Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Березень » 4 » Металеві ворота
13:11
Металеві ворота


Металеві ворота можна виконати з спинок утиля металевих ліжок з використанням в якості художніх елементів півкілець, зігнутих зі смугової сталі.


Металеві ворота можна виконати з спинок утиля металевих ліжок з використанням в якості художніх елементів півкілець, зігнутих зі смугової сталі.

> Калитка, вбудована в одній із стулок металевих воріт - цілком раціональне рішення, оскільки в цьому випадку приблизно на 1 / 3 знижується вартість і трудомісткість будівництва.

Орні металеві ворота можуть бути обладнані механізмом фіксації стулок у закритому і відкритому положеннях. Працює він таким чином, що стулки, пройшовши нейтральне положення (приблизно 45 °), утримуються пружиною в закритому чи відкритому положенні, що помітно полегшує експлуатацію воріт, тому що для їх відкриття або закриття досить легкого поштовху. Крім того, така система забезпечує необхідну безпеку, виключаючи мимовільне закриття стулок при поривах вітру.
Металеві ворота
Рис. 1. Металеві ворота:
а - пристрій кута стулки:
1 - смугова сталь перерізом 5х40 мм; втулка-петля навішування воріт;
б - переріз по А-А:
1 - петля; 2 - вертикальний куточок коробки хвіртки, 3 - труба рами хвіртки;
в - перетин по Б-Б:
1 - труба коробки хвіртки; 2 - куточок рами хвіртки;
г - пристрій середньої частини стулок:
1 - вісь-шпилька, 2 - пружина, 3 - повідець;
д - установка шкворня навішування:
1 - куточок; 2 - поперечина, 3 - шворінь, 4 - труба;
е - схема роботи механізму фіксування стулок:
1 - стулка; 2 - повідець, 3 - пружина; 4 - труба;
е - стовп з поштовою скринькою:
1 - вигляд спереду; 2 - вид збоку;
з - каркас поштової скриньки:
1 - передня стінка, 2 - куточки, 3 - верхній лист обшивки; 4 - дверцята.

Для виготовлення таких металевих воріт можна використовувати 4 спинки металевих утиля ліжок однакової конструкції. Їх розбирають, розпилюють навпіл дуги, в які вкладають вставки з труби такого ж діаметру. По бічних сторонах і середині рам пропускають смуги зі сталі перерізом 5х40 мм. Горизонтальні елементи обрешітки виконують із тонкостінних труб діаметром 20 ... 22 мм, вертикальний її набір - 10 ... 12 мм, напівдуга зі смугової сталі перетином 4х25 мм.

Виготовлення та складання металевих воріт можна значно полегшити, якщо зробити плазми - контурний малюнок однієї з стулок воріт у натуральну величину на будь-якому листовому матеріалі. Для нанесення малюнка крейдою використовують, наприклад, пергамін або руберойд, розстелений на рівній поверхні.

Всі деталі розкладають по контуру малюнка на плазі і схоплюють з одного боку зварюванням (під них підкладають листовий азбест, щоб не горів плазми). Потім стулку повністю обварюють. У середині металевих воріт приварюють 2 накладки з листової сталі товщиною 4 мм для кріплення запірного пристрою і замку-засувки, вбудованої у ворота хвіртки, коробку якої роблять з куточків 45х45 мм, а раму - з труб діаметром 28 ... 30 мм і куточків 30х30 мм. Навішують хвіртку на 2 дверні петлі, приварені до коробки і рамі з таким розрахунком, щоб хвіртку можна було знімати.

На зовнішніх бокових сторонах стулок металевих воріт роблять отвори для проходу повідця пружинного механізму. Його кріплять до воріт на знімній осі, а з іншого боку - пружиною до металевої стійки-каркасу всередині стовпа.

Частина внутрішнього обсягу одного з стовпів можна використовувати для обладнання поштової скриньки. Каркас його зварюють з куточків перетином 25х/25 мм, з усіх сторін обшивають листовим залізом, на передній стінці роблять вертикальну проріз. На задній стінці скриньки влаштовують дверці, що закривається на віконну завертку. У процесі кладки стовпа ящик необхідно приварити до стійки.

Особливо ретельно треба виконувати фундаменти під стовпи, кладку і кріплення шкворней для навішування воріт. Фундамент закладають розміром 50х50 см і глибиною не менше 80 см. У середину його поміщають металеву трубу діаметром 50 ... 60 мм, закріплюють її бутом і заливають бетонною стяжкою з цокольній частиною висотою 3 ... 5 см від рівня землі. Стовпи перетином 380х380 мм викладають з червоної цегли з заповненням порожнечі залишками розчину і цегляного бою. Під час кладки встановлюють шкворни із сталевого прута діаметром 15 ... 16 мм Г-подібної форми і куточка перетином 40х40 мм і довжиною 410 мм, які за допомогою привареній до нього поперечки прив'язують м'яким дротом до металевій трубі стовпа.

Цегляну кладку ведуть під розшивку. Якщо паркан уже стоїть, то кінці зліг треба обернути руберойдом і обкласти цеглою. Якщо забору ще немає, то для кріплення зліг між швів кладки розміщують металеві куточки перетином 50х50 мм і довжиною 450 мм, які кріплять до металевій трубі всередині стовпа. До вільних кінців куточків надалі кріплять на болтах або шурупах слеги паркану.

Навішують металеві ворота на шкворни за допомогою приварених (коли стовпи і ворота вже готові) до каркаса втулок. У середині проїзду влаштовують упор для закритого положення воріт, а збоку проїжджої частини - 2 упору для відкритого положення стулок.


Категорія: Планування ділянки | Переглядів: 768 | Додав: Serhiy | Теги: ворота, хвіртки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]