Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2012 » Червень » 4 » Будинок моєї мрії - почати будівництво
06:16
Будинок моєї мрії - почати будівництво

Будинок моєї мрії - почати будівництво

«Закінчивши будівництво будинку, помічаєш,
що при цьому навчився дечому,
що неодмінно треба було знати
перш, ніж починати будівництво ».

Фрідріх Ніцше "По той бік добра і зла".


Ви купили ділянку землі з наміром побудувати будинок. Яким йому бути: цегляним, кам'яним, дерев'яним; одне - чи двоповерховим; сучасного планування і зовнішнього вигляду або стилізованим по середньовічний замок, а може схожим на садибу в класичному стилі?

Щоб будинок відповідав вашим бажанням і потребам, потрібно мати про нього чітке уявлення. Тому, перед тим, як зустрітися з архітектором або приступити до власних проектних розробок, обов'язково слід з'ясувати, а вірніше, відповісти на ряд питань, які безпосередньо стосуються майбутньої споруди.

Чи збираєтеся ви жити в будинку постійно, або тільки в теплу пору року? Скільки в ньому буде поверхів? Чи передбачається підвал, цокольний та мансардний поверхи? З якого матеріалу будуть стіни? Де розміститься гараж в окремій будові або безпосередньо в домі?

Скільки вашій сім'ї необхідно житлових кімнат і підсобних приміщень, і які приблизні їх параметри? Де будуть зручності - в самому будинку або на вулиці?

Добре б заздалегідь ознайомитися з існуючими рекомендаціями по внутрішньому плануванню, застосовуваним конструктивним рішенням та інженерного обладнання. Треба врахувати і той факт, що обрана місцевість (особливості ландшафту та розмір ділянки) диктує особливі вимоги до зовнішнього і внутрішнього дизайну майбутнього будинку, його технічного оснащення.

Подібна ретельно продумана підготовка дозволить при проектуванні раціонально використовувати будівельні матеріали, зменшити вартість робіт, а також дозволить комфортно почувати себе в будинку довгі роки, не вдаючись до постійних переробок і ремонтів.


Що краще - індивідуальний або типовий проект?
В будь-якій справі слід прислухатися до думки фахівців. Тому проект будинку краще замовити архітекторові. Завдяки своїм знанням і досвіду, він врахує всі необхідні норми і правила, вирішить багато важливих питань, пов'язані з плануванням, зручністю, міцністю будинку, про існування яких ви й не здогадуєтеся. Це значно скоротить терміни не тільки проектування, але і будівництва. Маючи професійно виконаний проект, ви будете в значній мірі застраховані від несподіванок, будь то ціна, строки або кінцевий результат. Вартість архітектурного проекту складає 5-10% від вартості будівництва. Проект дизайну інтер'єру замовляється і оплачується окремо. Архітектор також буде здійснювати авторський нагляд - контролювати всі стадії зведення будинку, щоб кінцевий результат відповідав задуманої ідеї. Це досить серйозний і відповідальний етап роботи, що займає значну кількість часу. Весь процес створення якісного робочого проекту будинку та облаштування прилеглої до нього території займає два-три місяці. Тому починати проектування краще восени, щоб за зиму виконати всі необхідні розрахунки, і до початку будівельного сезону бути готовим приступити до будівництва. Хотілося б відзначити, що будівництво за індивідуальним проектом вважається найбільш правильним рішенням. Це дасть можливість побудувати саме такий будинок, про який ви мріяли, - будинок, що втілює всі ваші ідеї, запити, потреби.


Двоповерхові або одноповерхові будинки з мансардою - найекономічніші за площею, в експлуатації і оп будівельним витратам
Можна скористатися типовим проектом (що включає архітектурну, будівельну та інженерні частини). Але тут є свої переваги і недоліки. Будь типовий проект розрахований на певні матеріали, конструкції, кліматичні та геологічні умови, рельєф місцевості і т. п. Тому його обов'язково доведеться пристосовувати до вашого окремого випадку, вносячи зміни, а може, і повністю переробляти. На відміну від індивідуального проекту, в типовому не враховані особливості, пов'язані з потребами конкретної сім'ї. Якщо типовий проект в цілому влаштовує, але ви хочете, наприклад, трохи збільшити вітальню, встановити в ній камін, побудувати додатковий санвузол і пр., то ці, на перший погляд, невеликі зміни тягнуть за собою перегляд розмірів, вузлів, розрахунків розподілу навантажень , нове рішення розводки інженерних комунікацій і т. п. Це веде до додаткових фінансових витрат. В результаті будинок не коштуватиме дешевше, ніж запроектований індивідуально. Тому будувати за індивідуальним проектом, звертаючись до фірм, які мають багаторічний досвід в проектуванні житла або практикуючим архітекторам, все-таки доцільніше.

Говорячи про переваги типового проекту, варто зазначити, що незначна його доопрацювання під ваші потреби обійдеться набагато дешевше, ніж повна розробка. Також важливо врахувати і той факт, що будинки, збудовані за такими проектами, будувалися неодноразово. Тому в процесі будівництві і експлуатації серйозні дефекти навряд чи будуть виявлені.

Сьогодні багато індивідуальні будинки будуються за типовими проектами з різних елементів заводської збірки, з використанням спеціальних технологій, що забезпечують швидке їх зведення на будівельному майданчику. Погоджуючись на будівництво такого будинку, терміни будівництва значно скорочуються.

При сильно зламаному по периметру плані збільшуються протяжність зовнішніх стін, будівельні та експлуатаційні витрати

Найпростішим способом знайти власний будинок є покупка вже побудованого. Для цього необхідно звернутися до послугами агентства з продажу нерухомості. Ринок заміських будинків сьогодні досить різноманітний: це будинки "під ключ" (іноді навіть з меблями), виконані за типовими або індивідуальними проектами, нові або продавані колишніми власниками; недобудовані будинки; будинку без внутрішньої обробки. Готові будинки мають дуже важливими достоїнствами: фіксованої, заздалегідь відомою вартістю і можливістю швидкого заселення. Купивши такий будинок, можна відразу або з часом змінити відповідно до власних смакових пристрастей оздоблення фасаду та інтер'єрів, доповнити будинок архітектурними елементами: прибудувати веранду, терасу, зробити невелику внутрішню перепланування. Якщо для вас такий варіант найбільш прийнятний, при покупці обов'язково, крім всіх документів, що засвідчують вашу майбутню власність, зажадайте повний комплект проектної документації. Це позбавить вас від додаткових труднощів при можливій реконструкції будинку.


Поради забудовникові
1. Якщо сім'я невелика, не слід проектувати занадто великий будинок. Будівництво та експлуатація великого об'єму вимагає чимало часу, зусиль і фінансових витрат (його потрібно прибирати, опалювати в зимовий період та ін.) Сьогодні котеджі будують в основному площею, що не перевищує 300 м2. У таких будинках зазвичай 3 спальні, 2-3 санвузли, кухня-їдальня з висотою стелі в 1,5-2 рази більшою, ніж у житлових кімнатах. Більшість з них мають камінні зали, більярдні, сауни, басейни.

2. Щоб вибрати для себе більш відповідну поверховість будинку, потрібно порівняти достоїнства і недоліки будинків різної поверховості. Одноповерховий будинок, завдяки простоті конструктивного рішення, легко будувати. Розміщення всіх приміщень на одному рівні забезпечує їх хорошу взаємозв'язок. Однак при численній сім'ї і, відповідно, необхідному більшій кількості житлових кімнат, будинок займатиме багато місця на ділянці. Також ускладниться його планування: важко буде домогтися зручною взаємозв'язку між приміщеннями, з'являться додаткові довгі коридори. Двоповерхові або одноповерхові будинки з мансардою економічніші за площею, в експлуатації і за будівельними затратам. При тому ж складі приміщень, що і у одноповерхових, вони дозволяють скоротити площу під будинок на 30-40%, а значить, зменшити довжину фундаментів, скоротити витрати на інженерні комунікації.

3. Будинок повинен бути не тільки зручний, але і красивий зовні і всередині. Чудово, коли він органічно вписується в навколишній пейзаж. Зовнішній вигляд, будівельні та експлуатаційні витрати безпосередньо залежать від конфігурації будівлі. При сильно зламаному по периметру плані, великій кількості виступів, збільшується площа зовнішніх стін, ростуть тепловтрати. Одночасно з цим, для зведення стін буде потрібно більшу кількість будівельних матеріалів. Тому найбільш економічним буде будинок квадратний, без яких або зламів і надмірностей. Але він не обов'язково виявиться найкрасивішим.

4. Будівництво на складному рельєфі обійдеться значно дорожче, ніж на рівному місці. Однак у майбутнього будинку є всі шанси мати більш цікаву планування і виразний зовнішній вигляд.

5. Незалежно від того, чи будете ви замовляти проект у архітектора або спробуєте власні сили в цьому виді творчості, вам необхідно знати прописні планувальні істини. А саме, що внутрішнє планування, число житлових і інших приміщень залежить від кількості членів сім'ї, їх віку, взаємин і звичок. При виборі планування будинку потрібно постаратися створити максимум зручностей для всіх його жителів, дотримуючись певного взаємозв'язку приміщень, тобто функціонального зонування. Зазвичай будинок умовно ділять на житлову і підсобну (не житлову) зони. Житлова - включає в себе спальні, дитячі, вітальні, їдальні, кабінет, веранду, кімнати для гостей і пр. У підсобну зону входять передня, кухня, санвузли, комори, гараж, майстерня, котельня та інші приміщення.

Передпокій створює перше враження про житло. Тому краще, коли вони світлі і велика, щоб в ній зручно розмістилися всі необхідні предмети меблів: шафа або вішалка для верхнього одягу і взуття, дзеркало і пр. У нашій кліматичній зоні перед передпокою влаштовують тамбур, який по можливості повинен добре проглядатися з вулиці. До передньої примикають основні приміщення з інтенсивним рухом, і в першу чергу сходи, що зв'язує житлові поверхи.

Кухня сьогодні все частіше об'єднується з їдальнею. Вона візуально ділиться на дві зони: для приготування їжі, де розміщується кухонне обладнання, і обідню зону, де встановлені стіл, стільці, диван і пр. Її площа в сучасних заміських будинках не менше 10-18 м2. Вікна кухні намагаються орієнтувати на північну, північно-західну або північно-східну сторони горизонту. Вона повинна бути зручно пов'язана з городом і підвалом. При плануванні бажано враховувати можливість спостереження за під'їздом до ділянки, входом в будинок, а також за ігровим майданчиком для дітей і верандою. Кухня повинна мати природну вентиляцію через спеціальний канал, що влаштовується в стіні.

Загальну кімнату непогано мати простору (16 - 40 м2 і більше), щоб в ній могли збиратися всі члени сім'ї для проведення вільних вечорів біля каміна за чашкою чаю. Це приміщення може суміщати функції вітальні, їдальні, камінної. Його роблять ізольованим або прохідним. Зв'язок загальної та спальних кімнат здійснюється через коридор або сходи. Бажана орієнтація загальної кімнати на південну половину горизонту (від сходу на захід).

Спальні. У кожного члена сім'ї має бути постійне спальне місце, а краще - окрема кімната. Спальні можуть бути будь-якого розміру, який залежить від числа спальних місць. Її мінімальна площа на одну людину - не менше 8 м2, на двох - не менше 10 - 12 м2. Спальні не проектуються прохідними. Пропорції їх, як правило, більш подовжені, ніж загальних кімнат. Проте глибина не повинна перевищувати її подвійної ширини. Краща орієнтація вікон - на схід і південь. Вікна кімнат, орієнтовані на захід, можуть привести до надмірного перегріву приміщень. Розміри вікон можуть бути будь-якими, але за нормами відношення площі світлових прорізів (з палітурками) всіх житлових кімнат і кухні до площі підлоги цих приміщень повинно бути не менше 1:8; для мансардних поверхів 1:10. Можна запроектувати і набагато більші отвори, і навіть мати цілком засклену стіну з видом на сад.

Кабінет часто служить також кімнатою для занять і ділових переговорів. Розміщувати його слід поблизу від зовнішнього входу і загальної кімнати. Прийнятна орієнтація вікон кабінету - на схід чи захід.

Найкраще місце для дитячої кімнати - недалеко від загальної кімнати і спалень. На ділянці з ухилом її можна спланувати в цокольному поверсі будинку з виходом в сад з орієнтацією на південну сторону горизонту, а в будинку, що має мансардний поверх - на мансарді.

Санітарні вузли зазвичай передбачаються при спальній групі (з повним обладнанням) і при кухні і кімнатах денного перебування. Якщо в будинку спальні місця розташовані на другому поверсі, то там необхідно влаштувати ванну кімнату. Площа ванної залежить від розміру устаткування і необхідних вільних проходів. Добре, якщо будинок вдасться підключити до місцевої водопровідної та каналізаційної систем. Гаряча та холодна вода, санвузол і ванна кімната в будинку значно підвищують комфорт і ринкову ціну будинку. Всі інженерні комунікації потрібно постаратися згрупувати - це заощадить чималу кількість коштів і спростить монтаж.

Коридори. Слід уникати довгих коридорів. Їх ширина повинна дозволяти легко розходитися при зустрічі. Вона залежить від того, чи розташовані приміщення з однієї або з двох сторін, від напряму відкриття дверей і від інтенсивності руху.

Підвал. Якщо в будинку буде підвал, то в ньому можна розмістити котельню, вузол управління інженерним обладнанням будинку, лазню-сауну, майстерню, господарські комори, гараж та ін Розміщення в підвалі приміщень для тривалого перебування людини шкідливо для здоров'я. Зовнішні стіни підвалів повинні бути заглиблені нижче глибини промерзання і захищені від вогкості ізоляцією.

Господарські приміщення використовують для установки шаф з предметами для прибирання, лічильників газу, води, електроенергії, а також для чищення і прасування, іноді для прання білизни. Розташування предметів господарського вжитку має бути зручним і гігієнічним. Особливості заміського побуту викликає необхідність обов'язкового пристрою в будинку комор і не тільки для зберігання речей, але і продуктів. Коли в будинку є підвал, то там завжди знайдеться місце для зберігання овочів і фруктів. Стелажі для зберігання фруктів доцільно розташовувати в довгих і вузьких приміщеннях. Якщо підвалу немає, то приміщення комор для овочів і фруктів краще розташовувати недалеко від кухні і орієнтувати на північ. Вони повинні бути надійно захищені від гризунів. Слід забезпечити витяжку з суміжних приміщень. Крім витяжки у стелі, необхідний захищений від утворення конденсату припливне каналу статі.


До відома

Архітектурний проект будинку повинен включати в себе:

• генеральний план ділянки з розташуванням всіх споруд і благоустроєм (під'їзди, доріжки, сад і город, малі архітектурні форми і т. п.) в масштабі 1:200 або 1:100 (або 1:500);

• чотири фасади (з усіх сторін), М 1:100 або 1:50; • плани всіх поверхів, М 1:100 або 1:50;

• розрізи, подовжній і поперечний (по основних приміщеннях, головному вході і сходах), М1: 100 або 1:50;

• перспектива загального вигляду будинку (для більшої наочності бажана комп'ютерна візуалізація фасадів;

• конструктивні рішення (плани, фрагменти розрізів і конструктивні вузли) фундаментів, стін, перекриттів і підлог, конструкцій даху, М 1:50 або 1:100.

До креслень додається пояснювальна записка. Якщо записки немає, то на кожному кресленні розписуються деякі основні пояснення і вказівки по реалізації проекту. Наприклад, на плані першого поверху можуть бути наведені основні техніко-економічні показники: площа забудови, житлова і загальна площа, об'єм будинку, число поверхів і житлових кімнат, загальна орієнтовна кошторисна вартість (будівельних робіт, конструкцій, матеріалів та інженерного обладнання). При більш детальній розробці проекту робляться креслення окремих фрагментів будинку, наприклад, головного входу в будівлю, зовнішніх сходів, захисних грат на вікна і т.д. Ці креслення виконують в більшому в масштабі - 1:10; 1:25.

Веранди і тераси. Складовою частиною індивідуального будинку є тераси і веранди. Їх рекомендують розміщувати в безпосередній близькості від кухні і загальної кімнати. Веранда зазвичай будується на окремому полегшеному фундаменті, примикаючи однією стороною до будинку. Вона може бути опалювальної чи ні. Тераси - відкриті упорядковані майданчики - зазвичай влаштовують біля будинку. Вони особливо зручні і красиві, якщо знаходяться на крутому рельєфі.

Гараж розташовують на ділянці недалеко від входу в будинок, із зручним під'їздом, краще на рівні землі з ухилом до виїзду. На території з крутим рельєфом його розташовують в низькій частині поблизу вулиці. На ділянці з підйомом від вулиці половину першого поверху з терасою можна підняти настільки, щоб в'їзд в гараж знаходився під будинком, на рівні в'їзду. Дуже зручно, коли гараж знаходиться в самому будинку, тоді він стає його органічною частиною. Наприклад, у будинку зі зміщеними рівнями поверхів, при в'їзді в гараж на позначці землі, на перший поверх треба буде піднятися всього на кілька щаблів. З нього можна прямо пройти в передпокій через тамбур, не виходячи на вулицю. Гараж розташовують по можливості в північній частині будинку, в стороні від житлових кімнат і спалень. Витяжні вентиляційні канали, розташовані суміжно з іншими приміщеннями, повинні мати вогнестійкі стінки. Канали і вентиляційні шахти з інших приміщень не можуть бути використані для вентиляції гаража.


Прилегла територія

При проектуванні заміського будинку важливо врахувати також і облаштування території. Адже при розрахунку інженерних систем необхідно передбачити і потреби у воді, електриці, теплі, розташованих на території лазні, гостьового будиночка, світильників, поливальних насосів, устаткування басейнів і пр. Завдання це не менш важлива, ніж проектування і будівництво самого будинку. Добре, коли красивий будинок гармонійно вписаний в навколишній простір. Іноді, для того щоб він виглядав особливо виграшно, доводиться створювати штучний рельєф, досипаючи або, навпаки, прибираючи грунт. Але це вже сфера діяльності фахівця з ландшафтного проектування. Ландшафтний дизайн - планування ділянки і доріжок, дизайн огорож, озеленення і штучне освітлення ділянки проектується архітектором так само серйозно, як і власне будівлю. Цю роботу можна проводити і після будівництва будинку, проте не зайвим буде визначитися з концепцією ландшафтного дизайну на стадії ескізного проектування. Стильове рішення конкретного будинку вимагає такого ж конкретного рішення навколишнього ландшафту.


Категорія: Проектування | Переглядів: 1218 | Додав: FreeDOM | Теги: Будинок моєї мрії - почати будівниц | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]