Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Димові труби та димоходи
15:18
Димові труби та димоходи


Димові труби із пристрою й місцю розташування поділяються на стінні (влаштовуються всередині капітальних цегляних стін), корінні (викладаються у вигляді окремого цегляного стояка) і насадні


Димові труби із пристрою й місцю розташування поділяються на стінні (влаштовуються всередині капітальних цегляних стін), корінні (викладаються у вигляді окремого цегляного стояка) і насадні (встановлювані безпосередньо на печах). Якщо в приміщенні капітальні кам'яні стіни, то пристрій внутрішніх стінних димових труб найбільш зручно і економічно, тому що вони не вимагають додаткових матеріалів і викладаються одночасно зі стінами.

Стінні димоходи виконуються у вигляді вертикальних стояків, що викладаються за допомогою пересувного шаблону (буйка), які представляє собою прямокутний ящик з перетином у плані, рівним перетину димоходу. Його ставлять на середину стіни і навколо нього по всій висоті виконують кладку з цегли на розчині. Після закінчення кладки одного ряду шаблон піднімають, закріплюють на глибині цього ряду, знову вставляють у канал і продовжують кладку.
Буйок для викладки димових каналів
Рис. 1. Шаблон (буйок) для викладки димових і вентиляційних каналів:
1 - стінка, 2 - дверці; 3 - рамка з куточків.

Димарі слід розташовувати у внутрішніх стінах будинку. Прокладка їх у зовнішніх стінах менш економічна і створює труднощі при експлуатації. Проходячи через димоходи в зовнішній стіні, гази віддають частину теплоти стіні, а в атмосфері через низьку температуру атмосферного повітря гази надмірно охолоджуються, що погіршує тягу. При цьому з газів виділяються смолисті речовини, які проникають крізь кладку і осідають на зовнішніх конструкціях будівлі. У разі розташування стояка в зовнішній стіні його стінка товщає. Мінімальна товщина кладки між димарем та зовнішньою поверхнею стіни приймається в залежності від розрахункової температури зовнішнього повітря:

    * -20 ° C і вище - 38 см (у 11 / 2 цегли);
    * -20 ° C. ..- 30 ° C - 51 см (у 2 цегли);
    * -30 ° C і нижче - 65 см (у 21 / 2 цегли).

Потовщені стіни виконують у вигляді пілястр.

Кожна піч повинна мати окремий димовий канал. Якщо під'єднати до одного каналу кілька печей, розташованих на різних поверхах, то вони будуть експлуатуватися в різних режимах, оскільки, чим вище димовий канал, тим сильніше тяга. При одночасній топці двох таких печей нижня піч з більш сильною тягою буде перебивати верхню, перешкоджаючи вільному виходу диму з неї.
Димові канали в зовнішніх стінах
Рис. 2. Пристрій димових каналів у зовнішніх стінах:
1 - димовий канал від печі А; 2 - димовий канал від печі Б; 3 - розтин.

Дозволяється використовувати загальний димар для двох печей, встановлених на одному поверсі, за умови влаштування розтинах у вигляді поперечної стіни між димоходами на висоті не менше 75 см. При цьому мінімальний розмір перетину спільного димоходу - не менш 1х1 / 2 цегли.

Якщо піч не примикає безпосередньо до стіни, то влаштовують перекидний рукав, що представляє собою цегельний канал, укладений на 2 куточка. Товщина стінок нижнього і верхнього перекриттів становить не менше 1 / 2 цегли, а якщо рукав полягає в металевий футляр, то вона може бути зменшена до 1 / 4 цегли. Довжина рукава - не більше 2 м.

У стінах, викладених із силікатної цегли, шлакобетону тощо, ділянки з димовими каналами слід викладати з звичайного червоної цегли. Облицювання виконується товщиною в 1 / 2 цегли. Розміри димових труб беруть кратними розмірами цегли або полукірпіча, при цьому колоти цегла не слід.
Димообороти в стіні
Рис. 3. Розміщення димооборотов в стіні.

Печі на поверхах багатоповерхових будинків звичайно розташовують біля внутрішніх стін одну над іншою. При цьому прямим є тільки димохід верхнього поверху, на всіх інших доводиться влаштовувати відводи з підйомом під кутом 60 ° до горизонту. Кладка відводів також виконується за допомогою похило устраиваемого шаблону. При цьому нижню бік каналу закривають цілим цеглою, покладеним плазом.

Для панельних будинків виготовляють спеціальні блоки, що мають всередині наскрізні круглі отвори, в які закладають азбестоцементні труби. Вище горищного перекриття димоходи виводять груповими стояками або горищними трубами.
Напуск на димовому каналі
Рис. 4. Пристрій напуску на димовому каналі:
1 - решетування; 2 - покрівельна сталь, 3 - крокви.

У межах горищного простору труби білять вапняним розчином (для полегшення виявлення тріщин в димарі): поверх покрівлі труби викладають на вапняному або цементному розчині, тому що глиняний розчин легко вимивається опадами. У місці виведення стовбура димової труби на трубному стояку викладають напуск цегли, що перешкоджає проникненню опадів на горище через зазор між трубою і покрівлею. Сталевий лист покрівлі підводять під напуск і загинають догори.

Корінні труби зводять тоді, коли немає стінних каналів, наприклад в дерев'яних будинках. Трубу викладають на окремому підставі з перев'язкою швів. Товщина її стінок для опалювальних печей безперервної дії - 1 цеглу. Димові стояки об'єднують (переважно) в один масив, і труба служить не для одного, а для 2 ... 3 стояків.

Насадні труби встановлюють безпосередньо на печі, але не на цегляну кладку, а на залізобетонну плиту, яку укладають на перекриття. Це дає можливість ремонтувати піч, розбираючи її стінки по черзі. Плита, спираючись навіть на 3 стінки, є стійкою опорою для димової труби.

Збірно-блокові труби використовують в малоповерховому будівництві. Вони, як і збірні печі, монтуються з окремих блоків на місці. Збірні труби можна виготовляти на кілька будинків і встановлювати їх як окремі стояки або вбудовувати в стіни будівлі.

Теги: димові труби, димоходи


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 2051 | Додав: Serhiy | Теги: димові труби, димоходи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]