Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Кладка печі
15:25
Кладка печі


При виконанні кладки печі перший ряд закладається особливо ретельно - помилка, допущена в ньому, передається на кладку всього масиву печі. Розкладкою першого ряду цегли визначається розмір печі в плані, при закладці його необхідно строго витримати товщину швів.


При виконанні кладки печі перший ряд закладається особливо ретельно - помилка, допущена в ньому, передається на кладку всього масиву печі. Розкладкою першого ряду цегли визначається розмір печі в плані, при закладці його необхідно строго витримати товщину швів.

Кладку печі починають з розкладки цегли насухо по шнуру базової лінії першого ряду. Цегли розкладають згідно порядовка з урахуванням товщини швів. Таким чином визначається положення кутових цеглин першого ряду. Після чого укладаються на розчин кутові цеглу.

За допомогою рівня й лінійки-правила перевіряється горизонтальність площини, утвореної цими цеглою. Легким постукуванням обушком молотка-кирочки осаджують виступаючий цегла.
Кладка першого ряду печі
Рис. 1. Кладка першого ряду печі:
1 - натягнутий шнур базової лінії; 2 - лінійка-правило, 3 - рівень, 4 - шнур для проміру діагоналей;
а - після розкладки насухо; укладають на розчин по шнуру кутові цеглини;
б - за допомогою рівня, встановленого на лінійку-правило, перевіряють і домагаються горизонтальності кутових цеглин;
в, г - згідно порядовка укладають на розчин цеглини базової боку, контролюючи горизонтальність кладки рівнем, за рівнем укладають кутові цеглини протилежного ряду;
д - згідно порядовка укладають цеглу всіх сторін і проміряють діагоналі, усувають відхилення і заповнюють цеглою на розчині весь ряд.

Домігшись горизонтальності, заповнюють цеглою на розчині згідно порядовка весь ряд, контролюючи кладку рівнем і лінійкою-правилом. Аналогічно викладають весь контур першого ряду, суворо дотримуючись товщину швів. Обов'язково перевіряється розмір печі в плані, паралельність сторін і правильності закладення кутів. Правильність закладення кутів перевіряється методом проміру діагоналей. Для цих цілей використовують рулетку, невитягівающійся шнур, дріт, рейку. Так як розміри цегли не витримуються, можливі відхилення розмірів печі в плані в межах ± 10 мм. Після усунення всіх відхилень закладається цеглою на розчині згідно порядовка середина першого ряду і вдруге проводиться контрольний обмір.

Уклавши перший ряд цегли, визначивши контури печі в плані, можна продовжувати кладку її, контролюючи вертикальність кутів схилом. Можна натягнути вертикальні шнури по кутах, визначивши контури печі в просторі, і вести кладку, контролюючи вертикальність кутів по натягнутих шнурах, що значно скорочує час, необхідний для контролю та підвищує якість роботи. Для цього від стелі опускають схил так, щоб вістря грузика припадало на вершину зовнішнього кута кутового цегли. У точку на стелі, з якої опущений схил, забивають цвях довжиною 100 мм, залишаючи його зовні на ¾. І так на всі 4 кута. Якщо стелі ще немає, до балок перекриття в потрібних місцях прибивають дошки і в них забивають цвяхи. До кожного з цвяхів прив'язують шнур (краще капронову жилку Ø 0,8 мм) довжиною до підлоги. Викладають другий ряд цегли на розчині згідно порядовка, суворо поєднуючи його з першим. У кути між цеглинами першого і другого ряду вставляють цвяхи довжиною 50 ... 60 мм капелюшками назовні. До цих цвяхах на відстані 2 ... 3 мм від вертикального ребра прив'язують нижні кінці шнурів. Схилом перевіряється вертикальність шнурів, а підгинанням верхніх цвяхів в ту чи іншу сторону усуваються відхилення. Таким чином отримують контур печі в просторі. Кладку наступних рядів ведуть так, щоб кутові цегли не доходили до шнурів на 2 .. 3 мм.
Контур печі в просторі
Рис. 2. Контур печі в просторі:
1 - два ряди кладки; 2 - цвяхи довжиною 50 ... 60 мм, 3 - цвяхи довжиною 70 ... 100 мм; 4 - шнури або капронові жилки Ø0, 8 мм.

Цей спосіб контролю кладки печі був запропонований у 30-ті роки пічником Мірхасом Сарманаевим і добре зарекомендував себе на практиці. У своїй брошурі «Мій метод кладки печей» (Воронезьке обласне книжкове видавництво, 1937) він писав: «Робіть каркас печі з шнурів ... креслення в повітрі. Готуйте розчин у ящиках (а не на бойку), розводите його до потрібної густоти і добре перемішайте ... при перекладці з одного ящика в іншій протирайте через сітку. Робіть розчин напівгустий, щоб його легко було брати і розливати кельмою (кельмою). Беріть і розливайте розчин кельмою (кельмою), а не руками, тримайте руки завжди чистими, тому що Вам постійно доводиться користуватися інструментами, а вони не люблять бруду ».

Після розкладки кожного ряду цегли треба перевіряти правильність кладки печі і, якщо виявлено відхилення від креслення, - негайно виправити помилку. Перш ніж перекривати канал, необхідно очистити його від розчину і сміття, затерти мокрою ганчіркою стінки, перевірити правильність виконання кладки. Кладку печі треба вести, не згинаючись, щоб вона завжди була в пояс, поступово піднімаючи підмостки, тоді працювати зручніше, все проглядається, і якість кладки печі виходить хороше.

Теги: печі


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 860 | Додав: Serhiy | Теги: печі | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]