Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 11 » Черешня в саду
10:08
Черешня в саду



Від садівників-любителів дуже часто можна чути питання: «Чому різко знизився врожай черешні, почали гинути дерева?».

Від садівників-любителів дуже часто можна чути питання: «Чому різко знизився врожай черешні, почали гинути дерева?».

У черешні, як ні в жодній іншій культурі, знайшли поєднання діаметрально протилежні властивості. Вона належить до дерев-довгожителів, у сприятливих умовах може плодоносити до ста років. І разом з тим черешня часто гине, тільки вступивши в пору плодоношення. Одна з головних причин - важкі, засолені грунти, на яких вона виростає, бо тут ускладнюється доступ до кореневої системи повітря і вологи. Тому, приступаючи до посадки черешні, потрібно пам'ятати, що для неї найбільш сприятливі грунту легкого механічного складу. Нормально вона розвивається і на наносних грунтах річкових долин, незасолених чорноземах, каштанових грунтах. Висока потреба цієї культури і до освітленості. У тіні вона росте слабко, сильно витягує гілки, плоди на яких утворюються тільки на верхівках. Цю обставину треба враховувати при плануванні ділянки.

Друга особливість вирощування черешні в умовах нашої області полягає в тому, що її не потрібно перегодовувати добривами і особливо азотними, так як їх надлишок призводить до посиленого росту молодих дерев, в результаті чого утворюється нетривка деревина, що збільшує ризик підмерзання, а значить і передчасне відмирання . При посадці черешні під основний обробіток грунту потрібно внести 3-4 кілограми гною на 1 кв. метр площі, 60 грамів суперфосфату, 20 грамів калійної солі. Такі ж обмежені дози мінеральних туків слід застосовувати і при підгодівлі молодих насаджень, збагачуючи поживними елементами, пристовбурні кола.

Проведені в останні роки дослідження показали, що у черешні слабка регенерує здатність тканини кори. Навіть незначне її пошкодження викликає камедетеченіе, истощающее дерево. Дуже болісно черешня переносить і поранення кореневої системи. Навіть у незначні ранки проникають різні збудники хвороб, що часто призводить до відмирання дерева. З огляду на це, обробку грунту в саду слід проводити неглибоку - до 15-16 сантиметрів, а догляд в літній період звести до мульчування пристовбурних кіл торфом або соломою.

Свої особливості має і Формування крони. Черешня відноситься до порід культур зі слабкою побего-продуктивної здатністю. Інтенсивний ріст пагонів спостерігається у неї тільки до п'ятирічного віку. Тому для посилення утворення скелетних і полускелетних гілок, необхідно вкорочувати прирости. Без цього крона буде рідкісної, витягнутої, скелетні гілки оголеними з невеликою кількістю плодових утворень. Однак після того, як черешня вступила в пору плодоношення, основна маса плодових бруньок формується на букетних гілочках і тільки 20 відсотків - на однорічних пагонах. А раз так, формуванню букетних гілок, їх збереження при зніманні врожаю слід надати виключно велике значення.

При закладці саду потрібно врахувати і те, що у черешні слабко виражена самоопиляемость, у зв'язку з чим треба підбирати сорти, що забезпечують перехресне запилення. Для Мелітопольської ранньої такими будуть Скороспілка, Валерій Чкалов. У Рубіновий ранньої - Скороспілка, Присадибна, Валерій Чкалов. У Скороспілка - Рубінове рання, Мелітопольська рання, Дніпровка. У присадибної - Скороспілка, Валерій Чкалов. У Тав-річанкі - Вінка, Чернявка.

Дотримання тих правил агротехніки забезпечить довговічність дерева.


Категорія: Ландшафт | Переглядів: 483 | Додав: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]