північних схилів у всіх місцях, крім самих жарких. Також уникайте західних схилів, які часто перегріваються влітку після обіду і ввечері, навіть у більш прохолодних зонах.

 Напевно, кожному хочеться бачити у власному будинку своєрідне відображення своєї особистості, знак доброго смаку і сусідам приклад. Вдалий проект котеджу для складного рельєфу вирішує це завдання як не можна краще: наявність природного схилу дозволяє створити оригінальне будівлю з незвичайною внутрішнім плануванням і виразною архітектурою.

Не варто засуджувати забудовників, які прагнуть «посадити» на схил проект, призначений для рівної ділянки. При наявності професійних підрядників і (або) авторського нагляду подібна витівка може увінчатися успіхом. Однак багато архітекторів вважають, що відмовлятися від переваг, які розкриває перед забудовником складний рельєф, не варто.

Отже, виходить, що ділянка на схилі - головний біль лише для тих, хто не дає волі фантазії (читайте: фантазії архітектора). При виборі проекту, вдало підігнаного під рельєф ділянки, уявні недоліки можуть обернутися очевидними перевагами.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 939 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]