Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Життя починається з нирки
12:47
Життя починається з нирки



У суворі зими дерева яблуні гинуть, як правило, через пошкодження морозами штамба і підстав скелетних гілок. В останні роки такі пошкодження стали масовими, так як широко поширилися сорти, що дають високоякісні плоди, але недостатньо зимостійкі - Мелба, Квінт, Уелс, Спартан. Зазвичай засоби захисту від таких пошкоджень - обв'язка і побілка - не завжди ефективні. Виручає перещеплення.


У суворі зими дерева яблуні гинуть, як правило, через пошкодження морозами штамба і підстав скелетних гілок. В останні роки такі пошкодження стали масовими, так як широко поширилися сорти, що дають високоякісні плоди, але недостатньо зимостійкі - Мелба, Квінт, Уелс, Спартан. Зазвичай засоби захисту від таких пошкоджень - обв'язка і побілка - не завжди ефективні. Виручає перещеплення.

При перещепленню культурних сортів випадки несумісності спостерігаються рідко. Без шкоди для дерева і врожаю можна щепити літні сорти на зимові і навпаки. На одне дерево можна прищепити кілька сортів, але вони обов'язково повинні бути одного терміну дозрівання. Недоцільно перещеплювати дерева молодше 3-4 років через їх слабкого зростання.

Чим більше розміри дерева, тим більше на ньому має бути щеплень. Діаметр гілки в місці щеплення не повинен перевищувати 5 см. Великі рани повільно заростають і можуть підмерзнути в перші ж суворі зими. Щеплення черешком або ниркою проводять навесні та влітку. Кращий строк щеплення - від розпускання бруньок на перещеплювати дереві до кінця цвітіння. Але успіх весняного щеплення залежить не стільки від строків її проведення, скільки від стану живців: погано приживаються і слабо ростуть щеплення, якщо використовуються черешки з розпустилися нирками чи підсохлі, з нееластичною корою.

Живці для щеплення заготовляють на початку зими, після перших морозів 8-10 ° С. Така температура сприяє гарній загартуванню деревини пагонів, що поліпшує їх збереження. Протягом зими живці зберігають у підвалі при температурі 0 - +3 ° С або в сніжному бурті. Живці можна заготовлювати і навесні, до початку набрякання бруньок; деревина пагонів повинна бути світло-зеленої, кора еластичною. Пагони з промерзлій деревиною, тобто світло-коричневого кольору на зрізі, непридатні для щеплення.

Дерева, що використовуються як скелетообразователей, обрізають в момент щеплення або незадовго до неї. Прищеплюють як в штамб, так і в скелетні гілки. При цьому стежать за соподчинением гілок: в кожному ярусі їх прищеплюють на одній висоті від поверхні грунту, а верхівку стовбура дерева - на 40-50 см вище щеплень, зроблених на гілках верхнього ярусу. Зона щеплення повинна бути на відстані 1-2 м від поверхні грунту. Гілки, що відходять від стовбура під кутом менше 30 °, не обрізають і не прищеплюють, їх вирізують на наступний рік після щеплення.

Найбільшого поширення набули наступні способи щеплення черешком: врасщеп, в бічній заріз з одночасним видаленням перещеплювати гілки вище місця зрізу і за кору. Врасщеп прищеплюють гілки, які по центру можна без зусиль розщепити прищеплювальним ножем. При щепленні цим способом великих гілок щілину довго не заростає, що може призвести до їх відмирання. Великі гілки прищеплюють способом у бічній заріз; гілку зрізають над місцем врізу без залишення пенька і потім вставляють у заріз черешок. Його прищеплюють з верхнього боку гілки, а при діаметрі її більше 3 см - з двох бічних сторін. Держак, щеплений з нижнього боку гілки, приживається погано і щеплення в майбутньому відламується.

Щеплення за кору теж проводять на великих гілках. Проте такі щеплення часто відламуються в перші 2-3 роки після операції, тому до кожної з них повинна бути зроблена індивідуальна опора. При перещепленню великих гілок бажано комбінувати два способи щеплення: в бічній заріз і за кору.

На нижньому кінці черешка, навпаки зрізу, повинна бути нирка. Вона стимулює приживлюваність черешка, а при відлам щеплення допомагає відновленню її. Зазвичай використовують черешки з 3-4 нирками. Застосування більш довгих живців прискорює вступ перепрівітих дерев у плодоношення, але вимагає захисту їх від вітру.

Місце щеплення черешка обв'язують стрічкою з поліетиленової плівки шириною 1,5-2 см або пластикової, ізоляційною стрічкою, яку прикладають клейкою стороною назовні. Торець перещеплювати гілки стрічкою не закривають. Всі відкриті місця зрізів, в тому числі і верхній зріз на черешку, після обв'язки ретельно замазують садовим варом або пластиліном. У роки з високою температурою повітря в період щеплення садовий вар швидко висихає, тому рекомендується повторне його нанесення на оголені місця зрізів, що підвищує приживлюваність щеплень і прискорює заростання ран.

Успіх щеплення багато в чому залежить також від стану інструменту та акуратності роботи прівівальщіка. Інструмент повинен бути завжди гострим і чистим. Пагони перед нарізкою живців ретельно протирають чистою тканиною. Зрізи на черешках роблять 3-4 см, рівними і гладкими, до них не можна доторкатися.

Зростання, довговічність і врожайність перепрівітих дерев залежить від догляду за ними в перші щеплення. Зимостійкість будь-якого перепрівітого дерева в перші 2-3 роки знижується, що викликано видаленням майже всієї його крони. Порушення співвідношення між надземної і кореневої системами призводить до посилення ростових процесів, тому щеплення, особливо якщо їх на дереві трохи, пізно завершують зростання. Отже, в перший рік зусилля садівника повинні бути спрямовані на своєчасне припинення росту пагонів: якщо довжина їх до початку осені перевищує 100 см, то у втечі видаляють неодревесневшіе верхівку (2-3 см). Після такої операції деревина пагонів добре визріває і взимку не підмерзає.

Дуже важливо вчасно зняти обв'язку. У молодих дерев це роблять через 3-4 тижні після щеплення, у дорослих дерев гілки товщають повільніше, і обв'язка не заважає зростанню щеплень до наступної весни. Треба пам'ятати, що освіта перетяжок від врізання обв'язувального матеріалу погіршує зростання щеплень і різко знижує міцність зрощення їх з перепрівітимі гілками.

У перепрівітого дерева на штамбі і скелетних гілках з'являється велика кількість пагонів із сплячих нирок. Такі пагони, розташовані в 15-20 см від місця щеплення черешків, систематично видаляють, а решта коротко обрізають для кращого розгалуження. Листя їх допомагає заповнити дефіцит продуктів асиміляції, що утворився в результаті сильної обрізки при перещепленню. Самі ж пагони в зимовий період служать своєрідним екраном, що оберігає штамб і розвилки від сонячних опіків.

Першу формуючу обрізку перепрівітих дерев проводять навесні, через рік після щеплення. Видаляють не перепрівітие гілки, поросль на штамбі і біля основи скелетних гілок. Щеплення вкорочують з дотриманням супідрядності гілок. У кожної щеплення вибирають сильний пагін, який залишають як продовження перепрівітой гілки. Якщо він зростає вгору, його вкорочують на зовнішню бруньку, якщо сильно відхиляється вниз - на «дивиться» вгору нирку. Бічні пагони на щепленні при обрізку підпорядковують її центральному провіднику. Вертикально зростаючі пагони на щеплення, особливо ті, які з'являються з нирок навпроти нижнього зрізу на щепленому черешку, вирізують на кільце. Вони сильно загущають внутрішню частину крони перепрівітого дерева. Якщо гілка перепрівіта двома живцями і більше, то одне щеплення формують як продовження гілки, а решта обрізають на нижню бічне відгалуження. У міру заростання торцевого зрізу перепрівітой гілки ці щеплення вирізують на кільце.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 406 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]