Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Кладка димової труби
15:26
Кладка димової труби


Цегляні димові труби виполняютn з поперечними перерізами каналів кратними розмірами цегли. Товщина зовнішніх стінок димових труб повинна бути не менше ½ цегли, кладка димарів у ¼ цегли не допускається /


Цегляні димові труби виполняютn з поперечними перерізами каналів кратними розмірами цегли. Товщина зовнішніх стінок димових труб повинна бути не менше ½ цегли, кладка димарів у ¼ цегли не допускається /

Товщину зовнішніх стінок корінних димових труб в нижній частині для стійкості виконують в цеглу і більше з переходом у верхній частині в ½ цегли.

Канали димових труб повинні йти вертикально. Пристрій горизонтальних кнурів на рівні горищного перекриття з метою протипожежної безпеки не допускається.

Кожна піч повинна мати окремий димовий канал, у виняткових випадках дозволяється під'єднання до одного каналу 2-х печей, розташованих на одному рівні з пристроєм розтин по висоті не менше 0,75 м.

Розміри димових каналів залежать від теплової характеристики печі і можуть становити від ½ x ½ цегли (130 x 130 мм) для печей з тепловіддачею до 3000 Вт / год до ½ x 1 цеглу (130 x 260 мм) з тепловіддачею більше 3000 Вт / год

У практиці індивідуального будівництва влаштовувати димові канали для печей великих розмірів, як правило, немає необхідності. Кладка одноканальних димових труб з такими розмірами каналів виконується з повномірного цегли. Кладка одноканальної димової труби із застосуванням неповномірні цегли небажана.

При установці 2-х печей або при влаштуванні витяжної вентиляції 2 димових каналу або димовий та вентиляційний канал об'єднують в 1 стояк. Розміри каналів виконують ті ж, але кладка двоканальної димової труби з розмірами каналів ½ x ½ цегли виконується з застосуванням неповномірні цегли, в кожен ряд укладають 5 цілих цеглин і 2 трехчетвертки, витрата цегли становить 7 штук, трохи завищений, зате забезпечується хороша перев'язка швів. Кладка двоканальної димової труби перерізом каналів ½ x 1 цегли ведеться з 8 цілих цеглин. Але якщо її виконувати простим чергуванням парного і непарного ряду, що розділяє перегородка не буде перев'язана з кладкою зовнішніх стін, тому чергування виконують через 3 ряди. Можна вести кладку з застосуванням неповномірні цегли.

Перший ряд кладуть з 8 цілих цеглин, другий з 5 цілих і 4 трехчетверток. Така розкладка кілька збільшує витрату цеглини і підвищує трудомісткість, але зате забезпечує більш високу надійність конструкції.
Пристрій димової труби
Рис. 1. Пристрій димової труби:
1 - металевий ковпак; 2 - оголовок, 3 - шийка димової труби; 4 - видра - розширення труби, що захищає стояк від атмосферних опадів; 5 - слізник * # 8212; ущільнення з листової сталі; 6 - стояк; 7 - распушки - протипожежна горизонтальна оброблення; 8 - повсть або азбест; 9 - пічна засувка; 10 - кроквяні балки; 11 - решетування; 12 - покрівля.

Кладка димової труби не відрізняється від кладки печі. Утруднення представляє кладка її в місці переходу через горищне перекриття та пристрій розширень вище покрівлі. На кладку йде добре обпалений цегла без тріщин, на зовнішню частину найякісніший цегла. У межах горищного приміщення кладку ведуть на гліноцементном розчині, товщина швів може бути до 10 мм. Головна вимога - вертикальність масиву, щільне заповнення швів, досягнення гладкій поверхні димових каналів. Цегли гладкою ложковой стороною укладаються всередину каналу, через 3 ... 4 ряди ретельно швабру мокрою ганчіркою.
Горизонтальна протипожежна обробка у димової труби
Рис. 2. Пристрій горизонтальної протипожежної обробки у димової труби в рівні горищного або міжповерхового перекриття:
а: 1 - цегляна оброблення; 2 - 2 шари повсті або азбест; 3 - дерев'яні балки, 4 - утеплювач; 5 - підшивка з дощок; 6 - штукатурка;
б: 1 - залізобетонна плита; 2 - 2 шари повсті або азбест; 3 - цегляна кладка на ребро; 4 - пісок, 5 - дерев'яні балки; 6 - утеплювач; 7 - підшивка з дощок, 8 - штукатурка.

Кладка насадной димової труби є продовженням кладки печі, тому що вона встановлюється на перекрише її і до переходу через горищне перекриття ведеться на тому ж розчині. У місці проходу труби через горищне перекриття влаштовується горизонтальна оброблення - розширення стінок. Горизонтальна оброблення виконуватися для протипожежної безпеки. Згідно з «Правила виробництва робіт ...» відстань від внутрішньої поверхні димових каналів до спалимої конструкції в опалювальних і опалювально-варильних печей з періодичною топкою тривалістю до 3 годин має бути 380 мм. Якщо конструкцію захистити від загоряння 2-ма шарами будівельного повсті, просоченого глиняним розчином або азбестом, то відстань від внутрішньої поверхні димової труби до спалимої конструкції має становити не менше 250 мм.

Оброблення і труба кладуться одночасно з перев'язкою швів, зовнішня стінка поступово розширюється, а внутрішній канал йде одним перетином. Досягається це напуском зовнішньої кладки з ¼ цегли в кожному ряді. Для полегшення роботи можна зробити дерев'яний шаблон зі струганих дощок, можна замінити цегляну кладку залізобетонною плитою з отвором 140 x 140 мм (або двома отворами при двоканальної трубі. Плиту відливають з бетонної суміші в опалубку з армуванням 2-ма шарами металевої сітки. Опалубку виконують за розмірами оброблення з урахуванням вимог «Правил виконання робіт ...», кількості та розміру каналів. Бетонну суміш готують на цементі марки не нижче 300 і великому добре промитому піску із співвідношенням 1:3. В якості арматури можна використовувати металеву сітку з осередками 10 x 10 мм. Арматуру розташовують у верхньому і нижньому шарі.

У дерев'яних свежерублених будинках горизонтальну оброблення слід робити з урахуванням усадки стін, опускаючи її нижче на 40% від висоти стін.

Кладку стояка в межах горищного приміщення краще вести по шнурах. Для цього над розробленням викладають 2 ... 3 ряди труби. На один з далеких кутів опускають схил від площини даху. У крапку на решетування даху, з якого опущений схил, забивають цвях. Якщо крапка над кутом не збігається з латами, прибивають відрізок дошки. Таким же способом знаходять другу точку і забивають у неї цвях. До цвяхах прив'язують шнури, а нижні кінці прив'язують до цвяхів, вставленим у шви кладки димової труби у відповідних кутах. Кладку ведуть з цих шнурах, інші кути перевіряють через 3 ... 4 ряди косинцем або проміром діагоналей.

Найбільшу складність представляє кладка труби вище покрівлі. Кладуть її з добре підібраного якісного цегли на цементноізвестковом розчині. Вапно додається в розчин в якості пластифікатора, замість неї можна використати жирну глину.

Стояк труби виводять вище нижньої кромки покрівлі на 1 ... 2 ряди і приступають до кладки видри - розширення труби, що захищає стояк від атмосферних опадів. Кладуть її з ретельною перев'язкою швів. Перший ряд збільшують напуском цегли на ¼ в одну сторону для освіти звису над покрівлею у бік ската. Другим поруч починають освіта звису з бічних сторін і роблять його напуском на обидві сторони по ¼ цегли. Внутрішні стінки каналу ведуть строго вертикально, вставляючи ¼ або укладаючи ¾ частина цегли.

Вище видри кладуть шийку труби такого ж перерізу, як стояк, закінчують кладку оголовком. Для запобігання труби від атмосферних опадів на ній обов'язково встановлюють ковпак з покрівельного заліза або іншого матеріалу. Ковпак охороняє не тільки зовнішню частину труби, але і перешкоджає проникненню вологи всередину каналу.

Замість цегляного стояка димову трубу можна виконувати з керамічних або азбестоцементних труб. При цьому необхідно дотримуватися розміри поперечного перерізу каналів і щільно виконувати стики.

Для димового каналу розміром 130 x 130 мм можна використовувати трубу з внутрішнім діаметром не менше 120 мм, для каналу 130 x 260 мм з внутрішнім діаметром не менше 170 мм. Місце стику труби з цегляною кладкою треба добре ущільнити цементно-піщаним розчином з відливанням в опалубку та армуванням 6 ... 7 рядами сталевого дроту. Якщо використовується кілька шматків азбестоцементних труб, стикують їх у муфтах, щільно закладаючи стик азбестом. Місце ж переходу через покрівлю ущільнюють покрівельним залізом.

Недоліком азбестоцементних та керамічних труб є те, що вони сильно охолоджуються і після тривалої перерви піч погано розтоплюється. Тому ділянку труби в горищному приміщенні необхідно утеплити азбестом або шаром штукатурки по об'ємної металевої сітки.

Зовнішні поверхні цегляних димарів у горищному приміщенні повинні бути затерті розчином і побілені. Виконуються ці роботи після ретельного просушування і періодично під час експлуатації. При такому змісті димової труби будь-які тріщини на її поверхні будуть добре помітні.

Теги: димові труби


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 1149 | Додав: Serhiy | Теги: димові труби | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]