Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Архітектурний стиль Антоніо Гауді
15:43
Архітектурний стиль Антоніо Гауді


Геніальний каталонський архітектор Антоніо Гауді-і-Корнет, що народився 25 червня 1852, зв'язав воєдино старовинні традиції і стилістику модерну, спираючись на національну готику і характерні особливості


Геніальний каталонський архітектор Антоніо Гауді-і-Корнет, що народився 25 червня 1852, зв'язав воєдино старовинні традиції і стилістику модерну, спираючись на національну готику і характерні особливості народної каталонської культури. Ле Корбюзье називав Гауді «конструктором ХХ ст.", А сучасна критика підкреслює його дивовижну здатність поєднувати в собі таланти будівельника, скульптора, художника і архітектора.

Його архітектура далека від загальноприйнятої. Гауді зараховують до каталонському модерну, але повністю він не вписується ні в яке архітектурне протягом, тому що він вважав за краще перемішувати всі архітектурні стилі, створивши свою власну еклектику. Що, дійсно, відрізняє його від усіх - це зв'язок архітектури з природою. Гауді зумів перенести закони природи на архітектуру, домогтися безперервної плинності архітектурних форм, доступних лише живій природі. Він застосував параболічні перекриття і похилі деревоподібні колони. У його проектах немає ні однієї прямої лінії, як немає її в природі.
Антоніо Гауді
Рис. 1. Одне з небагатьох зображень Антоніо Гауді.
Каза Вісенс

Перший житловий будинок йому замовив Мануель Вісенс, цегельний і керамічний фабрикант. Буйна фантазія Гауді тільки й чекала цього замовлення. На клаптику землі розміром всього 0,1 га він зумів створити значного вигляду будинок із садом. Він спорудив цегляний особняк в мавританському стилі, інкрустований кольоровими керамічними плитками, з круглими вежами по кутах.
Каза Вісенс
Рис. 2. Каза Вісенс. Вид з боку вул. Каролінас.

Інтер'єри будинку - справжній вертеп еклектики:

    * Зі стелі їдальні звисає стигла вишня з розписної ліпнини;
    * Дверні прорізи розмальовані листям і чаплями.

Апофеоз містифікації - бароковий псевдокупол, виконаний перспективою на плоскому стелі.

Каза Вісенс - справжній маленький палац з «Тисячі однієї ночі», декорований зі східною розкішшю.
Каза ель Капричо
Каза ель Капрічо
Рис. 3. Каза ель Капричо.

Котедж-каприз побудований на ділянці 0,3 га на галявині біля підніжжя пагорба і має 3 не співпадаючих за планами поверху. Композиційний конфлікт гранично загострене: присадкуватий основний обсяг ледь зчленований з високою вежею, з висячим над нею химерним балдахіном. Горизонталі підкреслюються рядами цегельної кладки поперемінно з рельєфною майолікою, а також широким карнизом.
Палац у Асторга
Палац єпископа в Асторга
Рис. 4. Головний фасад єпископського палацу в Асторга.

Це найбільш «неоготічеськая» з будівель Гауді, найбільш сувора і суха: план у вигляді грецького хреста, суто кріпак характер архітектури.
Саграда Фамілія
Собор Саграда Фамілія
Рис. 5. Собор Святого Сімейства.

Цей усіма визнаний шедевр Гауді, присвячений Святому Сімейству вражає величчю задуму та пишністю виконання. Собор має в плані форму латинського хреста; в соборі п'ять поздовжніх нефів і три поперечних, три входи, його оточує крита галерея. Довжина собору 110 м, висота - 45 м. Над собором височіють 4100-метрових вежі, 12 веж по числу апостолів, 4 дзвіниці - за кількістю євангелістів і 2 шпиля - Богоматері та Ісуса Христа (170 м). При Гауді був побудований тільки фасад Різдва. У ті роки він жив прямо в соборі, в тісній, заваленої кресленнями комірчині. Оплати своєї роботи не вимагав, всі здобуті кошти вкладав у будівництво.

Перехожі на вулицях приймали його за жебрака і подавали милостиню. Він жив у своєму світі, відрікшись від усього мирського. 7 червня 1926 біля виходу з будівельного майданчика собору Саграда Фамілія, на 74-му році життя, Гауді був збитий трамваєм. Не впізнаний, в несвідомому стані, у старої одежі, його доставили до лікарні Святого Хреста, де він і помер через кілька днів. Тільки після смерті з'ясувалося, що цей старий, що нагадує бомжа і не мав навіть свого будинку, заробив за свою 48-річну архітектурну діяльність мільйони.

Будівництво собору триває і в даний час на жертвування віруючих, але рухається дуже повільно.

Теги: Антоніо гауді, модерн


Категорія: Стилі архітектури | Переглядів: 2880 | Додав: Serhiy | Теги: Антоніо гауді, модерн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]