Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Конструкція перголи
14:09
Конструкція перголи


Пергола представляє в своїй основі раму з високих вертикальних стійок і поперечними перекладинами у верхній частині, що утворюють міцну дах. Збоку перголу можна залишити відкритою або закрити решітками або панелями для огорожі; в отворах між стійками можна зручно розташувати меблі.


Пергола представляє в своїй основі раму з високих вертикальних стійок і поперечними перекладинами у верхній частині, що утворюють міцну дах. Збоку перголу можна залишити відкритою або закрити решітками або панелями для огорожі; в отворах між стійками можна зручно розташувати меблі.
Пристрій опор для рослин

За винятком пергол, спеціально призначених для таких кучерявих рослин, як плющ, для підтримки рослин зазвичай роблять деякі пристосування.
Решітка

Випускаються промисловістю або виготовлені самостійно легкі грати з ромбовидним малюнком можна просто прикріпити до стійок перголи.
Решітка на перголе
Рис. 1. Решітка на перголе з осередками ромбовидної або квадратної форми.
Горизонтально натягнута дріт

Оцинкована, а краще покрита пластиком дріт може бути натягнута між стійками або між верхніми і нижніми поперечинами. Закріпіть дріт цвяхами або скобами і закрутіть пасатижами. Її можна також прикріпити до спеціальних загвинчуються кільцям на болтах. Вийде надійна конструкція для підтримки кучерявих рослин.
Дротяна сітка на перголе
Рис. 2. Решітка на перголе з дроту.
Сітка

Використовувана для огорож сітка може бути натягнута на раму перголи і закріплена скобами. Можна також використовувати і легку пластикову сітку.

Після того, як в'юнкі рослини зміцніють, прив'яжіть їх стебла до забитих в основні стійки перголи цвяхах з декоративною капелюшком.
Конструкція з сітки
Рис. 3. Конструкція з металевої або пластмасової сітки.
Дах

Щоб в'юнкі рослини могли зачепитися за дах альтанки, вона зазвичай додатково перекривається стеблами очерету, решітками, сіткою або просто дротом, які кріпляться болтами з кільцями. Важливо, щоб основні балки даху були досить міцними (перетином близько 150х50 мм).

З'єднання елементів даху з вертикальними стійками повинні бути достатньо міцними і жорсткими. Для з'єднання поздовжніх і поперечних балок на одній з них виконується виїмка. Такі стики перешкоджають бічному зсуву. Вирізи зазвичай роблять в стійках, куди потім вставляють деталі даху. Більш міцне і технологічне з'єднання можна отримати з використанням металевих кріпильних елементів.

Коли альтанка безпосередньо примикає до будинку, до його стіні болтами кріпиться міцний брус, а в наявні в ньому вирізи вставляються деталі даху.
Типи стійок альтанки

Підтримуючі стійки не обов'язково повинні бути дерев'яними. Більш надійною опорою будуть колони з бетону, цегли, природного каменю, металевих труб або куточка. Для додання споруді класичного стилю відлиті з бетону колони можна забезпечити капітелями або об'єднує їх декоративним фризом.
Зовнішній вигляд перголи

Щоб пергола органічно вписалася в сад, дуже важливо врахувати її зовнішній вигляд і розміри. Форма перголи може бути найрізноманітнішою, квадратної або прямокутної, в залежності від того, де вона стоїть - в патіо або на терасованому ділянці, уздовж доріжки або під кутом до неї, в кутку саду або біля огорожі. Можливі й більш складні конструкції, що дозволяють замаскувати перголой схил або марш сходинок.

Нескладними конструктивними рішеннями можна надати вигляду перголи динамічність. Цього легко домогтися, розміщуючи балки на різній висоті між цегляними або кам'яними колонами.

Необтесані стовбури додадуть перголе більш природний вигляд, особливо ефектно все це буде виглядати, якщо перголу прикрасять кучерявими рослинами. Не менш декоративні в конструкції перголи бамбукові балки.

Коли вертикальні стійки перголи виконують з цегли, дуже важливо передбачити відповідну конструкцію даху. Занадто легка дах буде в цьому випадку дисонувати загальному зовнішньому вигляду перголи.

Різним чином може бути оформлений вхід до перголу. По обидві сторони від нього можна помістити пару декоративних деталей, наприклад великі судини з посадженими в них деревцями або чагарником або скульптурні фігури. Вхід можна також обробити декоративними скобами між опорними стійками і поперечними елементами першої арки.

Спорудивши перголу на ступінчастому підставі, ви виділите її з решти елементів саду. Якщо стійки перголи зв'язати короткими елементами даху, їй буде надана округла форма. У центрі такий перголи можна розташувати скульптуру чи фонтан. Розташування перголи істотно впливає на вироблене їй враження. Тому його слід ретельно спланувати.
Положення перголи

Так як пергола зазвичай має незграбні обриси, її положення необхідно узгодити з такими спорудами, як стіни або стовпи огорожі, що окремо стоять будови, щоб, по-перше, уникнути непривабливого вигляду, а по-друге, виникнення незручних місць, які в подальшому важко буде використовувати.

Через свою щодо великої висоти (2,4 м і більше) вільно стоїть пергола може пригнічувати навколишні її елементи або затінювати їх. І навпаки, якщо перголу помістити в центрі галявини, вона буде виглядати неприкаяно, як на безлюдному острові, а то і закриє красивий вид з будинку.

Краще всього встановити перголу в такому місці, де вона буде поєднуватися з оточуючими її елементами: наприклад в кутку, утвореному огорожею або стінами будинку. Якщо у вас є доріжка, що веде уздовж будинку до бічного входу чи задніх дверей, непогано розмістити перголу уздовж цієї доріжки.

У випадку, коли у перголи припускають вирощувати виноград або які-небудь фруктові дерева, дуже важливо врахувати її положення: одна з довгих сторін альтанки повинна дивитися на південь, щоб протягом для вона могла отримувати більше сонячного світла. Намагайтеся не розміщувати перголу в тіні високих дерев або будівель.

Якщо перголу буде встановлена на схилі або терасі, слід її верхню частину виконати ступінчастою, щоб вона відповідала характеру ландшафту і не виглядала незграбною.
Оцінка матеріалу

Якщо пергола споруджуватиметься за вашим власним задумом, необхідно скласти докладний план і креслення бічного розрізу, що дозволить вам вирішити питання про конструкцію перголи і підрахувати кількість необхідних матеріалів. Значну частину суми становитимуть витрати на пиломатеріали. З цієї причини можна розглянути питання використання брусів, що були у вжитку.

Теги: пергола


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 868 | Додав: Serhiy | Теги: пергола, патіо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]