Строительство

Побудуємо:


{{{Обери розділ:}}}
Будівництво [122]
Облаштування [170]
Ландшафт [229]
Як купити чи продати [87]
Документація [27]
Конструкції будинку [130]
Каналізація будинку [3]
Опалення будинку [37]
Стилі архітектури [13]
Проектування [12]
Ремонт будинку [17]
Планування ділянки [60]
Енергозбереження [55]
Дерево [69]
Будівельні матеріали [92]



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Ми рекомендуємо:

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Особливості функціоналізму
15:32
Особливості функціоналізму


Функціоналізм - направлення, яке стверджує примат утилітарно-практичної функції твори архітектури над його формою. В кінці XIX ст. вона отримала закінчене вираження у американського архітектора Л. X. Саллівен,


Функціоналізм - направлення, яке стверджує примат утилітарно-практичної функції твори архітектури над його формою. В кінці XIX ст. вона отримала закінчене вираження у американського архітектора Л. X. Саллівен, формула якого «форму визначає функція» до середини 20-х рр.. була підхоплена західно-європейськими архітекторами - прихильниками раціоналізму.

Засновані на цій формулі принципи функціональності розроблялися у Франції Ле Корбюзье, а в Німеччині - архітекторами «Баугауза» (В. Гропіусом, Л. мисом, ван дер Рое, X. Мейєром та ін.) На структуру будівель переносився принцип побудови механізму; будівлі розчленовувалися в точній відповідності з послідовністю функціональних процесів, для яких вони призначалися. Аналітичні методи функціоналізму, зокрема принцип зонування території з виділенням особливого простору для кожної з головних життєвих функцій («жити, працювати, відпочивати, пересуватися»), були доведені до крайньої механістичності німецькими архітекторами, які працювали в кінці 20-х рр.. в області житлового будівництва.

У той же час для німецького функціоналізму характерні демократичні тенденції, що позначилися в спробах вирішити гострий житлова криза. Архітектори Е. Травень, Б. Таут, M. Вагнер та ін розробляли проекти (здійснені лише частково) селищ з раціональним плануванням, функціонально виправданих дешевих помешкань, з малометражних («мінімальними») квартирами.

З кінця 20-х гг.функціоналізм утвердився в усіх країнах Західної Європи, в США і Японії, проте в процесі свого поширення він втрачав риси творчого методу, перетворюючись на такий собі «міжнародний стиль», що оперує зовнішніми атрибутами доцільної форми. Прагнучи зміцнити віру в тверезу цілеспрямованість цього напряму, прихильники і стали називати його «функціоналізм» (термін введений швейцарським теоретиком архітектури 3. Гідіоном для характеристики всього «нетрадіціонального» зодчества 20-30-х рр..).

Повсюдне, не залежне від умов середовища та клімату насадження форм, що виникли в конкретних умовах Франції та Німеччини, суперечило вихідного принципом раціонального підходу до архітектури, тому вже в 30-х рр.. архітектори Скандинавії (А. Аалто у Фінляндії, С. Маркеліус у Швеції та ін), спираючись на методи функціоналізму, розробляли прийоми, що відповідають національній специфіці. Це поклало початок розвитку регіональних варіантів функціоналізму і розпаду «міжнародного стилю».

Теги: функціоналізм


Категорія: Опалення будинку | Переглядів: 576 | Додав: Serhiy | Теги: функціоналізм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]