Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Фундаменти печей і камінів
15:17
Фундаменти печей і камінів


Кімнатні печі і каміни масою до 750 кг можна встановлювати безпосередньо на твердій підлозі. Якщо підлоги недостатньо міцні, їх необхідно підсилити додатковими балками, спершись їх на цегельні стовпчики.


Кімнатні печі і каміни масою до 750 кг можна встановлювати безпосередньо на твердій підлозі. Якщо підлоги недостатньо міцні, їх необхідно підсилити додатковими балками, спершись їх на цегельні стовпчики. Піч масою понад 750 кг обов'язково встановлюють на фундамент, який повинен спиратися на міцний грунт.

До міцним грунтів відносяться скельні породи - граніт, а також вапняки, пісковики. Цим грунтами властиві великий опір стисненню і стійкість проти дії грунтових вод, негативних температур. Великоуламкові грунти, що представляють собою уламки скельних порід, називаються щебенем і жорстви. Піщані і глинисті грунти, а також суглинки і супіски придатні для використання в якості підстав під фундаменти. Непридатні в якості підстав під фундаменти макропористі грунти, що містять глину, але мають великі пори, розрізняє візуально. Ці грунти при попаданні води розріджуються і втрачають міцність.

Нижня площина фундаменту, що спирається безпосередньо на грунт, називається підошвою. Зазвичай підошву заглиблюють в грунт не менше ніж на 0,5 ... 0,6 м для одноповерхових печей без насадних труб, на 0,75 м для корінних труб і печей з насадними трубами і на 1 м для двоповерхових печей і корінних труб.

Матеріалом для фундаментів печей і камінів служать бутовий камінь, звичайна цегла, а також бетон. Якщо грунт сухий, фундамент виконують з цегли. Кладку в сухому грунті можна вести на вапняному розчині, у вологому грунті - обов'язково на цементному розчині. Кладку зводять горизонтальними рядами з обов'язковою перев'язкою швів. Більш масивні камені складають нижні ряди, меншого розміру - верхні ряди. Порожнечі між каменями заповнюють щебенем.

Для пристрою фундаменту риють котлован, дно якого виконують по рівню. Далі викладають першим ряд з великих (постільних) каменів або з цегельного щебеню насухо (без застосування розчину) ущільнюючи матеріал у грунті трамбуванням. Перший ряд заливають рідким розчином і вирівнюють його. Зовнішні ряди кладуть на більш густому розчині (під лопатку), а внутрішню частину - під забутовки і заливають рідким розчином. Верх фундаменту ретельно вирівнюють по косинці і правилом, а 2 верхніх ряду викладають цеглою на глиняному розчині. Не доходячи до рівня чистої підлоги на 1 ряд (7 см), починають кладку масиву печі. По 1-му ряду цегли укладають гідроізоляцію з 2-х шарів руберойду.

Фундаменти під печі і корінні труби можна також збирати з окремих готових блоків або з типових пічних блоків.

Кладку фундаменту печі не можна перев'язувати з кладкою стіни будинку. У випадку різної осідання фундаментів може статися перекіс фундаменту печі, в ньому з'являться тріщини. Для печі, що встановлюється біля стіни будинку, влаштовують самостійний фундамент, а проміжок між фундаментами засипають піском. Для викладки корінний труби споруджують самостійний фундамент, незалежний від фундаменту печі.

Теги: каміни, печі, фундамент


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 546 | Додав: Serhiy | Теги: каміни, фундамент, печі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]