Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Фундаменти в витрамбованних котлованах
11:39
Фундаменти в витрамбованних котлованах


В останні роки сформувався і успішно розвивається напрямок пристрій фундаментів без порушення грунту-фундаменти в витрамбованних котлованах (ФВК). Особливість їх полягає в тому, що в процесі влаштування фундаментів під підошвою і навколо бічних граней створюється


В останні роки сформувався і успішно розвивається напрямок пристрій фундаментів без порушення грунту-фундаменти в витрамбованних котлованах (ФВК). Особливість їх полягає в тому, що в процесі влаштування фундаментів під підошвою і навколо бічних граней створюється ущільнений грунт зниженої вологості, але підвищеної міцності і несучої здатності. Навантаження фундаментів по підошві і бічних стінок передається спочатку на ущільнений грунт, а потім на грунти природної будови, завдяки чому досягається більш висока (у 1,5, 3 і більше разів) несуча спроможність фундаменту, що дозволяє істотно знизити розміри фундаменту, а отже, і вплив сил морозного здимання.

До такого виду пристрою фундаментів відносяться також забивні призматичні і пірамідальні палі, забивні блоки, набивні палі у пробитих свердловинах, віброштампованние палі і ін

Суть методу пристрої ФВК полягає в тому, що котловани під окремі фундаменти не відкопують, а витрамбовиваются на необхідну глибину з наступним заповненням витрамбованного котловану бетоном в розпір або установкою збірного елементу.

Витрамбовиваніе котловану проводиться за допомогою навісного обладнання на кранекскаваторе або тракторі (скиданням трамбування із висоти 4 ... 8 м, масою 1,5 ... 7 т і більше по направляючої штанзі, що має форму майбутнього фундаменту, або шляхом забивання (сваенагружающім механізмом) трамбування шаблону з подальшим її витяганням.

За способом влаштування ФВК поділяються:

    * На звичайні з плоскою або клиноподібної підошвою;
    * З розширенням підстави шляхом утрамбовування в дно котловану окремими порціями жорсткого матеріалу (невеликих валунів, щебеню, гравію, крупного піску, жорсткої бетонної суміші, відходів виробництва тощо) з наступним заповненням верхньої частини витрамбованного котловану монолітним бетоном.

При влаштуванні фундаментів у витрамбованних котлованах (збірних або монолітних) залежно від показника плинності навколо них в основі утворюється ущільнена зона грунту (щільність у цій зоні підвищується до 1,2 рази), в результаті чого несуча здатність ущільненого грунту підвищується (1,5. .. 2 рази), зменшується вологість (1,4 ... 1,8 рази) і його пучинистість (1,4 ... 2,0 рази).

Істотний вплив на величину і характер зон ущільнення надає природна вологість і стан грунту. Так, зі зростанням показника текучості грунту, розміри зон ущільнення зменшуються. В залежності від показника текучості грунту і типу фундаменту в витрамбованних котлованах випинання їх при відсутності навантаження в 1,5 ... 2,8 рази менше витріщення однотипних фундаментів, влаштованих у відкритих котлованах і траншеях.

Зі зростанням кута нахилу бічних граней (сбєга бічних граней) збільшуються і розміри ущільненої зони, досягаючи кращого ущільнення грунту, а з точки зору впливу на них сил морозного пученія відбувається погіршення: окрім дотичних сил на бічні грані фундаменту діють нормальні сили пученія. Чим більше кут нахилу бічних граней, тим більше сили морозного пученія, але менше осаду після відтавання грунту.

При проектуванні малозаглиблених фундаментів у витрамбованних котлованах (МЗФВК) у рухливих грунтах рекомендується приймати кут сбєга граней близько α = 15 °, тому що з несучої спроможності, з опору силам морозного пученія, за залишковим деформацій пученія кут є оптимальним.

Зі збільшенням глибини закладення фундаментів випинання в витрамбованних котлованах зменшується, так як збільшується глибина заанкерування його в талому грунті.

Теги: мелкозаглубленний фундамент


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 448 | Додав: Serhiy | Теги: незаглиблений фундамент, підсипання, стрічковий фундамент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]