Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Міжповерхові і горищні перекриття
13:39
Міжповерхові і горищні перекриття


Розмір балок перекриттів залежить від довжини і навантажень. При розрахунку розміру балки вирішальним є допустимий прогин. Зазвичай допустимий прогин при максимальному навантаженні дорівнює 1 см на довжині прольоту 4 м.


Розмір балок перекриттів залежить від довжини і навантажень. При розрахунку розміру балки вирішальним є допустимий прогин. Зазвичай допустимий прогин при максимальному навантаженні дорівнює 1 см на довжині прольоту 4 м.

Якщо в перекритті застосовують як тепло-і звукоізоляції плити з мінеральної вати, балки повинні бути високими - відстань між ними повинна бути кратна розмірами плити ізоляції. У разі застосування низьких балок, їх розташовують частіше, - через 300 ... 400 мм. Однак при цьому складніше використовувати ізоляцію з плит.

Кріплення стін виробляють таким чином, щоб перехрещуються балки в місці навантаження утворили щільний стик і цвяхові з'єднання були щільними. При використанні сирої деревини слід перевірити надійність цвяхових з'єднань після того, як деревина висохне. У разі необхідності цвяхові з'єднання потрібно ущільнити.
З'єднання елементів конструкцій
Рис. 1. З'єднання дерев'яних конструкцій:
1 - щільний стик.

Якщо несучі балки підрізають знизу, то надрізи не повинні становити більше 1 / 4 висоти балки. Надріз, різко міняє профіль балки, викликає максимум навантаження в найвужчому місці, у зв'язку з чим з'являється небезпека виникнення тріщин.
Вплив косого зрізу
Рис. 2. Вплив косого зрізу:
1 - небезпека розтріскування; 2 - за скосі небезпеки розтріскування немає.

Кінці балок кріплять цвяхами, забиваючи їх під кутом. Іноді по ходу роботи доводиться міняти лінійний і поперечні розміри балок, проставлені на кресленнях. Балки, що припадають на проліт, в якому повинно бути розташований отвір в покрівельному покритті, зрушують з боків таких отворів. Навколо отвори кріплять поперечні балки, а до них - додаткові поздовжні балки.
Балки перекриття в отворах
Рис. 3. Розкладка балок перекриття в місцях прорізів, що забезпечує необхідну за розрахунком міцність конструкції:
1 - поздовжні балки; 2 - димохід; 3 - поперечна балка, 4 - зрушені поздовжні балки; 5 - додаткова балка; 6 - кріплення за допомогою металевого куточка.

У двопрольотні конструкціях перекриттів переважно застосування цільної балки, що спирається на три опори. Якщо довжина пиломатеріалів не дозволяє виконати такі балки, додаткової жорсткості балок перекриттів можна досягти, продовживши балки через опору по обидві сторони, зміцнюючи їх до опор цвяхами. Тоді навантаження в одному прогоні не допустить зайвого прогину балки в іншому прольоті.
З'єднання частин балки
Рис. 4. Один із прикладів з'єднання дерев'яної балки з двох частин:
1 - нижня опора.

Теги: перекриття


Категорія: Конструкції будинку | Переглядів: 583 | Додав: Serhiy | Теги: перекриття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]