Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Зовнішня облицювання каркасних стін
12:01
Зовнішня облицювання каркасних стін


Для захисту каркасних стін від наскрізного продування можуть застосовуватися плівкові і плитні матеріали. З плитних матеріалів для цієї мети використовують: жорсткі деревоволокнисті і деревостружкові плити, фанеру


Для захисту каркасних стін від наскрізного продування можуть застосовуватися плівкові і плитні матеріали. З плитних матеріалів для цієї мети використовують: жорсткі деревоволокнисті і деревостружкові плити, фанеру і т.п. Плити, призначені для захисту конструкцій від наскрізного продування, кріплять цвяхами для толю 19х2, 5 мм. Для обробки плит застосовують ручну пилку або килимовий ніж. Якщо облицювання плитами надає конструкції додаткову жорсткість, то частота забивання цвяхів повинна бути максимум 150 мм, в інших випадках 200 ... 300 мм. Шви між плитами повинні доводитися на стійки каркаса або додаткового дерев'яної підстави. Ущільнення швів між плитами виробляють тієї ж мастикою, що і ущільнення панелей і інших елементів будівлі.

Плити з мінеральної вати кріплять нержавіючими або оцинкованими цвяхами довжиною 100 мм. Як подклада під ці плити використовують пластик товщиною 50 мм або жерсть. Оскільки розміри плит кратні кроку стійок, плити можна встановлювати вертикально або горизонтально, починаючи від кута з елемента більшого розміру. Інтервали цвяхових кріплень мінераловатних плит 400 ... 500 мм.

Кріплення зовнішнього облицювання дерев'яного підстави виробляють за допомогою побічних гільз. Довжина цвяха повинна бути такою, щоб він проникав в дерево каркаса як мінімум на 50 мм, цвяхи повинні бути нержавіючими або гребінчастим. Якщо застосовують вертикальну облицювання дошками, кріплення розташовують у верхній і нижній частинах стіни, а також на рівні віконного отвору.
Кріплення облицювання до каркаса стіни
Рис. 1. Кріплення зовнішнього облицювання до каркаса стіни за допомогою пластмасової гільзи:
1 - брус каркаса.
Розташування брусів під облицювання
Рис. 2. Розташування поздовжніх брусів або дощок з цвяховими кріпленнями під облицювання вертикальними листами або плитами:
1 - дорожня лінія, нанесена за допомогою крейдованого шнура.

Торці дощок обшивки підрівнюють пилкою. Якщо для цього застосовують циркулярну пилку, то пиляти треба ззаду, щоб слід пропилу був акуратним.

Кріплення виконують оцинкованими цвяхами завдовжки 50 ... 60 мм або заклепками, що встановлюються за допомогою пневмопістолети. Дошки ще до їх кріплення повинні бути пофарбовані, особливо та частина, яка перебуває на виду. Розмітку для рядів цвяхів дерев'яного підстави роблять крейдяним шнуром, щоб ряд був рівним. При горизонтальній дощаній облицюванні з дощок обробку зовнішніх кутів можна виконувати облицювальної дошкою або спеціальним кутовим профілем.
Розташування стикових швів
Рис. 3. Розташування стикових швів на горизонтальній облицюванні зовнішніх стін.
Нащільники
Рис. 4. Один із способів кріплення дощок, що виконують функцію нащельников, на сторонах і кутах отворів.

Дошки зовнішньої обшивки прибивають так, щоб при можливому їх жолобленні в процесі висихання шви були максимально малими. При виконанні обшивки з дощок шириною менше 75 мм для їх кріплення застосовують по одному цвяху на кожне з'єднання, для кріплення дощок більшої ширини - по два цвяха на з'єднання. У міру просування робіт шаблоном і схилом перевіряють вертикальність установки кріплення обшивки. Якщо рами віконних і дверних блоків не встановлені, то дошки можуть трохи виходити за межі отворів. Після завершення робіт із зовнішньої облицювання стін кінці дощок обшивки підрівнюють.
Облицювання фасаду рейками
Рис. 5. Варіанти облицювання фасаду дошками і рейками:
1 - вільна вертикальна обшивка; 2 - вільна вертикальна обшивка з накладними рейками; 3 - горизонтальна обшивка внахлест (внакрой); 4 - полушпунтованная обшивка у чверть; 5 - гладка або відкрита обшивка,; 6 - полушпунтованная вертикальна обшивка; 7 - обшивка шпунтованих обаполом під колоду, 8 - шпунт; 9 - паз; 10 - шпунтована дошка; 11 - шпунтова обшивка.

Облицювання країв віконних і дверних прорізів виробляють аналогічно облицюванні кутів будинку.

Для вертикальної облицювання зовнішніх стін беруть дошки перетином 100 ... 125х19 ... 22 мм. Кріплення починають з одного з кутів. Опорні дошки під облицювання кріплять по краях і центру одним цвяхом на кожне з'єднання, після чого на них розмічають розкладку дощок зовнішнього облицювання, які потім прибивають.
Розрахунок розташування рейок
Рис. 6. Спосіб розрахунку розташування дощок в обшивці.
Інтервал між рейками
Рис. 7. Інтервал між дошками обшивки відміряється між відповідними краями дощок (ширина дощок не має значення).
Розмітка становища краю рейки
Рис. 8. Розмітка становища краю зовнішньої дошки обшивки за допомогою шаблону:
1 - нижній шар дощок.

Теги: каркасні стіни, облицювання стін


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 394 | Додав: Serhiy | Теги: облицювання стін, каркасні стіни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]