Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 15 » Документи для реєстрації операції з нерухомістю
21:08
Документи для реєстрації операції з нерухомістю



Відповідно до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 N 20 / 5 для оформлення угод з відчуження об'єктів нерухомості (купівля-продаж, міна, і т. п.) необхідна наявність наступних документів:


Відповідно до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 N 20 / 5 для оформлення угод з відчуження об'єктів нерухомості (купівля-продаж, міна, і т. п.) необхідна наявність наступних документів:

    * Паспорт або інший документ, який дає можливість встановити особу учасників угоди;
      Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідка на проживання особи, яке проживає в Україну, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця або документ, який його замінює. Особистість неповнолітнього, до 16 років, встановлюється свідоцтвом про народження за умови підтвердження одним з батьків, що дана особа є його дитиною.

    * Правовстановлюючий документ, тобто документ, який підтверджує право власності на нерухоме майно;
      Договору купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду і т. д. Перелік правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомості знаходяться в статті 19 Закону України Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обмежень ". При цьому на правовстановлюючому документі обов'язково повинна бути відмітка БТІ про реєстрацію права власності;

    * Довідка-характеристика БТІ (витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно) на відчужується об'єкт нерухомості;
      Згідно Закону України "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обмежень" правові дії з об'єктом нерухомості відбуваються лише за наявності права власності на цей об'єкт. Право власності на об'єкт нерухомості підлягає державній реєстрації. Зареєстровані майнові права та їх обмеження мають пріоритет над незареєстрованими в разі виникнення спору щодо об'єкта нерухомості.

    * Довідка про відсутність заборони на відчуження або арешту об'єкта нерухомості;
      Державна реєстрація обмеження майнових прав на об'єкти нерухомості проводиться у випадках передбачених статтею 23 Закону України Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обмежень ":
          o договір застави (іпотеки)
          o рішення суду про забезпечення позову
          o рішення суду про звернення стягнення з нерухомого майна
          o рішення суду про визнання власника нерухомого майна банкрутом
          o постанову органів досудового слідства, державного виконавця про накладення арешту на нерухоме майно
          o накладення заборони на відчуження нерухомого майна нотаріусом
          o накладення заборони на відчуження нерухомого майна посадовою особою виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради у населених пунктах, в яких відсутні нотаріальна контора


    * Письмова згода другого з подружжя на відчуження об'єкта нерухомості, якщо він був придбаний подружжям під час шлюбу;
      Особиста приватна власність подружжя визначена в главі 7 Сімейного кодексу України. Особистою приватною власністю подружжя є майно, придбане до укладення шлюбу; майно, придбане в шлюбі на підставі договору дарування або успадковане; майно, придбане у шлюбі, але виключно за особисті кошти одного з подружжя. Згідно ч.3 статті 368 Цивільного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їх спільним сумісним майном. Право спільної власності регулюється главою 26 Цивільного кодексу України. Право спільної сумісної власності подружжя регулюється главою 8 Сімейного кодексу України. Чоловік має право оскаржити в суді договір, укладений без його згоди, якщо він виходить за рамки побутового.

    * Дозвіл органу опіки та піклування, якщо власником або одним із співвласників об'єкта нерухомості є неповнолітній, недієздатний чи обмежено дієздатний;
      Розпорядження майном неповнолітнього здійснюється на підставі статті 177 Сімейного кодексу України "Управління майном дитини" Статті 30 - 42 Цивільного кодексу України регламентують правовий статус дієздатного, обмежено дієздатного та недієздатної фізичної особи. Опіка і піклування регламентується главою 6 Цивільного кодексу України

    * Довіреність, якщо угода укладається не особисто власником нерухомості, а його представником;
      Представництво регламентується главою 17 Цивільного кодексу України. Представник має право (зобов'язаний) діяти від імені сторони, яку він представляє. Дії представника створюють, змінюють або припиняють цивільні права і обов'язки особи, яку він представляє. Не є представником особа, яка діє в чужих інтересах, але від власного імені, а так само особа, уповноважена лише на ведення попередніх переговорів. Представництво виникає на підставі договору, закону, відповідного акта органу юридичної особи. Представниками за законом є батьки для неповнолітніх дітей та опікуни для недієздатних осіб. Довіреність - письмовий документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. Довіреність підлягає нотаріальному посвідченню, якщо договору ув'язнені довіреною особою передбачають обов'язкове нотаріальне завірення. Довірена особа діє у межах прав наданих довірителем, обсяг яких зазначається у довіреності. Договору, вчинений з перевищенням наданого обсягу прав є недійсними. Перед нотаріальним посвідченням угод з відчуження об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний перевірити цивільну дієздатність і обсяг цивільної правоздатності сторін. Особливості статусу учасників угоди або об'єкту нерухомості можуть спричинити за собою необхідність надання додаткових документів.

    * Довідки з ЖЕК (форма № 3 і про відсутність заборгованості по комунальних платежах) запитуються для «перестраховки";
      Довідка про осіб, прописаних у квартирі (форма № 3) - рудимент радянської епохи, так як в Україну неконституційний інститут прописки скасували. Виправдовує існування подібного «документа» наявність правових колізій в українському законодавстві між житловим і цивільним правом, через що трапляються правові казуси, коли фізична особа, не будучи власником квартири і не маючи права розпоряджатися квартирою, має право в ній проживати. Це особи, які перебувають на утриманні у власника квартири, а так само особи, які не мають іншого місця проживання і які до надання їм іншого житла не можуть бути виселені. Довідка про відсутність заборгованості по комунальних платежах - «самодіяльність» працівників ЖЕК та окремих чиновників, так зміна власників об'єкта нерухомості не має на увазі зміну сторін у зобов'язаннях, які існували у колишніх власників у зв'язку з обслуговуванням своєї власності.


Категорія: Документація | Переглядів: 476 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]