Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Флюгери і дефлектори
15:19
Флюгери і дефлектори


Для зниження впливу вітру, здатного порушити тягу в димових і вентиляційних витяжних каналах, служать спеціальні пристосування, що встановлюються в оголовках димових і вентиляційних труб - флюгери і дефлектори.


Для зниження впливу вітру, здатного порушити тягу в димових і вентиляційних витяжних каналах, служать спеціальні пристосування, що встановлюються в оголовках димових і вентиляційних труб - флюгери і дефлектори.

Флюгер представляє собою жвавий прилад, що змінює своє положення таким чином, що закриваючи з боку вітрового навантаження вихідний отвір труби, він у той же час залишає іншу сторону труби відкритою і вільною для виходу газів.

На рис. 1 показана одна з конструкцій флюгера, що складається з сталевого напівциліндра 1, накритого зверху конічної кришкою 2 з полотном 3. Напівциліндр 1 скріплений з вільно обертається віссю 4, що спирається на підп'ятник. Під впливом вітру полотно повертає напівциліндр опуклою стороною в бік вітру, попереджаючи задування його у вихідний отвір; в той же час вітер, ковзаючи уздовж зовнішніх стінок напівциліндра, підсмоктується гази з труби.
Флюгер
Рис. 1. Флюгер:
1 - напівциліндр; 2 - конічна кришка; 3 - полотно, 4 - вісь, 5 - підп'ятник.

Існує багато інших конструкцій флюгерів, проте всім їм властивий головний недолік, що полягає в тому, що всі їхні частини, що обертаються швидко виходять з ладу через корозію й засмічення. У зимовий час на металевих частинах флюгерів утворюється конденсат, який замерзає в місцях обертання і виключає тим самим роботу флюгера. Все це робить флюгери малопридатними для використання в суворих кліматичних умовах.

Як вітрозахисних пристроїв часто застосовують дефлектори, дія яких також грунтується на явищі підсосу газів з димових і вентиляційних труб за допомогою вітру, напрямок якого змінюється дефлекторами в бік, сприятливу для руху газів по димоходів і вентиляційних каналів.
Дефлектор Вольперт
Рис. 2. Дефлектор конструкції Вольперт:
1 - нижній склянка; 2 - верхній склянка; 3 - кришка.

Один з найбільш поширених дефлекторів зображений на рис. 2. Він складається з 2-х склянок - нижнього (циліндричного) 1 і верхнього (розширеного донизу) 2, з'єднаних між собою способом насадки; над верхнім склянкою прикріплена кришка 3. На верхній частині кожного склянки є кільцеві відбої, призначені для зміни напрямку руху вітру (відхиляють його від вертикального напрямку). Поверхні дефлекторів розташовані таким чином, що при будь-якому напрямку вітер не тільки не перешкоджає виходу газів, але навіть допомагає йому, подсасивая їх через верхнє або нижнє кільцевий простір. При дії вітру зверху вниз гази підсмоктується через нижнє кільцевий отвір, при зворотному напрямку вітру - через верхній кільцевий простір; нарешті при горизонтальному напрямку вітру гази підсмоктується вітром через обидва отвори. Дефлектор діє менш ефективно при русі вітру знизу вгору, тому що він відбивається від кришки дефлектора в бік, зворотний руху газів (цей недолік в тій чи іншій мірі властивий взагалі всім дефлектори). Для усунення цього недоліку кришку дефлектора виконують з 2-х конусів, з'єднаних між собою підставами; така форма покращує дію дефлектора.
Дефлектор Григоровича
Рис. 3. Дефлектор конструкції Григоровича:
1 - склянка; 2 - кришка.

Дефлектори і флюгери виготовляють зазвичай із сталі і чавуну. Однак, враховуючи несприятливі умови експлуатації цих пристроїв - змінні вологість і температуру навколишнього повітря та підвищену небезпеку корозії, - дуже бажано використовувати для їх виготовлення якісну котельню сталь достатньої товщини. Кріплення дефлекторів зазвичай круглого перерізу до квадратним чи прямокутним димових і вентиляційних труб здійснюється перехідними патрубками, а на димоходах великого перерізу до дефлектора приклепують спеціальні ніжки зі смугової сталі, які закладають безпосередньо в кладку труби. Для зручності закладення ніжок у кладку нижня частина їх влаштована у вигляді самостійного тагани, скріпленого з ніжками дефлектора болтами з гайками; кільця служать для скріплення ніжок до загального таганок. Перехід від квадратної форми труби до круглого перерізу дефлектора здійснюється за рахунок поступового напуску кладки.
Кріплення дефлектора до труби
Рис. 4. Кріплення дефлектора до кладки труби.

Слід зауважити, що флюгери і дефлектори можна застосовувати для печей, що працюють на твердому паливі; при спалюванні газу їх встановлювати не можна, тому що на них конденсуються водяні пари, що може викликати утворення полою. У газифікованих печах на оголовках труб встановлюють парасолі спрощеної конструкції.

Теги: димові труби


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 1358 | Додав: Serhiy | Теги: димові труби | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]