Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Методи зварювання
13:16
Методи зварювання



На даний момент існує кілька способів електричного зварювання. Спосіб зварювання, коли нагрівання здійснюється за рахунок дії на метал дугового розряду, називають електродуговій.


На даний момент існує кілька способів електричного зварювання. Спосіб зварювання, коли нагрівання здійснюється за рахунок дії на метал дугового розряду, називають електродуговій.

Існує й електронно-променева зварювання, в цьому випадку носієм температури є потік електронів. У разі використання фотонів для розігріву металів називається лазерною зваркою. А якщо для розплавлення металів використовується спеціальна газовий пальник, то таку зварювання називають газовим зварюванням. Цю класифікацію можна ще розширити в залежності від типу використання зварювання. Якщо використовується ручна дугова електрозварювання, тоді всі дії виконує безпосередньо людина.

Зварювання з використанням напівавтомата - коли деякі дії людини виконує автомат, наприклад, подаються електроди і зварювальний дріт Шведська OK Autrod 12.51. При автоматичному зварюванні застосовується автоматичне обладнання для зварювання, яке повністю замінює дії робітника, але при цьому вимагає більш відповідальною підготовки до зварювального процесу.

Електродугове зварювання виділяє теплову енергію для розігріву і розплавлення металу в електродугових розряді, який утворюється в зоні контакту електрода з металом елемента. Зварювальний кратер при такому способі зварювання утворюється за рахунок того, що електродугової розряд розплавляє метал зварюється елемента і металевий стрижень електрода, протягом короткого часу зварювальний кратер остигає і формує зварний шов. Таким чином, тут метали з'єднуються в основному зарахунок металу електрода.

Сучасна промисловість випускає плавляться і не плавляться електроди. До плавиться відносяться сталеві і мідні електроди, а до неплавким - вольфрамові і графітові електроди.

У разі якщо електрична дугова зварка здійснюється неплавким електродом, спайка деталей відбувається в результаті розплавлення кромок деталі, що зварюється і т.зв. присадочного прутка.

Важливо пильно дивитися за тим, щоб під час роботи в зварювальний кратер не потрапляли гази з атмосферного повітря, такі як кисень, азот, водень та інші, так як їх з'єднання з розплавленим металом сильно знижують властивості шва. Якщо звернути увагу на способи ізоляції зварювальної раковини, дугового розряду і кінчиків зварювальних електродів від шкідливих включень, можна виділити кілька видів електричного дугового зварювання. По захисту розплавленого металу зварювальний процес поділяється на: зварювання покритими зварювальними електродами, під флюсом, зварювання з використанням порошкового дроту, зварювання в середовищі аргону, а також зварювання з іншими різними способами захисту.

Металеві прути зі спеціальним покриттям носять назву покритих зварювальних електродів, при їх використанні зварювальний стик буде набагато краще. Тут зварювальний раковина ізолюється шлакової кіркою і газами, які з'являються при плавленні цієї обмазки. Зазвичай покриті МР LB 52U зварювальні електроди використовуються під час виконання ручного дугового електрозварювання, тобто тоді, коли зварювальний електрод треба подавати в місце горіння стовпа дуги і в той же час потрібно просувати дугу для формування зварного шва.

У разі якщо застосовується зварювання під флюсом, зварювальний дріт і сам флюс доставляються в місце, де горить стовп дуги синхронно. За рахунок горіння електродуги кромки зварюваних елементів плавляться, розплавляється зварювальний дріт і сам флюс. У результаті цього навколо розряду дуги утворюється міхур, який наповнюється парами флюсу і металу. Під час руху дуги рідкий флюс піднімається над зварювальної ванни і утворює жужільну кірку. За рахунок цього, флюс оберігає місце зварювання від газів з атмосфери і тому робить зварний стик міцніше. Такий спосіб зварювання як правило використовується при з'єднанні дуже товстих металів з використанням спеціального зварювального устаткування.


Категорія: Будівництво | Переглядів: 1319 | Додав: Serhiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]