Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Зимова щеплення
13:00
Зимова щеплення



Сіянці, а також відводки або вкорінені живці вегетативно розмножуваних підщеп, призначені для зимового щеплення, викопують перед замерзанням грунту. Вони повинні мати добре розвинену мочковую кореневу систему і діаметр штамбіка у кореневої шийки не менше 7 мм.


Один із способів отримання хороших саджанців яблуні і груші - зимова щеплення.

Сіянці, а також відводки або вкорінені живці вегетативно розмножуваних підщеп, призначені для зимового щеплення, викопують перед замерзанням грунту. Вони повинні мати добре розвинену мочковую кореневу систему і діаметр штамбіка у кореневої шийки не менше 7 мм. Якщо таких підщеп немає, їх можна замінити відрізками коренів яблуні або груші довжиною 15-20 см і товщиною не менше олівця, відрізки коренів зв'язують у пучок і обов'язково позначають верхні кінці, в які буде зроблено щеплення. Підщепи або відрізки коренів укладають в ящик або відро, перешаровують вологим піском і до щеплення зберігають при температурі 0 - +3 ° С. Варто також заздалегідь підготувати ящики і тирсу для зберігання щеплень.

Щеплення проводять взимку способом поліпшеного копуліровці - вприклад з язичком. Закінчують її за місяць до посадки щеплень. У день щеплення підщепи і черешки культурних сортів вносять до приміщення, ретельно миють підщепи і видаляють у них поламані і загнили частини коренів. На сіянці живці культурних сортів прищеплюють в кореневу шийку - у місце переходу стовбура в корінь, на відрізки коренів - у їх верхні кінці. Держак беруть із трьома нирками.

Гострим прищеплювальним ножем на черешку і підщепі роблять однакові рівні косі зрізи довжиною 3 см. На відстані однієї третини від верхнього краю зріз обережно розщеплюють ножем. Зрізи прищепних компонентів поєднують так, щоб язичок на зрізі черешка увійшов у щілину на зрізі підщепи. Якщо діаметр підщепи більше діаметра черешка, то після суміщення прищепних компонентів з одного боку виступає частину підщепи зрізують. Зрощення прищепних компонентів починається з освіти каллюса з боку підщепи, тому дуже важливо, щоб кора нижнього кінця держака співпала з корою підщепи. (Див. мал.).

Місце з'єднання підщепи з прищепою обв'язують вузькою стрічкою з поліхлорвінілової або поліетиленової плівки. Можна використовувати для обв'язки і тонкий паперовий шпагат, попередньо розпрямивши його в стрічку. Шпагат швидко перегниває у грунті, і тому не потрібно зняття обв'язок. При обв'язці підщепа тримають лівою рукою, а правою шпагатом або плівкою туго обв'язують місце щеплення за годинниковою стрілкою. Після накладення обв'язки всі відкриті місця зрізів покривають садовим варом.

Укладають щеплення в ящик, вистелений плівкою, пересипаючи їх вологими пропареним тирсою. Попередньо з них ретельно вибирають шматочки кори, щоб не допустити загнивання тирси, інакше зменшується зрощення прищепних компонентів. Тирса слід постійно підтримувати у вологому стані, але не перезволожувати їх. Щоб віддалялася зайва волога, у дні шухляди роблять щілини і прорізають в декількох місцях вистилає її плівку. Для збереження вологи в тирсі, особливо в швидко пересихає верхньому шарі, ящик накривають плівкою.

Щеплення укладають так, щоб підщепи не стикалися зі стінками ящика. Це охороняє їх від підсушування та покращує утворення каллюса. Температура в тирсі не повинна опускатися нижче 20 ° С. Для освіти хорошого каллюса в місці з'єднання прищепних компонентів і на верхньому зрізі черешка потрібно 8-10 днів. Коли у 90% щеплень після пробного зняття обв'язки держак при слабкому посмикуванні не відривається від підщепи, ящик з щепленнями переносять в підвал або в сніговий бурт. При цьому бруньки живця повинні бути сплячими або злегка наклюнувшіміся. Якщо бруньки на черешку починають розпускатися раніше, ніж утворився гарний каллюс, ящик з щепленнями переносять в приміщення з температурою 10-12 ° С і тримають тут протягом 7-10 днів, поки прищепні компоненти не зростуться.

Навесні щеплення висаджують на добре підготовлену ділянку з родючим грунтом структурної так, щоб місце з'єднання щепи з підщепою знаходилося на рівні грунту. При заглибленою посадці обв'язку з плівки важко знімати, на важкому грунті, крім того, у підщепи утворюється численна поросль, що ускладнює догляд за рослинами. Відразу після посадки щеплення підгортають землею, залишаючи відкритою тільки верхню бруньку на черешку.

Від посадки до початку інтенсивного росту щеплень проходить 30-40 днів. У цей період не можна допускати пересихання грунту. При появі ознак врізання обв'язувального матеріалу з плівки щеплення разокучивают і обв'язку знімають. Подальший догляд за щепленнями нічим не відрізняється від догляду за саджанцями, отриманими весняної щепленням держаком.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 1657 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]