Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Декоративна кладка і обробка печей
15:27
Декоративна кладка і обробка печей


Чи не оштукатурена піч краще віддає тепло. Добре складена, вона прикрасить приміщення. Окрасою буде служити витончений червоно-цегляний масив зі строгими вертикальними і горизонтальними лініями швів.


Чи не оштукатурена піч краще віддає тепло. Добре складена, вона прикрасить приміщення. Окрасою буде служити витончений червоно-цегляний масив зі строгими вертикальними і горизонтальними лініями швів.

Лицьова кладка виконується з цегли з правильними крайками й кутами без тріщин і сколів. Цегла, який буде укладатися на лицьову поверхню, спеціально підбирають за формою, розміром і кольором. Шви лицьової кладки розшивають. Спочатку обробляють вертикальні, а потім горизонтальні шви. Їм надають опуклу, увігнуту, заглиблену або односрезную форму. Порядовками розкладки цегли передбачена лицьова кладка будь-якої сторони печі. Але, якщо не набирається потрібна кількість якісної цегли на лицьову кладку всій печі, можна викладати одну-дві сторони лицьовій кладкою, решта класти під штукатурку або обробку кахлем. Як правило, площини печі, що виходять у спальню, краще обштукатурити і побілити або обробити кахлем.

Архітектурна виразність кладки залежить від строгої паралельності ліній вертикальних і горизонтальних швів. Паралельність горизонтальних ліній досягається підбором цегли для кожного ряду по товщині і однаковій товщині швів. Паралельність вертикальних ліній також досягається однаковою товщиною швів. Але, щоб отримати вертикальні шви однакової товщини, необхідно не тільки підібрати цегла однакового розміру, але і правильно його обробити. Кладку печі неможливо вести з повномірного цегли, в кожен ряд укладаються частки цегли. Велику роль у досягненні паралельності вертикальних ліній грають розміри і якість обробки часткою цегли. Кожен неповномірна цегла повинен бути кратним тій частці цегли: ¼, ½, ¾, до якої він належить. У трехчетверток, половинок і чвертей, що виходять на лицьову сторону, кромки розколу притирают цеглою, щоб отримати правильну геометричну форму з чітко вираженими ребрами. Чергуванням рядів з чітко вираженим геометричним малюнком отримують декоративну кладку. Виконання декоративної кладки вимагає високої кваліфікації виконавця, великих витрат праці і матеріалів високої якості, але в результаті все це окупається, тому що відпадає потреба в обробці печі і підвищується її тепловіддача.

Розчин кладки повинен готуватися з високоякісної глини. У розчин додають ущільнюючі добавки - сіль або цемент, можна додавати пігменти для додання потрібного відтінку. Для отримання розчину кладки нухного кольору застосовують світлостійкі мінеральні або органічні пігменти:

    * Охра - жовтий колір;
    * Залізний сурик - червоний або червоно-коричневий колір;
    * Оксид хрому - зелений колір;
    * Ультрамарин - синій колір;
    * Перекис марганцю - чорний колір;
    * Графітова пудра - чорний колір;
    * Сажа - чорний колір;
    * Мелений червоний цегла.

Пігменти подібно заповнювачів у кладок розчинах зменшують об'ємні деформації при твердінні. Зміст мінеральних пігментів у складах не повинно перевищувати 10%, а органічних 0,3%. При збільшенні вмісту пігментів вище зазначених значень знижується міцність розчину.

Карниз з двох рядів кладки, окаймляющей верхню частину печі, додасть їй закінчений вигляд. Не обов'язково влаштовувати карниз з усіх сторін. Якщо сторона печі не виступає з площини стіни або перегородки, карниз не потрібен. Якщо сторона печі буде відбуватися кахлем - карниз небажаний. Але якщо ж сторона печі залишається у вигляді червоно-коричневого масиву, то карниз просто необхідний. На кладку карниза підбирається хороший правильної форми, однакової товщини цегла. Кладку виступаючого ряди треба виконувати на підготовленій горизонтальній площині. Карниз утворюється напуском цегли кожного ряду не більше, ніж на одну чверть. Щоб напуск був однаковим по всій довжині карниза і з усіх сторін, укладання кожної цеглини контролюють дерев'яним шаблоном. Ефект декоративної кладки досягається дотриманням форм, розмірів і високою якістю робіт.

Піч як і будь-яка цегляна кладка, дає усадку. Не слід поспішати штукатурити її або обробляти кахлем. Після просушування печі поверхні, які будуть залишені у вигляді червоно-цегельного масиву, обробляють швабровкой і затирають сухим цеглою. Для цього піч сильно прогрівають і в гарячому стані швабру мокрою ганчіркою, домагаючись чистої поверхні. Після чого натирають помірно відпаленим цеглою, видаляючи всі виступи, затираючи дрібні тріщини і відколи.

Поверхні, що підлягають оштукатурення або облицюванню кахлем, попередньо підготовляють. Зчищають розчин з зовнішніх поверхонь цегли і продирають шви на глибину 8 ... 10 мм. Перед нанесенням штукатурного розчину поверхню протирають мокрою ганчіркою, видаляють пил і зволожують. Товщина шару штукатурки не повинна бути більше 10 мм. Для штукатурки готується «складний» цементно-глино-піщано-азбестовий розчин. Не рекомендується вводити велику кількість азбесту, тому що це знизить теплопровідність штукатурного шару. Невелика добавка азбестового крихти (0,8 ... 1 кг/м2) забезпечить міцність штукатурного шару, запобіжить розтріскування його при температурних навантаженнях.

Штукатурний розчин доцільно готувати з сухої цементно-піщаної суміші складу 1:4. Цементно-піщана суміш готується з сухого просіяного піску та цементу М300 або М400. У ретельно перемішану суху цементно-піщану суміш заливається глиняна пульпа з добавкою кухонної солі 1 кг на 10 л води. Суміш ретельно перемішується, після чого в неї додається подрібнена, замочений азбестова крихта. Суміш необхідно перемішувати до отримання однорідної маси.

Для облицювання печі кахельною плиткою поверхню готується так само, як під штукатурку. Розчини для облицювання кахельними плитками готуються на цементі М-400.

Склад 1

Вода, цемент, середньозернистий пісок у співвідношенні 0,3:1:2 за обсягом. На 10 л (відро) розчину додається 1 кг солі. Розчин слід готувати невеликими порціями, у міру витрачання готується наступна порція.

Склад 2

Складний цементно-глино-піщаний розчин з добавками меленої крейди і рідкого скла. Готується суха глино-піщана суміш складу 1:3, у неї додають 1 об'ємну частину меленої крейди, суміш перемішують у сухому вигляді і заливають в неї глиняну пульпу невеликими порціями, ретельно перемішують, доводять до робочої консистенції, після чого додають 1 об'ємну частину рідкого скла і перемішують розчин до утворення однорідної маси.

Теги: печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 1290 | Додав: Serhiy | Теги: печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]